anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oceniacie opłacalność sprzedaży za pośrednictwem Allegro?

idf2005
#9 Pomysłodawca#

Tak się zastanawiam, jak jest w innych branżach i u innych sprzedawców?

Od 15 lat działamy na Allegro w branży Sport i Turystyka i nigdy opłacalność sprzedaży nie była taka niska, jak obecnie.

Po odjęciu prowizji od sprzedaży i przesyłek, dopłat do przesyłek Smart (które też są tak naprawdę formą prowizji - bo 1 zł do 100 zł, 2 zł powyżej 100 zł ...), kosztów reklamy, kosztów obsługi zwrotów i reklamacji, kosztów pakowania, ZUS-ów, podatków - zostaje nam na czysto jakieś 8-10 % obrotu.

Wniosek z handlu na Allegro jest obecnie taki, że trzeba się napracować dwa razy więcej niż kiedyś - a i tak owoce naszej pracy zbiera ktoś inny.

A jakie są wasze przemyślenia na ten temat?

Pozdrawiam i z góry dziękuję. 🙂

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

megii_ss
#12 Orędownik#

Na chwilę obecną innej rozsądnej drogi nie widzę, ale dobrze nie jest - wręcz źle. Wysokie koszty prowizji + dodatkowe opłaty typu smarty i inne dziadostwa tylko uszczuplają nasz dochód który z roku na rok jest mniejszy. Kretyńskie standardy którym się trzeba podporządkować bo inaczej wypadniesz z gry tylko utrudniają i wydłużają pracę. Mogła bym rzecz że maczanie łap w pozycjonowaniu ofert to już standard.... zdążyłam zauważyć to zjawisko w czasie prowadzenia mojej sprzedaży. Brak pomocy dla sprzedających - kupujący jest tu świętą krową której wszystko wolno - ogólnie burdel na kółkach - taki dziki zachód. 
Niestety zmiany idą na coraz gorsze a konkurencja śpi - i to jest dziwne....

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Trafne w Punkt.

Kupujący kupi w Smarcie - Ty masz ukrytą opłatę dodatkową. Nie widzisz jej. Musis szukać w rozliczeniach i dopiero przychodzi olśnienie, jak nas ....

Kupujący zniszczy, połamie, odeśle, założy CI dyskusję i kaplica.

Płacimy allegro faktury po kilka tysięcy miesięcznie. Są tacy, co po kilkanaście tysięcy.

Żadnego wsparcia. Ciągłe straszenie POK, blokadą konta itp.

Mam wrażenie że Allegro zatrudnia piegowatych z wielkich okularach, co dopiero dostali obywatelstwo.

 

Mamy rok 2023 ! Jest tragedia.

 

Prowizja + koszty ukryte i dziwne doliczenia + roszczeniowość i Januszowatość rozwydrzonych kupujących przerosła HIMALAJE  !

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

pazerność Allegro także  przerasta Himalaje... jakby nie wiedzieli, że to sprzedawcy fundują im  wakacje na Hokkaido, Honsiu i innych wyspach **piiip**a mać. Dolicz jeszcze zakupy dla darmowej wysyłki robione, cwaniaczki zostawiają sobie coś za 5-15 zeta a reszta do zwrotu. Ja takiego hooja od razy wrzucam na czarną listę i apeluję do wszystkich sprzedających aby robili to samo... gdyby nie sklep stacjonarny, to przy rentowności opiewjącej na poziomie 9% trzeba by z allegro się zwinąć

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jest jak piszesz ,opłacalność robi się znikoma kosztem tyrania 24 h na dobę i brakiem wsparcia dla sprzedawców w sytuacjach spornych z trudnymi klientami .Sprzedawcy są zmuszani do wyścigu szczurów przez wprowadzane "udoskonalenia" tracąc na tym swój czas i pieniądze .W wielu działach już konkurencja wprowadziła możliwości handlu bez opłat i prowizji .

oznacz moderatorów

Tanatos777
#10 Popularyzator#

Opłacalność jest tragiczna.
Przez drastycznie rosnące prowizje, ceny zaczynają dochodzić do tych w sklepach stacjonarnych, a w niektórych przypadkach, już dawno je przekroczyły.

