anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odmówić kupującemu sprzedaży poza allegro?

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry. Na wstępie wyjaśnię, że nie jestem zwolennikiem unikania opłat allegro. Sprzedaż w serwisie stanowi dużą część naszego przychodu i stąd moje pytanie - jak poinformować kupującego o braku możliwości sprzedaży poza allegro w taki sposób, aby było to zgodne z regulaminem i jednocześnie w rzeczowy sposób wyjaśnić kupującemu przyczynę tej odmowy?

Często zdarza się nam, że Klient wysyła do nas pytanie o przedmiot, a w nim na przykład link do ofert i listę rozmiarów odzieży, którą chce zamówić, bo tak jest mu po prostu wygodniej, niż dodawać każdy przedmiot do koszyka.

Jeżeli prosimy o złożenie zamówienia na allegro, klient robi się nerwowy bo nie rozumie dlaczego musi wykonać ponownie pracę związaną z zamówieniem. Odbiera to jako niepotrzebną biurokrację, złośliwość z naszej strony lub wręcz niechęć do przyjęcia jego zamówienia.

Jeżeli piszemy do klienta wprost "nie możemy sprzedać poza allegro" - wiadomość jest blokowana przez filtry i dostajemy upomnienie.

Jak najlepiej poinformować Klienta o konieczności zakupu przez allegro w taki sposób, żeby uniknąć naruszeń i jednocześnie odpowiedzieć rzeczowo i profesjonalnie?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, każdy człowiek jest inny. Odpowiedzieć, dziękujemy za zainteresowanie i prosimy o zakup przedmiotu w ofercie Allegro.

oznacz moderatorów

lottoys
#11 Animator#

@AmbigramDruk 

Ja mam taką samą zasadę gdyż nie chce mi się specjalnie dla jednego klienta, bawić się w szukanie wpłaty na koncie, potem wypełnianie etykiety itp szkoda czasu za parę groszy

Mój tekst aby klient się nie pogniewał to mniej więcej tak:

Dzień dobry, Dziękuję za zainteresowanie ofertą lecz sprzedaż jest możliwa tylko za pośrednictwem Allegro ze względu na ścisłe powiązania systemowe z magazynem.

Z miłą chęcią byśmy sprzedali lecz system jest tak skonfigurowany, że nie wyjdzie żadne zlecenie, stan magazynowy, księgowość itp są powiązane z systemem Allegro i na chwilę obecną nie ma innej możliwości jak zamówienie przez serwis itp bla bla...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cóż za elokwencja ... hmmm LEF pewnie zrobiła ,,kopiuj - wklej ,, nie sądzę żeby napisała swoimi słowami 😁

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@AmbigramDruk Napisałbym tak:
"Dzień dobry.
Regulamin allegro - punkt 13.4.a zabrania kupującym składania takich propozycji a sprzedającym ich realizowania - jest to ciężkie naruszenie regulaminu za które grozi nam blokada konta.
Nie możemy przystać na Pana/Pani prośbę."

oznacz moderatorów

AmbigramDruk
#9 Pomysłodawca#

Trochę ostro 😂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@AmbigramDruk Zgodnie ze stanem faktycznym. Do niektórych inaczej nie dotrze...

oznacz moderatorów