anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hurtowe wykupywanie moich aukcji

sifredi
#7 Wielbiciel#

Osoba niezarejestrowana w serwisie Allegro złośliwie wykupuje wszystkie moje aukcje. Po zakupie podaje fałszywy adres do wysyłki. Interweniowałem poprzez formularz kontaktowy do Allegro w tej sprawie ale otrzymuje jedynie odpowiedzi w stylu bardzo nam przykro i że kupujący został zablokowany. Nic nie pomaga blokada kupującego bo on zmienia login i dalej wykupuje. Zgłosiłem sprawę na policję ale funkcjonariusze są bezradni gdyż każdy niezarejestrowany może dowolne ilości kupować i nie ma na to paragrafu. Wystawiałem setki przedmiotów a obecnie już praktycznie nic. Czy ktoś z Państwa mądrze doradzi jak mam sobie poradzić z tą sytuacją?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@sifredi załóż może nowe konto? 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Raczej podchodzi to pod nękanie, Allegro na 100% ma wgląd w adresy IP każdego z tych kont, jeśli się powielają no to w teorii będzie można nałożyć na IP blokadę ( oczywiście IP można zmienić) ale być może z IP policja jest coś w stanie zadziałać

 

Podejrzewam również że aby otrzymać dane typu IP, trzeba mieć jakieś zezwolenia prawne, policja bezradna więc można tak krążyć

 

A nałożenie obowiązku zapłaty za zakupiony  towar? Może w ten sposób jest jakiś sposób na dręczyciela

oznacz moderatorów

sifredi
#7 Wielbiciel#

Prywatny detektyw powiedział że gdy kupi przykładowo ze stacji benzynowej czy jakiegoś marketu z własnym wifi nikt nie ma szans na odnalezienie sprawcy.

oznacz moderatorów

sifredi
#7 Wielbiciel#

Z różnych kont korzystałem nic to nie daje ta osoba szybko mnie odnajduje

oznacz moderatorów

e-GOOD
#1 Nowicjusz#

Czy mogę zapytać - czym aż tak zaszedłeś gościowi za skórę ?

oznacz moderatorów

SHOP-MK
#7 Wielbiciel#

Nawet nie nowe ALLEGRO powinno wyjść z propozycją i po ustaleniach ze sprzedającym zmienić nazwę z dnia na dzień. Może to pomoże

oznacz moderatorów

jedzusia_82
#1 Nowicjusz#

Z góry przepraszam, jeżeli nie ma możliwości technicznych, ale nie sprzedaję przedmiotów, dlatego nie jestem obeznana z tym tematem. Pytanie jest takie. Czy nie da się zablokować sprzedaży za pobraniem dla osób niezarejestrowanych? Albo dla wszystkich, a np. jeżeli ktoś będzie chciał kupić przedmioty za pobraniem, to może się z Tobą skontaktować w celu ustalenia kosztów przesyłki i dzięki temu będziesz miał podgląd czy to jest zarejestrowany czy niezarejestrowany profil.  Może ten człowiek odpuści i za jakiś czas będziesz mógł wrócić do normalnej sprzedaży.

Szczerze współczuję, ponieważ tą osobą może być każdy. Od osób z Twojego otoczenia po złośliwego klienta. Ale skoro odszukuje Twoje nowe profile, to jest osoba wyjątkowo zacięta.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@jedzusia_82  nie ma obowiązku wysyłki za pobraniem ani ustawiania jej w opcjach dostawy. Ale wystarczy, że gość będzie klepał aukcje z opcją przedpłaty. Wykupi cały towar, oczywiście za niego nie zapłaci, ale jest to problem. Bo aukcje się skończą, trzeba to wszystko wznawiać, odzyskiwać prowizję od allegro i tak w kółko. To jest raczej nie do ogarnięcia, jak ktoś to robi celowo i non stop.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

takie działanie kwalifikuje się do zgłoszenia organom ścigania

i nie należy dać sie spławić policji

można użyć tego gdyby nie chcieli przyjąć zgłoszenia z kodeksu karnego

Art. 488. KPK


Czynności Policji w sprawach z oskarżenia prywatnego

§ 1.
Policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę i w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu.
 
oznacz moderatorów