Tak to jest jak mamy do czynienia z monopolistą.


oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Powodów trzeba szukać głównie w katalogu i zakładkach "najtaniej od" podawanych na tacy na samym początku kupującym na Twoich ofertach - zwłaszcza tych promowanych. Ty bulisz inny zyskuje. Smutne ale prawdziwe. Teraz tak to działa. 

Ów zakładki też już robią się śmietnikiem - zajmowane przez 1 sprzedawcę (nie ma znaczenia czy SS czy ma 97% poleceń), który wystawia to samo 10x - ręce opadają ze nie mogą tego wyfiltrować. Różnica u nas w orbicie po stracie na 3 tyg SS - praktycznie brak. 

Teraz na allegro liczy się jak nigdy cena ! A ta jest zajeżdżana przez stworzone mechanizmy do parteru bardzo szybko. No a to oczywiście = spadek rentowności. 

 

oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

W branży motoryzacyjnej podobna tragedia... rentowność leci na łeb na szyję.... sprowokowany wymaganiami Allegro cenowy  wyścig szczurów, chora produktyzacja, rosnące marże z "kruczkami" łapiącymi sprzedawcę na towarach w kategoriach "pozostałe" z marżą lichwiarską, permanentne łamanie praw autorskich... długo by wymieniać. Do tego zautomatyzowane upomnienia często wydawane bezpodstawnie. A spróbuj zaprotestować! Już dawno bym stąd uciekł ale niestety brak na polskim rynku sensownej alternatywy...Czekam na taką z niecierpliwością i od razu gdy się pojawi stąd zmykam... Na chwile obecna jednak to Allegro ma największy zasięg. Jedyny plus to fakt, że w naszej firmie Allegro nie jest podstawą działalności więc jakoś wytrzymujemy....nie wiem jak długo jeszcze?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@wyprzedaz_2010 w branży motoryzacyjnej masz alternatywę, również siedzę w tej branży i od lutego korzystam równocześnie z innej platformy gdzie równocześnie te same produkty mam wystawione tu i tam, w końcu sprzedaż ruszyła z kopyta...

 

oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

@AR_Auto_Czesci  masz na myśli tą platformę słynącą ze sprzedaży samochodów?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

Mamy tam również konto ale z ofertą właśnie dotyczącą samochodów. Zobaczę jak to u nich wygląda obecnie z częściami.... Jakieś półtora roku temu to rewelacji tam nie było ale teraz po tych zmianach "ułatwiających życie" w Allegro  dużo sprzedawców tam wystartowało...

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

a wiesz do czego służy tzw. produktyzacja, czyli katalog produktów? sami przejmą rynek juz wkrótce... najpierw zaproponują nam obowiązkowe dostawy do ich magazynu tzw. dropshipping, wtedy opłacalność spadnie do 3-4%, a następnie zaproponują zakup towaru od naszych dostawców, których mają na tacy podanych i towar z kodami wszystkimi...

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Allegro zarabia 2 razy więcej niż Sprzedawca, ale mnie najbardziej irytuje nieuczciwość i złe traktowanie. Jeśli dobrze zarabiasz, to Allegro szpieguje i przejmie Twój biznes. Jeśli robisz dobre opisy i zdjęcia, to w dobie produktyzacji Allegro udostępni je Twojej konkurencji, a na Twojej aukcji napiszą: "Kupuj taniej u Zdziśka, któremu podarowaliśmy Twoje zdjęcia, niech też zarobi". Kilka lat temu Allegro kazało nam usunąć tła i znaki wodne obiecując, że sami ochronią nasze zdjęcia. Okłamali nas podle. Do tego w punktacjach za jakość i kwalifikacjach do SS nieuczciwie traktują małe firmy i faworyzują te wielkie. Takiego draństwa i nieuczciwej konkurencji jest tu cała masa i to głównie powoduje, że przenoszę sprzedaż na inne platformy.

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

na jakie? chyba nie **piiip**?

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

aaamaaazoon

oznacz moderatorów

Majoris_pl
#8 Zapaleniec#

Przecież oni są jeszcze drożsi. Marże na poziomie 15% 

oznacz moderatorów