anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile muszę oddać pieniędzy

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

Witam. Ostatnio sprzedałem płytę główna i procesor i ram za 50 zł. Kupujący zapłacił za wysyłkę 9.99 czyli razem 59.99 . Kiedy chce zwrócić pieniądze , kupujący mówi ze muszę mu zwrócić 67 zł za przesyłkę, proszę powiedzieć jak mam to rozwiązać ile pieniędzy wysłać

 

 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

kostas11
#21 Demiurg#

@DAWIDZAWADZKI napisz z jakiego powodu masz mu oddać, rozmyślił się czy reklamował a Ty uznałeś reklamację ? ( przy reklamacji musisz oddać co wpłacił oraz za odesłanie )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

W płycie glownej były rozwalone ścieżki ( czego nie zauważyłem) i kupujący otworzył dyskusje a ja nie chce mieć problemów i chce oddać pieniądze 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DAWIDZAWADZKI czyli to reklamacja, jak odeśle Ci płytę to musisz oddać za odesłanie i to co wpłacił, może oddaj za płytę i wysyłkę i napisz by nie odsyłał skoro płyta do wywalenia, będziesz mniej w plecy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

Ale odesłanie z oryginalnej strony in postu czy z ceny na Allegro? Właśnie niestety nie może wywalić ponieważ tam jest procesor i ram sprawny 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jest to reklamacja i uznana a więc oddajesz koszt zakupu +wysyłki(najtańszej w danej ofercie)+ odesłania, czyli całość.

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

Ale chodzi mi o to czy wysyłać cenę wysyłki po oficjalnej stronie in postu czy po cenie na Allegro 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tyle inne kosztowała kupującego.

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

Czyli 9,99?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, jak zapłacił 9,,99zl to tyle mu zwróć.

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

A on mówi ze mam mu wysłać po cenie oficjalnego in postu czyli za średnia wysyłkę 15 zł około 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, po uznanej reklamacji oddajesz tyle ile On zapłacił, jak masz mu oddać więcej niż zapłacił? niedorzeczne.

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

On mówi ze Allegro nie ma nic do wysyłek 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Policz jeszcze raz:

 ... czyli razem 59.99 . Kiedy chce zwrócić pieniądze , kupujący mówi ze muszę mu zwrócić 67 zł

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

To jak ma ten zwrot wyglądać jak zapłacił 59.99 razem z wysyłka 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@DAWIDZAWADZKI  Chce więcej bo ty musisz mu zapłacić za jego przesyłkę zwrotną.  Ale najpierw niech odeśle bo jak pisałem może się okazać że nic nie musisz zwracać.

oznacz moderatorów

DAWIDZAWADZKI
#7 Wielbiciel#

Mówi ze nie mam się jakiegoś allegrowicza słuchać i ze jak on nie dostanie kasy to mi płyty nie wyślę 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Jak chce zgłosić reklamację, to musi odesłać. Niech założy nawet dyskusję i zgłosi reklamację. Poczekasz na zwrot i uznasz reklamację. Zwrócisz koszty i Allegro zamknie dyskusję.
Na dostanie negatywa i tak już nie masz wpływu.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@DAWIDZAWADZKI  Jeśli zapłacisz mu pieniądze to już nie zobaczysz ani płyty ani pieniędzy.

Czy jest dyskusja Allegro? Musisz koniecznie codziennie co  24 godziny przypominać klientowi o obowiązku zwrotu przedmiotu sporu.  Jeśli w ciągu 14 dni nie odeśle poprosisz Allegro o zamknięcie sporu z powodu nie zwrócenia przedmiotu.

Jeśli odeśle, dopiero  wtedy będziesz dyskutował o kosztach zwrotu, o ile uznasz jego reklamację.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Wygląda, że chce 7.01 za koszty zwrotu. To nie wygórowana cena. Pewnie zaokrąglone 6.99 za Allegro przesyłka polecona. zwróć 67 jak oczekuje.

oznacz moderatorów