anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oddać środki kupującemu i odzyskać prowizję (przy braku środków na koncie / chęci przelewu)

dellpoint
#8 Zapaleniec#

No więc pytanie jest następujące. Jak odzyskać prowizję i oddać wpłatę kupującemu, jeżeli na koncie nie ma środków na zwrot i nie wiadomo kiedy się pojawią?

1. Kupujący czeka na pieniądze ze zwrotu. Ja chcę odzyskać prowizję.

2. Zgodnie z https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/kiedy-nie-otrzymam-rabatu-transakcyjnego... zwrotu prowizji nie otrzymam jeżeli nie oddam kupującemu środków poprzez Płatności Allegro, jeżeli zapłacił w ten sposób.

3. Nie mam środków na wykonanie zwrotu przez płatności allegro / lub / kupujący odesłał towar samodzielnie i załączył formularz odstąpienia od umowy, w którym wskazał nadrzędny oczekiwany sposób zwrotu środków jako przelew na konkretne konto.

Czy jeżeli w punkcie 3 oddam pieniądze kupującemu bezpośrednio na konto to otrzymam zwrot prowizji gdy o niego wystąpię?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Środki możesz oddać zwykłym przelewem i nie możesz opóźniać zwrotu ze względu na zerowe saldo w AF. Przy udokumentowanym odstąpieniu od umowy, zgodnie z art. 31 Ustawy konsumenckiej, umowa jest uznana za niezawartą, więc Allegro, zgodnie ze swoim regulaminem, nie może odmówić zwrotu prowizji, gdyż prowizja jest naliczana w chwili zawarcia umowy, a po odstąpieniu nie ma takiej chwili, bowiem umowa jest niezawarta.

Dodam, że Allegro w takich przypadkach jednak odmawia zwrotu prowizji, czyli pobiera prowizję od niezawartych umów, działając tym sposobem niezgodnie z własnym regulaminem.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Wiesz, jak czytam takie posty, to mnie w doopie drze. Wypłacać trzeba, bo trzeba żyć. Nie da się wypłacić części pieniędzy, a zwrot prowizji uzależniają od zwrotu wpłaty przez AF. Ktoś w Allegro zupełnie odjechał.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jakiś czas temu, kiedy odmówili mi zwrotu prowizji, zasugerowałem aby zmienili nazwę 'prowizji od sprzedaży' bo pobieranie tej opłaty kiedy sprzedaży brak jest nielegalne. Nie skorzystali z rady. Może ktoś w końcu poda ich do sądu.

oznacz moderatorów