anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadawać orlen paczka 2023 grudzień

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Gdzie są podstawowe informacje na ten temat w przypadku konta zwykłego?

Na pewno nie tu: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/allegro-orlen-paczka-AVm6XOPV4tZ

Czy w przypadku kupującego, który wybrał metodę ORLEN Paczka (ORLEN Paczka: WS-103393-J3-01), przesyłka Orlen Paczka powinna być nadana samodzielnie, czy ze strony z listą opłaconych zamówień? 

W przeciwieństwie do metod Inpostu, wbre informacjom na https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p... przy zamówieniu z wybraną powyższą metodą dostawy nie wystwietla się przycisk "nadaj przesyłkę".

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A masz umowę?

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Nie mam umowy, a Ty masz?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Chyba przez orlen nadania. Kiedyś było tak, że zwracali jakąś część opłąty za wysyłkę. Potem to się zmieniło. W sumie nie wiem jak, ja tam dla picu dodałam w normalnej cenie, żeby punkty w statystykach wzrosły i jestem w ciężkim szoku bo aż 2x ktoś to zamówił i musiałam tam zasuwać.... grrr. I tak co bym nie dała to zamówią prawie same paczkomaty, no ewentualnie ona i potem będę świecić oczami...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WielkiPlantronik metoda ORLEN paczka, którą można udostępniać mając konto zwykłe, to metodą którą należy uzgodnić bezpośrednio z przewoźnikiem, czyli w tej sytuacji pierwszy krok to kontakt z ORLEN paczką. W regulaminie ORLEN Paczka jest informacja, że z usługi mogą korzystać osoby fizyczne i nie muszą podpisywać umowy. Sprzedający może zatem udostępnić tę metodę w swoich ofertach na Allegro. W cenniku dostawy nie mamy ustalonej maksymalnej ceny dla tej metody, więc możesz wpisać dowolną, ale jeśli chcesz oferować Smarta poprzez dodanie m.in  ORLEN Paczka to wtedy powinieneś ustawić maksymalnie 8,11 zł*.
Wówczas taką przesyłkę nadajesz w narzędziu przewoźnika.

Artykuły, które przywołujesz dotyczą kont firmowych, natomiast Ty masz konto zwykłe, więc ani nie udostępnisz metod Allegro ORLEN paczka, jak i nie skorzystasz z narzędzia Wysyłam z Allegro. 

*edytowano

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Dziękuję za informacje.

Powinno być: „jeśli chcesz oferować Smarta poprzez dodanie m.in  ORLEN Paczka to wtedy powinieneś ustawić maksymalnie 8,11zł”, p. https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/usluga-allegro-smart-najwazniejsze-informacje-dla-sprzedajacych...

Pozostaje pytanie z tematu (bo ja wiedziałem co zrobić, przesyłka została nadana), czy te informacje są gdzieś jeszcze oprócz powyższego?


@la_nika  napisał(a):

@WielkiPlantronik metoda ORLEN paczka, którą można udostępniać mając konto zwykłe, to metodą którą należy uzgodnić bezpośrednio z przewoźnikiem, czyli w tej sytuacji pierwszy krok to kontakt z ORLEN paczką. W regulaminie ORLEN Paczka jest informacja, że z usługi mogą korzystać osoby fizyczne i nie muszą podpisywać umowy. Sprzedający może zatem udostępnić tę metodę w swoich ofertach na Allegro. W cenniku dostawy nie mamy ustalonej maksymalnej ceny dla tej metody, więc możesz wpisać dowolną, ale jeśli chcesz oferować Smarta poprzez dodanie m.in  ORLEN Paczka to wtedy powinieneś ustawić maksymalnie 6,70 zł.
Wówczas taką przesyłkę nadajesz w narzędziu przewoźnika.

Artykuły, które przywołujesz dotyczą kont firmowych, natomiast Ty masz konto zwykłe, więc ani nie udostępnisz metod Allegro ORLEN paczka, jak i nie skorzystasz z narzędzia Wysyłam z Allegro. 


 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@WielkiPlantronik przepraszam, mój błąd! To oczywiście 8,11 zł!
Przesyłki nadasz je w narzędziu przewoźnika w przypadku InPost w Managerze przesyłek, w przypadku ORLEN paczki na stronie przewoźnika. Są to narzędzia zewnętrzne, dlatego nie mamy artykułów na ich temat. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@la_nika Orlen Paczka 8,11zł!

oznacz moderatorów