anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

>>> PRYWATNE ZAKUPY z KONTA FIRMOWEGO <<<<<

TwojMegaDomOgrod
#7 Wielbiciel#

Czy kupując z konta firmowego mogę robić prywatne zakupy bez Nipu? Czy poprostu automatycznie bedzie mi zasysać dane z konta przy zakupach.? Jeszcze nigdy nie robilem zakupów z firmowego konta.

Pytam bo często na innym koncie kupują ludzie z kont firmowych i podają dane i adresy na firme ale bez podawania nipu. Takie zakupy traktuje jako prywatne. Czy to jest prawidłowe?? Jestem czynnym podatnikiem VAT i jest obowiązek wystawiać firmom FV. Ale gdy nie podają nipu to nie bede zgadywał nipu lub pisał do nich czy chcą fV. A takich zakupów klienci robią często. Bo wchodzi kwestia taka ze mam zwolnienie z kasy (tylko wysyłki i bez wrażliwych towarów).

 

Podsumowując.

1. Klient kupuje z pełnymi danymi firmy (adres, nazwa) ale bez podania NIP i chęci FV - zakup prywatny?

(Czy taki "przedsiębiorca może poprosić po czasie o FV ? Korzystam ze zwolnienia z kasy wiec nie nabijam na paragon sprzedaży zwykłym klientom)

2. Czy w koncie firmowym trzeba dalej zaznaczać chęć FV czy już z automatu dane są pobrane.?

Pozdro.

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TwojMegaDomOgrod możesz , ale jeśli nie potrzebujesz faktury musisz odklikać w karcie dostawy,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TwojMegaDomOgrod 

1 może sam tak kupuje bo adres dostawy to firma a nie potrzebuje faktury 

2 trzeba zaznaczać 

Możesz z konta firmowego robić prywatne zakupy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@TwojMegaDomOgrod do prywatnych  mam osobne konto , na wszelki wypadek , nie wiadomo kto jest po drugiej stronie szybki .

oznacz moderatorów

TwojMegaDomOgrod
#7 Wielbiciel#

No ale ogólnie mozna z konta firmowego kupować bez FV w takim wypadku. Może rzeczywiście sobie osobne konto założyć. A powiedz mi jak firma nie zaznaczy FV a poda wszystkie dane w adresie dostawy (tylko zapomniała NIP) i później sie upomina  czy już "po ptokach"?? czy kombinujesz z prostowaniem tego? Jak najwygodniej radzić sobie z takimi akcjami? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TwojMegaDomOgrod ale nipu nie podaje się w dostawie, mylisz pojęcia, jak chcę fv to zaznaczam okienko i nie ma to żadnego związku z adresem dostawy 😞

Jak nie poda nipu to po ptokach, może odstąpić jako konsument i zakupić ponownie jako firma zaznaczając okienko chcę fakturę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TwojMegaDomOgrod
#7 Wielbiciel#

Dzięki, rzeczywiscie troche mnie coś oderwało od rzeczywistosci z danymi dostawy. Poprostu jak CAPS LOCKIEM wybita pełna nazwa firmy ze wszystkimi dodatkami i gdzies tam adres malutkimi literami to az mnie zastanawiało i miałem się pytać czy nie zapomnieli o nipie do FV ale jest ok. Pomieszałem pojęcia i spoko dzięki. Miałem włąsnie taką jedną sytuacje gdzie Pan mi mocno wypomniał przez telefon że ja jako FIRMA CZYNNY PODATNIK VAT mam obowiązek bez żądania wystawić fakture. Tylko że Pan nie zgłosił chęci FV tylko w dostawie podał nazwę firmy itp. Ale sprawa dawna i zamknięta i z dobrym humorem zakończona. 

 

oznacz moderatorów