anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja, co mam zrobić?

Tomasz-Bielsko
#7 Wielbiciel#

Witam.

Wystawiłem do sprzedania na Allegro tablet pochodzacy wcześniej z **piiip**s. 

Nie był mi potrzebny więc postanowilem go sprzedać. Był w 100% sprawny , fabrycznie nowy , z roczną gwarancją naprawy udzielaną przez firmę Allianz, o czym kupujący wiedział w momencie zakupu.

Teraz po 4 miesiącach kupujący żąda ode mnie naprawy albo zwrotu pieniędzy, bo tablet się zepsuł. 

Twierdzi, ze dlatego kupił na Allegro, żeby mieć łatwy dostęp do ewentualnej naprawy, której ja jako sprzedający na Allegro mam mu udzielić.

Opiera się tu na jakimś zapisie na Allegro, jak i na zapisie w polskim prawie.

Dodam jeszcze , że jestem osobą fizyczną , nie prowadzę działalności gospodarczej. 

Co mam teraz zrobić? Czy ktoś ze sprzedających moze pomóc w powyższej sprawie kwestii? 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Tomasz-Bielsko
#7 Wielbiciel#

Tablet wcześniej zakupiłem na Ali....pr..ss

Tam zakup był wraz z roczną usługą gwarancyjną Allianz.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Tomasz-Bielsko klienta to nie interesuje Ty odpowiadasz za towar, jak Ci kupujący odeśle możesz oddać na gwarancję którą masz jak kupowałeś wcześniej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Tomasz-Bielsko masz obowiązek przyjąć reklamację i naprawić bezzwłocznie lub oddać kasę, jako osoba prywatna odpowiadasz za towar przez dwa lata 😞 Takie życie 😉 Oczywiście jak popsuł klient możesz odrzucić reklamację, ale warto się tym zająć bo inaczej pomoże Ci allegro ( ochrona kupujących 0

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Tomasz-Bielsko Musisz przyjąć w ramach reklamacji(rękojmia) jak kupujący taką złożył i rozpatrzyć. Możesz mu także zaproponować, obniżenie ceny, naprawę itd albo nie uznać, wówczas on ma prawo się odwołać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Tomasz-Bielsko I kupujący ma rację, on nie musi korzystać z żadnych gwarancji, może reklamować u Ciebie na podstawie rękojmi, bo zakładam, że w aukcji rękojmi nie wyłączyłeś. Jeśli reklamację odrzucisz, kupujący może wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów. Były tu opisywane przypadki blokady kont sprzedawców w podobnych przypadkach.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Mawiają że ignorantia iuris nocet. J/w - jesteś odpowiedzialny za towar z ramienia rękojmi. Podstawa prawna 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów