anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie złożyć skargę na dział POK, na ich niezgodne z prawem i rzeczywistością działania?

MamExtraOferty
#7 Wielbiciel#

Witam

Czy ktoś udzieli mi informację gdzie mogę zgłosić oficjalną skargę na działanie działu POK, który moim zdaniem nie działa w granicach obowiązującego prawa i regulaminu Allegro? Interesuje mnie kontakt do niezależnych, bezstronnych podmiotów, które są władne rozpatrzenia skargi i podjęcia stosownej decyzji w sporze z Allegro. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

pinsplash
#21 Demiurg#

@MamExtraOferty  Ani niezależny ani tym bardziej bezstronny...ale spróbuj : https://www.uokik.gov.pl/

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MamExtraOferty Sąd, możesz pozwać Allegro.

Następnym razem wystrzegaj się POK i załatwiaj sprawę z kupującym tak, aby był zadowolony.

oznacz moderatorów

MamExtraOferty
#7 Wielbiciel#

Tylko, że kupujący wiedział jak ich naciąć na kasę i to wykorzystał. W tym dziale POK nic nie jest weryfikowane, sprawdzane itp. Kupujący podał fałszywe informacje co do realizacji zamówienia a oni łyknęli to jak pelikany i bez sprawdzenia przyznali mu pieniądze mimo mojego sprzeciwu i przesłania jakiegokolwiek potwierdzenia na to co przedstawił kupujący. I teraz sprzedający ma i kasę i to co zakupił. Tak to działa w tym dziale POK. Kupujesz, potem składasz wniosek i otrzymujesz kasę. A wielu się dziwi dlaczego prowizje są takie duże, z czegoś muszą łatać dziury z takiej działalności.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MamExtraOferty W POK wszystko jest weryfikowane, oni nie rozrzucają pieniędzy na lewo i prawo. Twój sprzeciw nie ma tu nic do rzeczy, sprzeciwiaj się dalej. Masz zablokowane konto i nadal próbujesz cwaniakować. Na Allegro nie pocwaniakujesz.

oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

sprzedajacy po kontakcie telefonicznym  odeslal sprzet , wyrwal gniazdo ladowania z lutami , reklamacjia uznana jako nie zassadna, przez ponad tydzien wysylam zrzuty ekranow do allegro te same i tlumacze sie dlaczego kupujacy wyrwal gniazdo ladowania , czemu ma sluzyc podwazanie decyzji reklamacyjnej ? albo zadanie przez tydzien odemnie pisma  reklamacyjnego jaki zlozyl kupujacy , jesli go nie zlozyl to w jaki sposob mam je przedstawic skoro nie moge tego wyjasnic  praciwnikowi allegro , jako sprzedajacy jestesmy zmuszani do przymykania na oczu na widoczne slady uzytkowania sprzetow zwracanych itd no ale absurdy ???

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

xyz96 - nie zgodzę się z tym stanowiskiem, że w POK wszystko jest weryfikowane.

Mój ostatni przypadek:

Kupujący zakupił stację do filtrowania wody (FV na firmę). Stację "podobno" instalował "hydraulik" (brak jakiegokolwiek dowodu montażu, paragonu lub FV). Na drugi dzień po montażu klient otwiera dyskusją i zgłasza reklamację, że woda cieknie z każdej złączki. Przez 10 lat sprzedałem setki tych stacji, montowali ich hydraulicy i kupujący - żadnych problemów nie było. Reklamację oczywiście rozpatrzyłem negatywnie, wskazałem klientowi, żeby reklamację zgłaszał do hydraulika - może wystarczyło dokręcić nakrętki, może to był efekt skraplania wywołany różnicą temperatur (ja w tym czasie miałem kałużę wody pod zbiornikiem hydroforowym - normalna sytuacja, kapało ze zbiornika, ze wszystkich rur i złączek, woda ma kilka st. ciepła, a w piwnicy 25-30 st.). 

Oczywiście Allegro podzieliło moje stanowisko, jednak napisali, że jeśli kupujący złoży wniosek do POK, to zwrócą mu cenę towaru - ponad 300 zł na własny koszt.

Czyli kupujący ma sprawny towar i otrzymuje za niego rekompensatę.

