anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu mają kupujący na zwrot towaru?

DAGMARA_PAPESZ
#7 Wielbiciel#

Witam Was serdecznie.
Jakiś czas temu miałam sytuację, że klientka zwróciła produkt w 15 dniu od zgłoszenia zwrotu.

Uznałam, że nie zaakceptuję zwrotu i tak też napisałam do klientki.

W sumie od samego zakupu minęło ponad 3 tygodnie.

Klientka otworzyła dyskusję, a Allegro przyznało klientce rację wyjaśniając mi, że klient może zwrócić produkt później.

Powołano się na prawo, gdzie moim zdaniem ewidentnie piszę o 14-dniowym okresie zwrotu od zgłoszenia tej chęci.

Wychodzi na to, że jak klientka zwróci coś po 2 miesiącach od zgłoszenia zwrotu według prawa Allegro również będę musiała zwrócić pieniądze.

Jak Wy zapatrujecie się na taką decyzję bo moim zdaniem Allegro rządzi się swoimi prawami.

Czekam na Waszą opinię.

Z góry dziękuję.
Dag-moda Boutique

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mdrogeria
#21 Demiurg#

cóż DAGMARA_PAPESZ musisz sobie wyważyć SAMA  , oczywiście nie musisz przyjmować zwrotu , ale ....... możesz . Licz się z negatywem i nierozwiązaną dyskusją . Przy Twojej niewielkiej ilości ocen skutki pewnie będą opłakane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DAGMARA_PAPESZ Klient ma 14 dni od daty otrzymania towaru na poinformowanie o zwrocie, czyli na odstąpienie od umowy. Potem ma kolejne 14 dni na odesłanie towaru. Jeżeli odstąpi od umowy w czternastym dniu i wyśle towar po kolejnych 14 dniach, ma w sumie 28 dni na odesłanie. Liczy się data odstąpienia i data odesłania, nie ma znaczenia kiedy paczka dotrze do sprzedawcy.

Spóźnione odesłanie po odstąpieniu od umowy jest problematyczne i nie można jednoznacznie odmówić przyjęcia towaru, ponieważ po odstąpieniu towar należy do sprzedawcy.

oznacz moderatorów