anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak postąpić z opłatą za uciążliwą przesyłkę Inpost ?

EKSPRESOWO_PL
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry, kolejny raz dostajemy na fakturze Allegro opłatę 99 zł Rozliczenie z tytułu kar i odszkodowań. Po pierwsze trudno uzyskać informacje za jaką przesyłkę jest opłata, na rozliczeniach jest tylko data i opis: Uciążliwa przesyłka - InPost. Po drugie Allegro blokuje sprzedaż jak się nie zapłaci opłaty. Po trzecie jak otrzymamy łaskawie numer przesyłki i złożymy reklamację to nawet gdy reklamacja zostanie uznana to sprawa się ciągnie miesiącami, bo podobno: InPost nie wystawił faktury korygującej dla Allegro. Rozważam złożenie pozwu do Sądu, ponieważ reklamacja nr 31818256 uznana 29 maja a nie zwrócono opłaty. Kolejna opłata naliczona 28 sierpnia, znowu bez uzasadnienia i numeru przesyłki. Co radzicie ? Dziękuję z góry. Pozdrawiam JK

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Co było przedmiotem sprzedaży i jak było zapakowane że InPost uznał to za uciążliwe?

oznacz moderatorów

EKSPRESOWO_PL
#1 Nowicjusz#

Wysłałem kilogram kawy, opakowanie zwykłe dla kawy plus karton rozmiar B. Inpost rozjechał paczkę w magazynie (dostałem zdjęcia) i chyba inne paczki bo stwierdził, że był w paczce odkamieniacz Philips (którego nie mam w ofercie) . Po reklamacji Inpost uznał że omyłkowo naliczono opłatę. Mimo to kasy Allegro nie wraca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@EKSPRESOWO_PL musisz coś źle pakować skoro naliczają, jaki masz kod dopłaty bo w regulaminie jest 110,16 zł ?

Kara za pierwsze zdarzenie związane z wystąpieniem niezgodnej z regulaminem Przesyłki Uciążliwej spowodowane zabronioną zawartością przesyłki lub jej wadliwym opakowaniem

________
Κώστας
oznacz moderatorów

EKSPRESOWO_PL
#1 Nowicjusz#

Pakuję od 8 lat paczki bo wcześniej z innego podmiotu i stosuję zasady, nic zabronionego nie wysyłam.  W historii opłat jest

 Kod: INP_P1_PACZKOMATY

 

 

oznacz moderatorów