anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro wspiera monetami piewców mowy nienawiści - przykry przykład - czy to norma ?

Client:100976525
#8 Zapaleniec#

Prosta sprawa jak wiele. Kupujący odsyła towar i zamiast odstąpienia wybiera reklamację jako powód zwrotu. Nie wie jaka to różnica i kiedy dostaje towar po reklamacji jest wściekły że nie dostał zwrotu wpłaty jak przy odstąpieniu. Ale to betka.

 

Problem powstaje kiedy zakłada dyskusję a w niej daje dowód swojemu braku kultury kierując do sprzedawcy a jest nią kobieta takie oto komplementy:

psychopatka, niepełnosprawna umysłowo, ból du py , jej okres trwa cały życie,  maż ją nią bz yka,  takiego pó łgłów ka,  bo się zes rasz,  idi ot ka,  idź spać bo się pocisz nienormalna.

 

Kiedy w dyskusji proszę pracownika allegro o spowodowanie zaprzestania używania takich obelg pani pracownik prosi kupującego o "zachowanie kultury osobistej wypowiedzi". Kiedy pytam się czy to wszystko na co stać allegro odpowiedź jest zaskakująca i zaznaczam, że kierowana do kupującego:

" Drogi kupujący, rozumiemy trudną sytuację w jakiej się pan znajduje . Mając na uwadze naszą dalszą dobrą współpracę proponujemy panu 45 monet do wykorzystania przy następnych zakupach"

O ZGROZO, GOŚĆ KOMPLEMENTUJE MNIE W TAKI MAŁO MĘSKI SPOSÓB I W ZAMIAN JAK DOWÓD DOBREJ WSPÓŁPRACY DOSTAJE 45 SREBRNIKÓW?

I to w chwili kiedy w tym samym czasie allegro wspiera aukcjami WOŚP.

No cóż, tym jak allegro wspiera mowę nienawiści oferując w zamian monety zainteresowało się kilka organizacji działających w temacie i mam nadzieję, że każda kolejna kropla będzie drążyć fundamenty i tej kolebki.

Tak na marginesie , przykład owego allegrowicza rocznik 2002 jest najlepszym materiałem szkoleniowym - jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Jak mieć towar i pełen zwrot pieniędzy?

ano prosto - odsyłasz towar wybierając jako powód reklamację. Czekamy jak sprzedawca rozpatrzy reklamację, odeśle ją do kupującego . Potem zakładamy dyskusję , wyzywamy sprzedawcę jak gość powyżej, zaklinamy się allegro, że nie interesuje nas reklamacja tylko zwrot wpłat jak to jest w ustawie o prawach konsumenta i .....

 

No i mamy towar po zwrocie od sprzedawcy z rozpatrzoną reklamacją i zadośćuczynienie od allegro w postaci zwrotu pełnej wpłaty z programu ochrony kupującego........ Sprzedawcy za to nie obciążają bo nie ma podstaw , sprytny kupujący ma i towar i kasę....... Od 2 lat jako sprzedawca miałam 6 takich dyskusji z takim samym końcem.

Jako kupująca...... znam kilak osób, które znając taką procedurę mają w kieszeni towar i gotówkę na łączną kwotę kilku tysięcy.  Numer działa na mniejszych kwotach i kontach o małym stażu........ Numer opisany jakiś czas temu na FB , dziś  już chyba usunięty ale sposób działa do dziś.

Opisałam to w podziękowaniu Pani, która jako pracownik allegro uznała pana wyzywającego mnie jak wyżej jako poszkodowanego . Kobieta dająca monety facetowi za wyzwiska pod jej kierunkiem......... no to wiem dlaczego allegro jest w takim a nie innym miejscu. Brawo.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wspiera i rozpowszechnia patologię, coraz gorzej z tym.😡 Ale jak masz dowód na takie obelgi to możesz zrobić z tego użytek i z jego funduszy wesprzeć WOŚP, sądzę że łatwo pójdzie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:100976525 Zacznę od tego, że nie odpowiadamy za kulturę osobistą użytkowników Serwisu. Nawet gdy nie pochwalamy metod, którymi się posługują, żeby rozwiązać problem, który napotkali, wciąż obowiązują nas procedury, dzięki którym udaje nam się utrzymywać zadowolenie kupujących z korzystania z Allegro. W wyniku tych działań sprzedający również zyskują na sprzedaży w Serwisie - potencjalna grupa kupujących nie maleje, ale się rozrasta. 

Zapewniam Cię, że nie pochwalamy tego typu zachowania, jakie tutaj opisałaś. Jednocześnie w przypadku problemu transakcyjnego, w ramach utrzymania dobrych relacji z Serwisem i w tym przypadku - jak rozumiem - studzenia emocji, decydujemy się na przyznawanie monet. 

Weź pod uwagę, że nie jesteśmy instytucją, której zadaniem jest dyscyplinowanie osób korzystających z naszych usług. 

Rozumiem, że kontakt z tym klientem spowodował u Ciebie dyskomfort i jest mi przykro, że spotkało Cię to właśnie podczas korzystania z Allegro. Zdaję sobie sprawę, że przyznanie monet kupującemu spowodowało u Ciebie nasilenie złych emocji i pozostawiło wrażenie, że pochwalamy niekulturalne zachowanie użytkownika - tak nie jest.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@nat_not droga Natalio - chyba nie wiesz do końca o czym piszesz. Jako kupujący założyłem sprzedającemu handlarzowi spór o mozliwosc zlozenia reklamacji!. Opór był handlarza był powalający.

W tym pseudo dialogu handlarz w zaawalowany sposob informowal mnie, ze przyjedzie do mojego miasta i spusci mi wpi-erdol...tak tak...oraz, że koronawirus to doskonaly sposob na selekcję naturalna bo tacy kupujacy jak ja powinni zdechnąć.

I co zrobiła anonimowa osoba z ramienia Allegro? W zasadzie nic. Zero rekacji. Beznadzieja.

Takie są właśnie anonimowe osoby wypowiadajace sie z ramienia Allegro: bezradne, nie znające aktualnych przepisów w tym Ustawy Konsumenckiej i w zasadzie nic nie mogące i nic nie potrafiące.

Generalnie tragedia. U mnie w firmie po jednej takiej akcji taki anonim bylby bezrobotny.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:104371448  no i tutaj wasnie zarówno na przykładzie który Ty opisujesz jak i na przykladzie opisanym przez @Client:100976525  mamy doskonale pokazane że zarówno kupujący jak i sprzedający potrafią pokazac pewien poziom kultury który określiłbym jako nieakceptowyalny zarówno w jednym jak i drugim przykładzie.

I tutaj musze sie troszke niezgdzic ze stwierdzeniem @nat_not  : "Weź pod uwagę, że nie jesteśmy instytucją, której zadaniem jest dyscyplinowanie osób korzystających z naszych usług. " 

Ja uważam że właśnie w tym momencie serwis będac miejscem w którym sie cala transakcja oraz rozmowa odbywa w przypadku aż tak ostrych wypowiedzi i naruszeń mógłby spokojnie zainterwoniować choćby na podstawie art 10.1 regulaminu : 

10.1.

Wszelkie działania podejmowane przez Użytkownika w ramach Allegro powinny być zgodne z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, w tym dotyczącymi ochrony praw konsumenta. Użytkownik nie może podejmować działań sprzecznych z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, a także działań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo funkcjonowania Allegro lub szkodzą Użytkownikom.

Poza tym można by było dodać do regulaminu odpowiedni punkt o kulturze wypowiedzi.

Musimy pamiętac że żyjemy w społeczeństwie zinformatyzowanym i dużo z tego co sie dzieje na allegro jest opisywane w inych serwisach. Jeśłi takie wypowiedzi, zachowania będą akcepowane wówczas serwis moim zdaniem straci część użytkowników którzy pomyślą " a po co ja mam tam sprzedawac/kupowac aby potem jeszcze zostać wyzwanym od różnych"

Jeśli serwis dbając o kulture nie pozwalałby na używanie pewnych sformułowań wyciągając odpowiednie konsekwencje to na allegro by sie zarówno przyjemniej kupowało jak i sprzedawało.

