anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę wysłać przesyłkę ze szkłem?

sagarysklep
#11 Animator#

Witam, nie wiem dokąd się udać oraz skąd mam dostać odpowiedź na moje pytanie . 
Wysyłam szafki z elementem szklanym . 
Jak dla mnie paczka dobrze zapakowana , oklejona uwaga szkło . 
I teraz gdy sie potłucze inpost , polska poczta od razu pisze że szkła u nich nie wolno wysyłać . Reklamacja odrzucona. 

Więc moje pytanie brzmi w jaki sposób mam wysłać taka paczkę . 
Gdzie co i jak abym miała pewność że jak wróci potłuczona będę mogła ja reklamować . 
Z tego co widziałam dużo osób wysyła przez allegro szkło ..czy u nich tez tak to wygląda jak u mnie ?? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Rad-Stol
#12 Orędownik#

wygrana kumulacja euro jackpot jest bardziej prawdopodobna niz to ze ktorys przewoznik dostarczy niepotluczone

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sagarysklep  Niestety ale musisz skalkulować ryzyko....z pocztą i kurierami są jeszcze jakieś szanse powalczyć , ale nie z inpostem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to masz  loterię.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

> polska poczta od razu pisze że szkła u nich nie wolno wysyłać

To teraz ciekawi mnie po co Poczta Polska oferuje płatną usługę Ostrożnie, jeżeli nie wolno wysyłać szkła.

U kurierów nie spotkałem się z usługą ostrożnie, chociaż infolinia InPostu przekazuje, że niby jest taka odpłatna usługa, w DPD nie ma, Fedex nie oferuje. Generalnie nalepki Uwaga Szkło nic nie dadzą, najbardziej liczy się zabezpieczenie części, które mogą się uszkodzić w transporcie. Ale bywa różnie w zależności od przewoźnika. Dla niektórych to tylko informacja, że nie mogą tych paczek kopać na magazynie 😉 Poczta Polska oferuje płatną usługę tylko dlatego, że mają osobne sortownie na paczki, które wymagają delikatnego traktowania.

Miałem już taką sytuację, gdzie klientka wysyłała u mnie w punkcie stolik ze szklanym blatem, gdzie na ten blat były wyłożone tylko dwie warstwy folii bąbelkowej. DPD odrzucił reklamację ze względu na brak zabezpieczenia elementów szklanych 😛

@sagarysklep jeżeli w Twoich szafkach szkło jest osobno do montażu, ja mogę jedynie polecić przekładanie styropianem, to chyba najlepsza opcja. Wysyłając płyty indukcyjne ze szklanymi blatami (dosyć ciężkie), nie uszkodziła mi się jeszcze ani jedna dzięki temu, że szkła były w styropianach (najlepiej minimum 2cm grubości).

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Dziękuje właśnie tak zrobię . Przerzucę się na styropian . 

oznacz moderatorów