anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otrzymać zwrot za niewykorzystaną etykietę DPD?

PrestigeWD
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Otrzymaliśmy zamówienie od klienta, które miało iść w dwóch paczkach. Jednak z powodu naszego błędu wygenerowaliśmy tylko jedną etykietę. Zrobiliśmy już poprawne etykiety na 2 paczki, ale jak anulować tę błędną etykietę?

Generowane etykiety były oczywiście przez system allegro.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Wysyłam Allegro? Jeżeli przesyłka nie została jeszcze nadana, to najedź na pole po prawej stronie "status". Pojawią się 3 małe kwadraciki, klikasz na pierwszy od prawej "anuluj przesyłkę".

oznacz moderatorów

PrestigeWD
#9 Pomysłodawca#

No właśnie się nie da. Pojawia mi się taki komunikat: Przewoźnik obecnie uniemożliwia przyjęcie dyspozycji anulowania.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PrestigeWD czy możesz podać numer zamówienia, którego dotyczy Twoje pytanie i zrzut z tym komunikatem?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PrestigeWD
#9 Pomysłodawca#

Numer zamówienia: 39493dc0-0b3b-11ec-aa83-c1fb515447c8

Numer przesyłki do anulowania: 1000351695677U

dpd.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PrestigeWD DPD nie pobiera opłaty za samo wygenerowanie etykiety, dopiero za wysłanie przesyłki, więc nie zapłacisz za tą etykietę. Można wygenerować dowolną ilość etykiet, nie nadać ich i za nie nie zapłacić. Czy działa odnośnik do oznaczenia przesyłki jako anulowanej widoczny na tym zrzucie? Bo przesyłkę o numerze 1000351695677U powinieneś anulować u nas w systemie żeby nie wisiała jako nienadana. 


   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PrestigeWD
#9 Pomysłodawca#

Nie nie chcę anulować tego zamówienia, wygenerowaliśmy ponownie poprawne etykiety i poszło już do klienta.

Ale jeśli za nią nie płacimy to ok, pójdzie do niszczarki. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PrestigeWD tylko ja w Twoich zamówieniach widzę to jako trzy przesyłki. Dwie mają już status "w drodze", a jedna właśnie ta błędnie wygenerowana (1000351695677U) jako "oczekuje na nadanie". Więc tą jedną przesyłkę (nie całe zamówienie) powinieneś anulować, żeby nie wpłynęła na Twoje statystyki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PrestigeWD
#9 Pomysłodawca#

Ok, kliknęłam w ten link do anulowania i też się nie da.dpd2.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PrestigeWD oki, dziękuję za zrzut. W takim razie ja podziałam, wytłumaczę sytuację i poproszę o anulowanie tej przesyłki. Dam znać, gdy otrzymam potwierdzenie anulowania 👍

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów