anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać przesyłkę z nie tym co trzeba adresem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
keradkon
#8 Zapaleniec#

Przy pakowaniu wielu przesyłek pomyliłem etykiety z adresami. Dwie przesyłki doszły do klientów ale z zamienionymi przedmiotami. Jeden klient zgłosił od razu pomyłkę, a drugi milczy już kilka dni. Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile i udaje, że go nie ma. Zlokalizowałem gdzie pracuje, jest w pracy ale po pierwszym kontakcie telefonicznym też nikt już nie odbiera telefonów. Czy jest jakiś sposób na taką sytuację ? 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
mdrogeria
#21 Demiurg#

keradkon Jeśli masz jego dane z adresem wyślij pismo ponaglające do zwrotu produktu z określeniem daty powołując się na-

Art. 284. Przywłaszczenie


Dz.U.2020.0.1444 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
oznacz moderatorów
keradkon
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję. Już piszę i w poniedziałek wyslę.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

On Ci niczego nie musi odsyłać, sam musisz to odebrać lub zapłacić mu za odesłanie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

keradkon pamiętaj poleconym najlepiej za potwierdzeniem odbioru .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Możesz się z nim skontaktować i wysłać własnego kuriera po odbiór niezamówionej przez niego przesyłki. On nie ma obowiązku Ci jej odsyłać swoim staraniem i swoim kosztem.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 ale facet unika kontaktu .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Są listy polecone, a nawet polecone za potwierdzeniem odbioru.

Tu nie zawinił odbiorca, zawinił nadawca.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zawinił nadawca, to nie oznacza że odbiorca może sobie zatrzymać(przywłaszczyć). Podaj przepis na który się powołujesz że kupujący może się nie odzywać i mieć to w du...

oznacz moderatorów
keradkon
#8 Zapaleniec#

Oczywiście, że to moja wina i nie obwiniam odbiorcy i chcę zwrócić wszystkie poniesione przez niego koszty związane z odesłaniem. Problem w tym, że unika mnie, nie mogę się w żaden sposób z nim się dogadać, po prostu nie  chce oddać...i tyle.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@keradkon Postrasz go że podasz go na Policję za przywłaszczenie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@keradkon Pismo listem poleconym, bez tego w sądzie niczego nie udowodnisz.

oznacz moderatorów
keradkon
#8 Zapaleniec#

Właśnie unika kontaktu. Kupił za 5 zł a otrzymał przesyłkę wartą 150zł.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@keradkon Nie uniknie kontaktu poprzez list polecony. Jeśli otrzymał świadczenie niezamówione, nie ponosi żadnych kosztów; https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawa-ogolne/swiadczenia-niezamowione/

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie odbierze listu poleconego(wystarczy znać listonosza) i co dalej?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Podwójne awizo - proponuję poczytać i nie pisać głupot. Kropki już umiemy stawiać 🙂 Spacje jeszcze niekoniecznie 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zacznij żyć w realu i żadna kropka ci nie pomoże, jak się ma plamę na....😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Idę już. Wolę ŚWK i Arnolda B, jest mądrzejszy 🙂

oznacz moderatorów
keradkon
#8 Zapaleniec#

Nie o to chodzi. Proszę jeszcze raz przeczytać jaki mam problem.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96  Mylisz pojęcia. Świadczenie niezamówione to jest wtedy jak ktoś mi coś wciska bez zamówienia i żąda zapłaty za to. Tak jak w tym linku co wkleiłeś. Próba wciśnięcia prenumeraty jakiegoś czasopisma i oczekiwanie zapłaty. Wtedy mam prawo odłożyć to na półkę i nie płacić. To są tak zwane agresywne praktyki rynkowe.

Tutaj jest całkiem inna sytuacja. Towar wysłany przez pomyłkę. Sprzedający nie oczekuje za niego zapłaty, ale chce towar odzyskać i ma do tego pełne prawo. Oczywiście to sprzedający pokrywa wszelkie koszty odesłania, ale jeśli kupujący uchyla się od zwrotu to naraża się na odpowiedzialność z artykułu wklejonego przez @mdrogeria .

_____________
Kama
oznacz moderatorów