anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć oferty w wielowariantowość które różnią się od siebie wszystkimi parametrami ?

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

Chciałbym podpytać w jaki sposób mógłbym połączyć oferty/produkty w taki sam sposób jak na przykładzie u danego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/mocne-spodnie-robocze-bawelna-classic-stretch-slim-elastyczne-wzmacniane-1...

Tutaj sprzedawca posiada około 20 przeróżnych modeli spodni od zupełnie różnych producentów z zupełnie różnymi markami. Kolejny przykład buty i rękawice na tej samej zasadzie:

https://allegro.pl/oferta/mocne-rekawice-robocze-skorzane-rekawiczki-kozia-skora-licowa-rtop-ex-1484...

Co do rękawic to koło 40 ofert razem podpiętych.

https://allegro.pl/oferta/lekkie-buty-robocze-polbuty-ochronne-texo-fly-s1-eva-podnosek-oddychajace-...

No i buty to samo.

Chciałbym zauważyć, że sprzedawca nie jest podpięty pod nikogo innego a najciekawsze jest to, że nawet jakbym chciał się podpiąć pod jakąś rzecz którą sprzedaje to nie wynajduje żadnej Jego oferty w katalogu produktów.

Proszę o podpowiedź w jaki sposób mógłbym zrobić taką konfigurację jak owy sprzedawca ponieważ opcja: obsługa ofert > wielowariantowość, kompletnie nic mi to nie daje.

Pozdrawiam ! @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bhp-port_pl ten sprzedający ma połączone oferty w ramach wielowariantowości ofertowej, a jego oferty nie są połączone z naszym katalogiem produktów, obecnie nie jest możliwe wystawienie nowych ofert bez łączenia ich z katalogiem. 
W Twoich ofertach obowiązuje wielowariantowość produktowa i aby ustawić warianty ta jak chcesz, uzupełnij plik, który znajdziesz w tym artykule i prześlij go do nas za pomocą tego formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Pani Moniko,

Jestem trochę zielony i pytanko w jaki sposób mam zrobić tak aby mieć połączone oferty jak tamten sprzedający ?

oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu obserwuje tego sprzedającego bo ma fajnie to wszystko połączone i napisała Pani, że nie jest możliwe na ten moment wystawiania nowych ofert bez łączenia ich z katalogiem. To w jaki sposób kupujący wystawia nowe oferty bez łącznia ich z katalogiem, przykład Jego nowych ofert z tego tygodnia których nie ma w katalogu a jakoś je wystawił:

https://allegro.pl/oferta/plaszcz-przeciwdeszczowy-unisex-sztormiak-kurtka-przeciwdeszczowa-dluga-pv...

https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-bluza-robocza-dresowa-ciepla-bluza-bawelniana-do-pracy-bhp-151...

https://allegro.pl/oferta/spodnie-robocze-v-smart-odblaskowe-ostrzegawcze-bhp-100-bawelna-300g-m2-15...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bhp-port_pl łączy je w narzędziu wielowariantowość za pomocą parametrów "rozmiar" oraz "kolor wzór", natomiats jeśli w Twoich ofertach są włączone warianty produktowe (a sprawdziłam, że w części Twoich ofert są widoczne warianty produktowe) to ustawienia z zakładki Wielowariantowość nie zadziałają. Przykładowo, tutaj mamy warianty ofertowe, a tutaj warianty produktowe. 
Kwestię tego sprzedającego i wystawianych przez niego ofert bez łączenia z katalogiem wyjaśniam, ponieważ w kategorii, w której wystawia oferty, wymagamy połączenia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Pani Moniko czyli powiedzmy tak: mam rękawice

model A marka A w rozmiarach 9, 10, 11

i wystawiam rękawicę

model B marka A w rozmiarach 9, 10, 11

Marka jest ta sama ale model rękawic już różny. Jestem w stanie to połączyć wspólnie za pomocą wielowariantowości jako "rozmiar" i "kolor wzór" żeby klient mógł przełączać się między ikonkami dwóch różnych zdjęć rękawic ? Czy są to już różne modele rękawic i nie da rady tego zrobić ?

Bo ten przykład hełmów to akurat sprawa zrozumiała bo model i marka ta sama, tylko kolor inny.

Co do tamtego sprzedawcy to właśnie jestem ciekaw czy On ma jakiś patent aby obejść sposób wystawiania nowych ofert i nie łączenia się z katalogiem bo tak troszkę mi się to wydaje dziwne. Jeżeli coś Pani ustali w tej sprawie to proszę się podzielić informacją bo jeżeli robi to legalnie to również chciałbym poznać ten sposób, natomiast jeżeli łamie regulamin no to już pozostawiam sprawę w kwestii Allegro.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bhp-port_pl teoretycznie takie połączenie się nie uda, ponieważ co do zasady w Wielowariantowości powinny być połączone te same produkty (takie same modele) tylko w różnych wariantach. Widzę jednak, że w przykładach przysłanych przez Ciebie sprzedający ma połączone różne modele. Nie mam możliwości zweryfikowania tych połączeń.
Rozumiem, że system uniemożliwia Ci takie połączenie w tej zakładce
Czy możesz przesłać zrzuty ekranu jak to wygląda, gdy próbujesz połączyć swoje produkty (tylko te w których nie ma włączonych wariantów produktowych)?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

