anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

gość namolnie wybiera wysyłkę w Polsce i podaje dane zagraniczne, jak z tym walczyć ?

mikeza
#20 Guru#

Mam teraz delikwetna, który już dwukrotnie dokonał zakupu i wybrał allegro polecony, nastepnie podaje dane do wysyłki na Słowację. Za pierwszym razem wysłałem, bo system zaimportował adres, powpisywał sprytnie kod i całą resztę naśladując nasze polskie ustawienia. oczywiście dostałem zwrotkę. Teraz zrobił to samo i tylko przez przypadek zauważyłem, że kupił ponownie i dalej adresuje do siebie, pomimo mojej korespondencji z nim i wytłumaczenia mu problemu. oczywiście nie wpisuje Słowacja, tylko Polska i adres zagraniczny, ręce opadają 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@mikeza poproś o adres polski lub dopłatę, a jak nie pasuje daj linka i wskazówki jak anulować zamówienie, będzie miał wybór 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak też zrobiłem po pierwszym zakupie i pomimo korespondencji z kupującym dokonał kolejnego zakupu w ten sam sposób. Wygląda, że nie dociera do niego to co piszę 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza W ustawieniach konta użytkownik ma podany kraj Polska i kod pocztowy województwa małopolskiego - system nie weryfikuje natomiast, czy podane przez niego miasto (lub wieś) znajdują się na terenie Polski - dlatego mógł wybrać taki adres dostawy. 

Skontaktowaliśmy się z kupującym i wysłaliśmy mu upomnienie z prośbą, żeby zaktualizował dane adresowe na poprawne. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

możliwe, że zamawiał coś na teren Polski, stąd jego dane w allegro, ale te, które podaje do wysyłki są nie tylko zagraniczne, ale również błędne, bo kod słowacki odpowiada w Polsce Warszawie, po przestawieniu cyfr, więc gdzie W-wa, a gdzie Słowacja 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza Cześć. Zgłoszę to - podaj mi proszę numery tych zamówień (lub chociaż tego ostatniego). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zamówienie: a68b2862-ade0-11ec-8966-f31cc8dabaac

adres jaki podano do wysyłki (nawet nie wiem, czy jest poprawny) :

Ulica 92/19
02-801 Zábiedovo PL
+421 902 391 445

kod jest do Warszawy, bo kod słowacki to 028-01, a Zabiedovo to wieś w północnej Słowacji

na razie napisałem do kupującego, chociaż to już kolejny taki zakup z jego strony i pomimo wytłumaczenia mu problemu mam wrażenie, że udaje głupiego 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mikeza Czarna lista.

oznacz moderatorów