anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inny sprzedawca podpiął sie pod mój produkt. Co dalej?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Mam problem jak w temacie powyżej. Wprowadziłam  produkt do swojej oferty około pół roku temu. Dizisja zauważyłam że inny sprzedawca się pod niego podpiął (dobra średnia  bo 4,95 z 56 ocen). Produkt nie ma eanu  i niestety tworząc go  nie wpisalam producenta (tzn siebie czyli barwyflory). Czy w takiej sytuacji zgłoszenie u tego sprzedawcy błędnego podpięcia pod mój  produkt przyniesie jakiś skutek?  Bo właściwie skąd allegro będzie wiedzieć że to mój produkt?  Zaznaczam że nie ma możliwości aby ten sprzedawca  miał dokładnie ten sam produkt ( tzn  spod tej samej maszyny, a o jakości już nie wspomnę, bo wiem że nawet ciężko się komuś póki co zbliżyć do naszej jakości ) 🙂 podpowiecie jak rozwiązać problem?  Jedyny plus jaki widzę w tym podpięciu  to że wyświetla mi się  "super cena" ale dla tego zielonego znaczka nie chce ryzykować, że ktoś popsuje  ocenę mojemu produktowi 🙂 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Jesteś pewien że to sprzedajacy a nie Allegro połączyło? Zgłosić możesz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51c159e7-e9c6-4991-a769-7a7fd5c458e1&subjectId=d6fe6f81-8...

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@LEW433  nie mam żadnej pewności czy to sprzedający czy allegro. Pewność mam tylko taką, że z pewnością tamtem sprzedawca nie ma jakościowo tego produktu co ja 🙂  zastanawiam się tylko czy lepiej od razu zgłaszać błędne podpięcie czy w pierwszej kolejności próbować zgłosić błąd w produkcie i dopisać nas jako producenta ( nie wiem czy to przejdzie ?)  a poźniej błędne podpięcie. Przez niespełna rok na allegro nie miałam do tej pory takiego problemu, wiec dlatego pytam Was -  pewnie mądrzejszych w temacie 🙂 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@barwyflory_pl Jeżeli jesteś producentem czegokolwiek co ma wartość to niezależnie jak sprzedajesz musisz zadbać o ochronę praw. Wiem że to nie jest proste, ale pierwsza rzecz to zarejestrowanie znaku towarowego lub wzoru użytkowego (koszt od 900 PLN) Drugi krok to zarejestrowanie się w GS1 i uzyskanie numeru GTIN (koszt od 230 PLN).

Mając te dwie rzeczy zgłaszasz błąd w produkcie poprzez wpisanie swojej marki i kodu GTIN (Allegro nazywa to EAN chociaż jest to nazwa kodu kreskowego kodującego numer GTIN)

PO zatwierdzeniu zmiany, masz podstawy żądać usunięcia powiązania oferty z produktem, który nie jest wytworzony przez ciebie. 

Bez tego Allegro niczego nie usunie, a już na pewno nie dlatego że produkty są różnej jakości.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@annas14-firma allegro w produktyzacji łączy produkty różnej jakości np: wersje przeznaczone na różne rynki o różnej jakości

wykupienie eanu nie gwarantuje że nikt się pod ten produkt nie podepnie

ba, konkurencja będzie mogła nawet skopiować opis produktu i zdjęcia bo serwis na to pozwala i ty logując się w nim

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED Tak Allegro łączy co chce z czym chce. Chociaż bardziej wygląda mi to na świadome dopuszczenie do działania teorii chaosu.

Jednak nie do końca masz racje jeżeli chodzi o ochronę przez EAN. Jeżeli mam praw do marki i numer GTIN przypisany do produktu identyfikuje właściciela tej maki, to mogę używać argumentów w oparciu o ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Z jakim skutkiem, to zależy od regulaminu Allegro. Ja najpierw informuję stronę zainteresowaną o problemie i z reguły to wystarczy. Zgłaszam do Allegro jeżeli nie ma odzewu.

oznacz moderatorów