Czy to nie jest przypadkiem "rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo"? To jest właśnie przypadek potwierdzający takie działania.

oznacz moderatorów

Sevengames
#9 Pomysłodawca#

jesli uwazasz ze kupujacy  naciagnal allegro a allegro obciazylo cie kosztami , zglos na poczaek kupujacego na policje , jesli policja przyjmie sprawe i prokurator nada nada bieg sprawie nie pozwol by ukrecili leb sprawie polubownie , bo wygrana otwiera ci droge do kolejnego pozwu

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Faktury wystawiasz, brak warunków zwrotów i reklamacji, brak danych firmy, konto miesiąc i już zawieszone. Powodzenia w sądzie lub w UOKiK, prawda @pinsplash  ?

oznacz moderatorów

MamExtraOferty
#7 Wielbiciel#

A jakie to ma znaczenie w przypadku oszustwa za strony kupującego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MamExtraOferty Takie to ma znaczenie, że na pewno naruszasz prawo i regulamin Allegro. Czy kupujący jest oszustem, decyduje sąd, nie Ty.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z założonym wątkiem.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@MamExtraOferty A co się właściwie stało? Jakiś klient zgłosił reklamację, Ty posłuchałeś rad z forum, "spuściłeś go na drzewo", a teraz masz dług w POK? 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Client:79179573  Mnie bardziej ciekawi, czy sprzedaż takich lajków na fejsie jest dozwolona na Allegro 😛

Oczywiście zakładam, że o to chodzi, tylko z tego miał komentarze. Jeśli nie, zignorować 😄

Zakładam, że ktoś wykupił taką "usługę" i "automat nie podtrzymał komuś lajków"

Do tego "usługa" w nieprawidłowej kategorii (jako komputer z brakiem parametrów)

> Może się zdarzyć, że Allegro pod pretekstem naruszania ich regulaminu usunie oferowaną ofertę lub nawet zawiesi konto sprzedawcy ale nie ma to jakiegokolwiek wpływu na realizację usługi.

Czegoś takiego chyba nie wpisuje się w ofercie?

> Nie realizujemy usługi jeżeli będzie ona sprzeczna z obowiązującym prawem lub będzie naruszała dobre obyczaje.

W takim razie oferta nie powinna być dostępna w sprzedaży, gdyż Facebook sam ostrzega przed takimi działaniami:

  • We have a strong incentive to aggressively go after the bad actors behind fake likes* because businesses and people who use our platform want real connections and results. Businesses won’t achieve results and could end up doing less business on Facebook if the people they’re connected to aren’t real. It’s in our best interest to make sure that interactions are authentic, so we staff a number of teams to detect fraudulent activity and shut it down.

* When we refer to fake likes on Facebook, we're explicitly referring to external services that sell packages of likes from fake accounts or people without real intent by offering a certain number of likes for a flat fee

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@DarkStoorM napisał: "Mnie bardziej ciekawi, czy sprzedaż takich lajków na fejsie jest dozwolona na Allegro"

Regulamin Allegro wyraźnie zabrania sprzedawania tego typu "towarów": "Przedmiotem Oferty nie mogą być następujące Towary: 20. dostępy do stron torrentowych, konta w bezpłatnych serwisach internetowych oraz usługi z nimi związane (np. polubienia, opinie, komentarze);"

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

MamExtraOferty
#7 Wielbiciel#

Klient otrzymał to co zakupił ale zgłosił do POK, że nie otrzymał tego co zakupił a oni jak pelikany bez sprawdzenia tego przyznali mu z automatu pieniądze. Wydaje się absurdem ale to ja mam dowody na realizację zamówienia a oni jakoś nie umieją mi przedstawić swoich dowodów przeciwnego zdania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MamExtraOferty sprawa jest prosta , wysyłasz do klienta przedsądowe wezwanie do uregulowania wszystkich kosztówe jakie poniosłeś łącznie z blokad a kąta , jesli to nie przyniesie skutku składasz pozew i jesli masz wszystko wystarczaająco udokumentowane nie ma kleszcza abyś sprawę przegrał . Delikwent następnym razem mocno sie zastanowi zanim złoży wniosek do POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mdrogeria napisał w języku podobnym do polskiego: "blokad a kąta"

Próbowałem się dowiedzieć, o co chodzi z tą blokadą kąta. Okazało się, że to jakiś rodzaj taktyki w sportach walki albo w kłótniach małżeńskich.  Polega to na ograniczeniu przeciwnikowi dostępu do części ringu, boiska albo mieszkania poprzez zasłonięcie kąta własnym ciałem.  Wygląda to mniej więcej tak:

Istnieje również odwrotna taktyka polegająca na blokowaniu kąta i zamknięciu w nim przeciwnika zwana "cicada block":

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria ile twój zablokowany kąt ma stopni?

@MamExtraOferty  pok to prywatna oferta allegro dla Kupujących

nic nikomu nie musisz płacić

jeżeli allegro zawiera jakieś umowy z Kupującym i płaci mu z pok

to pytaj o tę umowę allegro

bo widzisz allegro nie przenosi na siebie wszystkich praw wynikających z wykonania umowy przez Kupującego

do wpłaty na pok może Ciebie zmusić tylko sąd - a allegro ma raczej wątpliwe

prawo do odzyskania tych środków jeżeli

umowę wykonałeś zgodnie z prawem

 

jak uzyskasz od allegro podstawę prawną swojego żądania wpłaty jako Sprzedawca do pok i zaniesiesz do prawnika

to szykuj się że będziesz musiał go podnosić z podłogi i reanimować bo ze śmiechu dostanie zawału

 

 

oznacz moderatorów