anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Integracja Allegro ze sklepem shopgold

bsnizpol
#8 Zapaleniec#

Witam

Czy używa ktoś integracji Allegro ze sklepem shopGold. Czy ta integracja aktualizuje na bieżąco stany asortymentu w obie strony?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Integracja z Allegro

Moduł integracji z Allegro pozwala na wystawianie aukcji oraz pobieranie zamówień do sklepu bezpośrednio z poziomu panelu zarządzania sklepu internetowego. To wszystko bez dodatkowych kosztów - wystarczy w Allegro aktywować bezpłatny pakiet podstawowy API Allegro i uzyska się w sklepie integrację z systemem aukcyjnym Allegro. Dwustronna integracja oznacza możliwość wysyłania danych dla Allegro (wystawiania aukcji z poziomu sklepu, przy wystawianiu powiązania wystawianej aukcji z produktami dostępnymi w Allegro), ale również import sprzedanych aukcji do sklepu w postaci nowych zamówień (na podstawie sprzedaży w Allegro tworzone jest nowe zamówienie w sklepie). Po sprzedaży w Allegro - w sklepie, w momencie tworzenia zamówienia na podstawie transakcji Allegro są aktualizowane stany magazynowe - tak jakby klient złożył standardowe zamówienie poprzez sklep. Aukcje z poziomu panelu zarządzania można wystawiać w oparciu o własne szablony definiujące wygląd aukcji (szablony można tworzyć bezpośrednio w panelu zarządzania sklepu).

oznacz moderatorów

bsnizpol
#8 Zapaleniec#

Czy import sprzedanych aukcji na Allegro w postaci nowych zamówień następuje automatycznie czy trzeba je ręcznie w sklepie aktualizować?

oznacz moderatorów

bsnizpol
#8 Zapaleniec#

Przy próbie synchronizacji transakcji Allegro przez sklep występuje komunikat Błąd w serwisie Allegro - nie można zaktualizować danych Access is denied

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bsnizpol już wzywam użytkownika zaraz Ci pomoże, zawsze oznaczaj @LEW433 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bsnizpol
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

oznacz moderatorów

PartyLans
#7 Wielbiciel#

Czy mogę prosić o pomoc w integracji sklepu Shop Gold  z Allegro bo nie mogę sobie poradzić 🙂

Najlepiej krok po kroku bo w Allegro nie są wstanie mi pomóc tylko odsyłają mnie do producenta sklepu, będę wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PartyLans skontaktuj się z gościem od Shop Gold za opłatą Ci pomoże, są plusy i minusy tej platformy 😄

Integracja sklepu internetowego shopGold z Allegro pozwala na połączenie sklepu internetowego z Allegro, dzięki czemu możesz wystawiać swoje produkty na Allegro bezpośrednio z poziomu sklepu. Integracja pozwala na dwustronną wymianę danych, takich jak informacje o produktach, ceny, stan magazynowy, czy informacje o zamówieniach. Integracja również umożliwia aktualizowanie informacji o produktach i zamówieniach zarówno w sklepie internetowym jak i na Allegro.

Do poprawnego działania integracji sklepu internetowego shopGold z Allegro wystarczy połączenie z REST API allegro, którego dokonuje się bezpośrednio w edycji konta w systemie Allegro.

Przed rozpoczęciem wystawiania aukcji ze sklepu na Allegro należy w pierwszej kolejności utworzyć konta użytkowników, którzy będą mieli dostęp do API Allegro. W tym celu przechodzimy do menu Integracje / Allegro / Allegro - użytkownicy. Po jej wybraniu wyświetlona zostanie lista zdefiniowanych użytkowników.

Przed zalogowaniem użytkownika (a tym samym uzyskaniem przyzwolenia na wykonywanie przez aplikację żądań w jego imieniu), konieczna jest rejestracja samej aplikacji, prowadząca do wygenerowania danych dostępowych niezbędnych do działania oprogramowania komunikującego się z Allegro REST API.

Dane dostępowe można uzyskać w serwsie Allegro, korzystając z rozwiązania które udostępnione zostało w ramach portalu developerskiego. Po pomyślnej autoryzacji danymi Allegro, zostanie wyświetlony formularz. Należy uzupełnić dane w polach formularza i następnie po podaniu opisu aplikacji, ustaleniu adresu powrotu (adresu aplikacji, do której przekazany ma zostać kod autoryzujący) oraz akceptacji regulaminu API - można zapisać formularz co pozwoli na otrzymanie danych dostępowych niezbędnych do korzystania z zasobów REST API: Client ID oraz Client Secret.

 


Po zalogowaniu się w serwisie Allegro należy zarejestrować nową aplikację.

Wypełniając formularz należy wpisać dowolną własną nazwę aplikacji oraz opis. Istotne jest wpisanie adresu URL do przekierowania. Adres ten powinien mieć następującą postać :

https://www.adres.sklepu.pl/zarzadzanie/allegro/allegro_logowanie.php

Wartość "www.adres.sklepu.pl" trzeba zastąpić adresem Twojego sklepu. Przy wpisywaniu adresu należy podać adres dokładnie taki jak otwiera się Twój sklep w oknie przeglądarki. Jeżeli masz włączone połączenie SSL to na początku musisz podać https - jeżeli nie masz włączonego SSL - http. Jeżeli Twój sklep ma wpisane www na początku adresu także trzeba podać tą wartość.

W formularzu należy wybrać opcję "Aplikacja będzie posiadać dostęp do przeglądarki, za pomocą której użytkownik będzie się logował do Allegro (np. aplikacja na serwerze albo plik wykonywalny)".

Po wypełnieniu wszystkich pól i zatwierdzeniu formularza zostanie w serwisie Allegro utworzona nowa aplikacja umożliwiająca połączenie danego użytkownika z serwisem API Allegro. Każda aplikacja otrzymuje unikatowy Client ID oraz długi Client SecretClient ID to taki login - za jego pomocą Allegro identyfikuje aplikację w zapytaniach do API Allegro. Client Secret to tajne hasło, które umożliwia połączenie z API.

Po poprawnym zarejestrowaniu aplikacji w Allegro można przystąpić do dodania użytkownika w sklepie. Po wybraniu opcji dodaj nową pozycję lub podczas edycji już istniejących użytkowników w formularzu należy wprowadzić dane, które zostały uzyskane podczas rejestracji aplikacji w Allegro.

  • Nazwa użytkownika w Allegro - login użytkownika w serwisie Allegro
  • Client ID - id uzyskane po zarejestrowaniu aplikacji
  • Client Secret - uzyskane po zarejestrowaniu aplikacji
Po uzupełnieniu wymaganych pól formularza można się zalogować w serwisie API Allegro. Po kliknięciu na liście przycisku logowania, użytkownik zostanie przeniesiony na stronę Allegro.

Po poprawnym uwierzytelnieniu, użytkownik zostanie przekierowany do strony, na której zgadza się by dana aplikacja miała możliwość wykonywania operacji / żądań w jego imieniu:
 

Zrzut ekranu 2024-02-23 175858.png

Po wyrażeniu zgody użytkownik wraca do panelu zarządzania sklepu i integracja jest gotowa. Można od tego momentu korzystać z integracji z Allegro.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

PartyLans
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź. Pisałem do gościa z Shop Gold ale odpisał że nie świadczą takiej usługi. Pisałem tez do Allegro że nie mogę zarejestrować nowej aplikacji a oni odsyłają mnie do autora sklepu a na każdą odpowiedź trzeba czekać 2 dni. Taką instrukcję jak mi przesłałeś to mam bardziej mi chodziło o szczegóły, pozdrawiam.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@PartyLans Opłać sobie pomoc techniczną, fortuny to tam nie kosztuje.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

PartyLans
#7 Wielbiciel#

Pisałem do ShopGold że zapłacę aby mi to zintegrowali ale odpisali że się tym nie zajmują i przesłali mi link do instrukcji. Bardziej myślałem że uzyskam tu porady praktyczne od osób które to przeszły. Bo jaki sens ma te forum skoro każdemu można by odpisać  cytuję drekenzes "Opłać sobie pomoc techniczną, fortuny to tam nie kosztuje" 

oznacz moderatorów