anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost przesyłka magazynowana a termin odbioru

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost Przesyłka wysłana do paczkomatu we wtorek. Paczkomat przepełniony, paczka trafia do magazynowania w Punkcie (czynny w takich godzinach że odbiór przez kupującego niemożliwy). Ma trafić do paczkomatu w piątek lub sobotę. Ale kupujący wyjeżdża na długi weekend i wraca dopiero 4go ( środa ). Nie zdąży odebrać. Gdyby nie magazynowanie w punkcie dałby radę. Oczywiście zależy mu na czasie, oczywiście winny sprzedawca.... Jaka wasza rada?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash Rada jest tylko jedna dla kupujących ,aby pilne zakupy robili wcześniej , poślizgi w doręczeniach się zdarzają , ale szczególnie w okresie nasilonego ruchu paczek .

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@pinsplash 

Klient może skorzystać z opcji przedłużenia czasu pobytu przesyłki w Paczkomacie. 

Standardowy czas odbioru paczki z Paczkomatu wynosi 48h od momentu jej umieszczenia. Istnieje jednak możliwość wydłużenia tego czasu za pomocą Aplikacji Mobilnej InPost Mobile. 

Usługa kosztuje jedynie 7,99 zł i wydłuża termin odbioru przesyłki o 24 h. Z usługi przedłużenia pobytu paczki w Paczkomacie można korzystać wielokrotnie. W aplikacji w szczegółach przesyłki oraz na liście śledzenia pojawi się żółty przycisk Przedłuż (przycisk będzie widoczny na 12 h przed upływem terminu odbioru lub 24 h w przypadku punktów InPost z ograniczonymi godzinami otwarcia). Wystarczy kliknąć we wspomniany żółty przycisk i opłacić usługę za pomocą wybranej metody płatności (BLIK, szybkie przelewy DotPay i karta płatnicza).

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@InPost TO ŁOPATOLOGICZNIE : klient mógłby ( i chciał ) odebrać o czasie ale to WY opóźniliście dostawę  do paczkomatu przez magazynowanie po drodze. I każecie mu za to płacić?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kilowat_net
#11 Animator#

"Usługa kosztuje jedynie 7,99 zł"

A w paczce towar wart np 10zł.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

„jedynie” xDDDDDD
rozumiem, że chcecie zarobić, ale to spora kwota jest
znacznie więcej chętnych do skorzystania z tego mielibyście, gdyby to kosztowało co najmniej połowę mniej

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@InPost  a kto  i w jaki sposób jest obciążany tymi kosztami przedłużenia paczki? Jest tym odciążany odbiorca który zleca prezdłużenie terminu czy tez jest to kwota doliczana nadawcy  do FV ??

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@_Likos_ No bez przesady🙂, odbiorca (czyli kupujący). Raz mi się zdarzyło prosić Inpost o przedłużenie terminu odbioru i ta kwota obciążyła mój rachunek telefoniczny. A sposób jest zależny od metody płatności przez odbiorcę.

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@_Likos_ 

Dzień dobry, 

z usługi przedłużenia czasu pobytu paczki w Paczkomacie może skorzystać Odbiorca poprzez Aplikacje InPost Mobile.

Wystarczy kliknąć we wspomniany żółty przycisk i opłacić wszystko za pomocą wybranej metody płatności (BLIK, szybkie przelewy DotPay i karta płatnicza).

Środki pobierane są automatycznie po potwierdzeniu operacji. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash Jaka wasza rada?

Podeślij mu regulamin który potwierdził logując się na allegro mam nadzieję że przeczytał 😄

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/16a

Regulaminy Dostawcy - Regulamin świadczenia usługi „Allegro Paczkomaty InPost” świadczonej przez InPost Paczkomaty Sp. z o.o. oraz aktualne dokumenty regulujące zasady świadczenia Usług przez Dostawcę dostępne na stronie internetowej: https://inpost.pl/regulaminy;

https://inpost.pl/sites/default/files/docs/regulaminy/regulamin-swiadczenia-uslugi-paczkomaty-247-pr...

18. W przypadku:
a) przepełnienia Paczkomatu odbiorczego, lub Paczkomatu wybranego zgodnie z ust. 16 powyżej;
b) awarii, wyłączenia lub konserwacji systemu obsługującego Paczkomat odbiorczy, lub Paczkomatu wybrany zgodnie z ust. 16 powyżej;
- jeżeli zdarzenia opisane w powyższych lit. a lub b uniemożliwiają dostarczenie Przesyłki do Paczkomatu odbiorczego w terminie wskazanym w ust. 1 powyżej, Operator umieści Przesyłkę do przechowania w POP lub Paczkomacie Tymczasowym, który będzie zlokalizowany o nie więcej, niż dwa (2) kilometry w linii prostej od Paczkomatu odbiorczego.

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Ja wiem, z drugiej strony umiezczenie w Paczkomacie Tymczasowym byłoby ok, ale oni umieścili w POP który jest czynny w takich godzinach że nikt normalnie pracujacy nie ma szans odebrać. Po to są paczkomaty ze podjeżdżasz np o 22 i spokojnie odbierasz...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#20 Guru#

@pinsplash tak działa inpost i to zgodnie z własnym regulaminem, który zaakceptował też Kupujący

Wadą zakupów/sprzedaży przez allegro jest brak komunikacji kupującego ze sprzedawcą przed zakupem

Kupujący coś sobie myśli  np: o czasie dostawy i nie konsultuje tego z Sprzedawcą, który myśli inaczej do tego dochodzi dostawca, który nie myśli

tak działa ten system

 

 

 

oznacz moderatorów