anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak cofnąć ,,zwrot towaru,,?

Client:95986165
#1 Nowicjusz#

Witam jak można cofnąć ,,zwrot towaru,,gdy już poszla informacja do allegro i została zaatakowana a dogadalam się że sprzedającym . Z góry dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:95986165 Jeśli porozumiałaś się ze sprzedającym, to po prostu nie odsyłaj już towaru. Nie ma możliwości "cofnięcia" zwrotu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:95986165   @ko_alka  Tak może nie odsyłać,  tylko że formalnie przedmiot nie jest już jego własnością.  Nie będzie  więc mógł złożyć w przyszłości reklamacji w razie stwierdzenia  usterki.  Takie nieodesłanie ma sens tylko w przypadku  przedmiotów do jednorazowego użycia np.  spożywcze.

W przypadku przedmiotów wielokrotnego użycia na przykład elektronika, powinna być możliwość anulowania zwrotu. Jeżeli nie ma możliwości  cofnięcia zwrotu, to może jednak kupujący powinien odesłać i kupić ponownie.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odeślesz to sprzedajacy nie zwróci Ci środków i tyle, dobrze napisać do sprzedającego o decyzji.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:95986165 Miej tylko na uwadze, że nawet jeśli dogadasz się ze sprzedającym to zgodnie z przepisami zwrotu (oświadczenia o odstąpieniu od umowy) nie można cofnąć. 
Składając takie oświadczenie tracisz prawo własności do towaru (wraca ono do sprzedającego) pozbawiając się tym samym możliwości składania jakichkolwiek reklamacji. 
Nawet dogadanie się ze sprzedającym tego nie zmieni bo umowa uznawana jest w świetle prawa za niezawartą. 

oznacz moderatorów