I pewnie w innych serwisach społecznościowych takze byłoby wiadome że allegro nie pozwala na pewne zachowania a kupujący wiedząc że niekt ich nie zwymyśla chętniej by wracali na zakupy

Ot takie moje zdanie

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:100976525
#8 Zapaleniec#

Piszesz jako moderatorka czy kobieta? Bo tamtej kobiecie zadałam pytanie czy ona jako kobieta chciałaby w pracy być tak nazywaną jak ja w tej dyskusji. Ona jest kobietą tylko w domu, w pracy jest trybikiem.

Zapewniać to Ty sobie możesz ale dawanie komuś w nagrodę srebrników jako namiastkę dalszej dobrej współpracy? Na czym ma polegać ta współpraca? Na kolejnych dyskusjach o obelgach innych kobiet? Czy srebrniki jakie macie z takich kupujących naprawdę są warte rosnącej w Polsce słowną agresją? Kobieto, pisz sobie co chcesz ale zapamiętaj, kiedy ktoś tak Ciebie wyzwie , na ulicy, na przejściu dla pieszych, w kolejce po chleb, w autobusie tramwaju czy twoim luksusowym BMW - to przypomnisz sobie że przyłożyłaś do tego swoją rękę dając podobnemu typowi 45 srebrników tylko po to by nie odszedł z allegro.

Dyskomfort? Złe emocje? Po mojej stronie? Nie, ja zwyczajnie rozesłałam list opisujący Waszą pomoc takim typom. Jestem zażenowana nie tylko jakością waszych usług ale dawanie komuś 45 monet za wyzywanie kobiety nie mieści się w mojej skali kultury osobistej. Dając przyzwolenie jednemu pozwalacie kolejnym cha m o m na podobne komplementy.

 

Dlaczego mam czuć niesmak...? Przecież to nie ja dostałam 45 monet na wydanie za moje krzywdy....... kupujący to dla ciebie święta krowa , sprzedawcy wyłącznie dojne krowy. Widzisz..... nie stać ani ciebie ani allegro na przepraszamy. Przykro wam bo co...... paproch zaswędział w skarpecie?

oznacz moderatorów

Client:100976525
#8 Zapaleniec#

I jeszcze jedno , nie pozwalacie w ocenach ani komentarzach używać słów uznawanych za obelżywe . A w dyskusji? Hulaj dusza piekła nie ma a jakby co to wy umywacie ręce bo przecież dyskusja to pole do popisów bez zasad.......... w ogóle w allegro generalna zasada to brak zasad. Natalio - podpisz się nazwiskiem a szybko zmienisz zdanie o wolności słowa w allegro. Tego ci życzę z całego serca.

oznacz moderatorów

Client:100976525
#8 Zapaleniec#

Kłania się stara zasada:

- jeden zadowolony klient przyniesie jednego nowego,

- jeden niezadowolony klient przyniesie 100 niezadowolonych......

Wiedz więc że kupiliście sobie jednego kolejnego drania w zamian macie laurkę ode mnie w niemal wszystkich organizacjach pozarządowych zajmujących się agresją słowną, hejtem, mową nienawiści... kilka portali śledzących wasze poczynania, redakcji internetowych......... warto było?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Widać po tym co piszecie że czasem warto być sk.....en skoro za to płacą a jedyną kara jest uwaga słowna.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not w regulaminie allegro jest odpowiedni pkt 10.1.

po co go allegro dodało?

dla picu?

niech moderatorzy allegro douczą się regulaminu

własnej firmy i go stosują

pomijam już fakt, że moderują dyskusje gdzie padają sformułuwania

z art 212 i 216 kodeksu karnego

 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@nat_not jak Ciebie tutaj zwyzywamy to tez dostaniemy po 45 monet na dobrą współpracę?

oznacz moderatorów