A więc tak, przykład rękawic z jednej marki, modele rękawic różne połączone w zakładce wielowariantowość:

Zrzut ekranu 2024-02-23 185900.png

Zrzut ekranu 2024-02-23 185907.png

Zrzut ekranu 2024-02-23 185916.png

 

Tutaj screen, że wszystko się fajnie wyświetla jeżeli chodzi o miniaturki zdjęć i rozmiary:

 

Zrzut ekranu 2024-02-23 185958.png

 

Ale jak nacisnę na przykład rozmiar 9 to nagle wszystko znika i pojawia się suwak aby zobaczyć inne produkty od innych sprzedawców co wiadomo nie jest dla mnie korzystne bo wolałbym aby klient został u mnie.

Zrzut ekranu 2024-02-23 190145.png

oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Pani Moniko,

Napisała Pani, że nie ma Pani możliwości zweryfikowania połączeń przez tamtego sprzedawcę więc nadal pozostaje pytanie jak On to robi ? 😄 jest Pani w stanie wysłać jakieś zapytanie do działu który się takimi sprawami zajmuje bo jestem bardzo ciekaw "jak to jest zrobione" 🙂 tym bardziej, że powyżej Pani stwierdziła iż nie ma możliwości dodawania nowych ofert nie łącząc z katalogiem a jednak komuś to się udaje. Bardzo zastanawiająca kwestia bo tak jak wspomniałem jeżeli jest to zgodne z regulaminem to z wielką chęcią bym też tak zrobił bo nie ukrywam, że to zwiększy sprzedaż.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bhp-port_pl dziękuję za zrzuty! 
Rozjaśniają całą sprawę, udaje się połączyć nawet różne modele, ale tylko w ramach wariantów ofertowych. Ta oferta z ostatniego zrzuty jest już w wariantach produktowych (można to rozpoznać po tym suwaku z "pokaż warianty od innych sprzedających") i dlatego nie wyświetla się z pozostałymi. 
Po analizie widzimy, że tamten sprzedający, wystawiając ofertę łączy ją z katalogiem, a później albo ją rozłącza, albo produkt zostaje usunięty i nasz  mechanizm tego nie wyłapuje. Jest to provlem z który on musiałby się do nas zgłosić, bo musielibyśmy zobaczyć, jak wystawia produkty, jak łączy oferty z katalogiem, aby to przeanalizować. 
Nie jest to prawidłowe działanie, więc nie mogę podpowiedzieć, jak to robi, to wynik błędu, który należy wyjaśnić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bhp-port_pl
#2 Obserwator#

Pani Moniko jak mogę finalnie rozpoznać co jest wariantem ofertowym a co wariantem produktowym, wiem że ten suwak jest charakterystyczny dla produktowych ale jakbym mógł zmienić wariant produktowy na ofertowy aby to wszystko ładnie było podłączone jeżeli jest taka możliwość rzecz jasna ? Czy to się jakoś samo ustawia czy może ja jakoś nieświadomie to ustawiam ? Jak wchodzę w asortyment i dodaję nową ofertę no to muszę się podłączyć do katalogu, następnie chce podpiąć załóżmy rękawice które przed chwilą świeżo co wprowadziłem więc wchodzę w opcję wielowariantowość, spinam je wszystkie i nagle z rozmiarów 8, 9, 10, 11 jeden rozmiar zamienia się w wariant produktowy tak jak na przykładzie powyżej a reszta jest ok, skąd to się bierze ? Tego nie mogę jeszcze zrozumieć do końca. Tą instrukcję co wysłała mi Pani na samym początku niewiele wnosi do praktyki dlatego bardzo bym prosił o wytłumaczenie krok po kroku jak zrobić tak aby wystawiając różne modele wszystko grało jak należy w ramach oferty wielowariantowej (w którym miejscu wkrada się wariant produktowy, który niestety niszczy spójność podłączenia produktu ?)

Co do tamtego sprzedawcy to wątpię aby się do Was sam zgłosił, ponieważ jak Pani sama stwierdziła znalazł sposób na obejście łączenia się z katalogiem co jest działaniem naruszającym regulamin a tym samym odizolowuje się od innych sprzedawców mimo, że sprzedaje to samo co większość z tej branży. Czy Pani jest w stanie tą sprawę zgłosić czy raczej ten sprzedawca jest w takim razie bezkarny względem regulaminu Allegro bo znalazł błąd który umożliwia Mu takie działanie ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bhp-port_pl Nie skorzystasz z wielowariantowości ofertowej, jeśli w danej kategorii działają już warianty produktowe. Wystawiając oferty, łącz je z katalogiem produktów. Jeśli okaże się, że po połączeniu warianty w ofertach nie wyświetlają się zgodnie z Twoim zamierzeniem, zgłoś właściwe powiązanie w sposób, który opisała Monika w tym poście . Odpowiedni zespół doda produkty z Twoich ofert do jednej grupy, co rozwiąże problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów