anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Info na Allegro - 1 stycznia 2023 roku weszły zmiany w przepisach o rękojmi

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  w przekazywanej informacji o ważnych zmianach w rękojmi - https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/1-stycznia-2023-roku-weszly-zmiany-w-przepisach-o-rekojmi-XxqaB... - brakuje najważniejszej informacji. W konsumenckiej niezgodności towaru z umową, zapisanej w ustawie o prawach konsumenta, sprzedawca nie jest już zobligowany terminem 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

az1rael
#21 Demiurg#

A ile ma dni na rozpatrzenie reklamacji?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@az1rael rozsądny czas 🙂

A bardziej serio, nie ma słowa o czasie na ustosunkowanie się. Jest tylko podany "termin" na naprawę/wymianę:

Art. 43d
4. Przedsiębiorca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której przedsiębiorca został poinformowany przez konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę towaru oraz cel, w jakim konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi przedsiębiorca.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Pierwszy wał jaki mi przyszedł na asortymencie mojego szefa to skoro niezgodność towaru z umową sięga 2 lat to jeśli klient kupi suplementy o dacie ważności poniżej 2 lat to w takim razie może je zeżreć i potem powołać się na niezgodnoścć towaru z umową i rzadać wydania nowej paczki bo przecież mógł chcieć je przyjmować 2 lata a tam było ino rok do końca daty ważności

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Zgłoszenie można poczynić przez 2 lata ale względem stanu na dzień zawarcia umowy.

Jeśli 01.2023 sprzedajesz suple z datą ważności 01.2024 to na dzień zawarcia umowy były ok

ale jeśli 01.2023 sprzedajesz suple z datą ważności 01.2022 to klient może przez 2 lata zgłosić, że były przeterminowane.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Chodzi mi ze zglosi po roku ze rekojmia byla 2 letnia a waznosc tylko roczna @starling_shop 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@az1rael jeśli zaznaczona była partia/data ważności to macie pełne prawo odrzucić.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Dobra, teraz dopiero doczytałem. Artykuł odnośnie terminu odpowiedzi na reklamację umieścili całkowicie poza działem ustawy o odpowiedzialności za wady. 🙂

Nadal obowiązuje 14 dni na odpowiedź - Art. 7a UoPK.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Niezła zarzutka, @medalik_2009 .

Pelikany już łykają przynętę. Dobrze przewidziałeś, że do ustawy nikt nawet nie zajrzy, a już na pewno nie znajdą w niej art. 7a ust.1. Ale ciiiiiii... Nie odbierajmy im nadziei.

oznacz moderatorów