anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Google ADS, budżet dzienny i CPC.

Strefa_Terrarium
#7 Wielbiciel#

Witam 🙂

Potrzebuję małej pomocy lub po prostu wyjaśnienia mechanizmu działania Google Ads ramach Allegro Ads. Kampanie w ramach serwisu Allegro są intuicyjne do skonfigurowania, zwrot jest w moim przypadku bardzo zadowalający. Mam niestety problem z konfiguracją Google Ads. Rozumiem sposób działania, wiem, że system analizuje wyniki i powinien dopasowywać koszt a główną kontrolę nad środkami przeznaczonymi na reklamę w Google mamy za pomocą budżetu dziennego. Próbowałem uruchamiać Google Ads zarówno jako niezależne kampanie w panelu Allegro (wszystkie opcje promowania na Allegro wyłączone) jak i w ramach kampanii na Allegro i w Google. Niestety mimo już trzeciego miesiąca trwania kilku kampanii Google nadal przepala mi budżet podbijając CPC do ustawionego budżetu i nic nie optymalizując. W lutym dochodzi już do skrajności. Reklamy, których koszt w Google wynosił około 500zł dawały 2200zł co już było dla mnie kiepskim wynikiem od kilku dni wychodzą praktycznie na zero. Przykładowo jeśli ustawię budżet 40zł dziennie koszt za kliknięcie wypada średnio 1.52zł. Jeśli ustawię budżet 80zł dochodzi do bardzo abstrakcyjnych wartości i reklama nie zarabia. Wczoraj testowo uruchomiłem kampanię z samym Google Ads z dwoma produktami i budżetem 20zł. W ciągu około 1-2h komunikat, że system się "uczy" zniknął po czym w ciągu około 15 min miałem 3 kliknięcia o łącznym koszcie... 16zł... czyli około 5.3zł za klik. Gdzie tu logika? Tylko ja mam takie problemy czy jest jakiś sposób żeby to opanować?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#18 Luminarz#

Oj Google Ads, jeśli samemu się je włączy w ich panelu to faktycznie przepalanie kasy. Być może przy głębszej konfiguracji i z udziałem specjalistycznych firm, da się te bezmyślne wyklikiwamia ograniczyć do bardziej wartościowych rezultatów. 

Już dawno się poddałem z Ads, bo jest nieopłacalne 

oznacz moderatorów

Strefa_Terrarium
#7 Wielbiciel#

Problem w tym, że dla Google Ads w Allegro nie ma nigdzie głębszej konfiguracji.

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Niestety z tego wynika, że być może twój asortyment nie będzie cieszył się dobrym zwrotem w Gads i nic z tym nie zrobisz bo ustawień tej reklamy allegro nie udostępnia. Mam to samo zależnie od asortymentu w grupie reklam. Mam takie, które mają cpc po kilka groszy i ładnie się klikają a mam takie, które też ostro przepalają. 

Moja rada próbuj znaleść oferty, które uzyskają fajny cpc i takie oferty zostaw na Gads. Kosztowne bo może się okazać, że po prostu Gads u ciebie nie zadziała a kasa poleci.

Wg mnie lepiej wykorzystaj budżet, który masz na reklamę na Adsy w allegro, odpowiednio je optymalizując uzyskasz lepszy zwrot. Temat optymalizacji kampanii jest szeroki i mam nadzieję, że wiesz o co w tym chodzi.

oznacz moderatorów