anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak postępować dalej z allegro by rozwiązać dziwny problem z ograniczeniem funkcjonalności konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Witam , Allegro ograniczyło funkcjonalność firmowego konta (brak możliwości edycji ofert , wystawiania , modyfikacji ilości i cen. Jako powód allegro podało że dostęp do konta firmowego posiadała ta sama osoba która posiadał dostęp tez do innego jakiegoś tam konta na które nałożono jakieś tam ograniczenia .

Wszelkie próby kontaktu z allegro dla wyjaśnienia tej sprawy napotykają na odpowiedzi w stylu "robot odpisał" . Allegro wymaga od nas byśmy wyjaśnili jakieś sankcje na jakimś innym koncie o którym bladej wiedzy nie mamy . Równie dobrze mogli by napisać ze jak nie skontaktujemy się z Donaldem Trumpem by zadzwonił do Putina itd. No bzdura totalna . Nawet jeśli jakiś pracownik firma z firmowego komputera zalogował się na jakimś swoim koncie i np. nie wiem sprzedał coś i nie zapłacił dajmy na to rachunku , to taka sytuacja nie powinna nas dotyczyć . Nie mniej jednak Allegro nie chce podać żadnych informacji tylko w kółko powtarza jak robot to samo by se wyjaśnić by se wyjaśnić by se wyjaśnić .

Czy ktoś z Was kochani sprzedawcy miał taką sytuacje , może jakieś sugestie porady . Kompletnie nie wiem co robiąc poza ewentualnym rozstaniem się z allegro na stałe . Generalnie dziwi mnie podejście Allegro bo przecież terminowo co miesiąc płacimy do allegro kilkadziesiąt tysięcy prowizji . Urozmaicamy ofertę allegro o kilkadziesiąt tysięcy swoich ofert . Kurczę a może natrafiliśmy na jakiegoś niekompetentnego pracownika allegro sam już nie wiem , radźcie proszę bo nie wiem co robić . Pozdrawiam

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
LEW433
#21 Demiurg#

Tak były opisane takie przypadki i niestety nikt tu nie opisał jak się zakończyły, ale mieli zablokowane i nie mogli nic zrobić.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@danuczkowo nie znam procedur allegro ale nie przypuszczam żeby nie mieli 100 % pewności, bo taka blokada bez uzasadnienia = wygrana w sądzie i odszkodowanie za straty ze sprzedaży 😞

Więc albo nie piszesz wszystkiego a jak piszesz prawdę to udaj się do prawnika lub UOKiK po poradę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Już dzwoniłem do prawnika zapowiedział że jest duża  szansa na wygranie odszkodowania za straty wynikające z takiego działania allegro głównie powiedział ze może oprzeć cały pozew o to że allegro jest naszą konkurencją a blokada możliwości sprzedaży ......... Allegro sprzedaje również te same produkty co i my . Natomiast nie tędy droga ..

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Tak się zastanawiam skoro mam nałożone ograniczenie na konto i dajmy na to hipotetycznie kogoś nie lubię . I poproszę tego kogoś by dal mi skorzystać z komputera i zaloguje się na tym o też komputerze na swoje konta allegro z ograniczeniami to temu człowiekowi również zablokują konto tez z uwagi na domniemane powiązania . 🙂 🙂 🙂 przezabawne . BRAWO ALLEGRO !

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@danuczkowo Proponuję jednak logować się na konto Allegro (i nie tylko u nas) z zaufanych urządzeń, a nie komputerów ludzi, których nie lubisz. Ze względów bezpieczeństwa nie udzielamy informacji dotyczących powiązań kont i jak to weryfikujemy, ale w tej hipotetycznej sytuacji szansa, że zablokujemy konto za samo logowanie z tego samego urządzenia jest niewielka. Nie blokujemy kont, jeśli nie mamy ku temu powodów i dowodów na łamanie regulaminu serwisu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

No ale Pani nie zrozumiała niuansu . Wyobraźmy sobie sytuacje gdzie któryś z pracownikow firmy na komputerze firmowym zalogowal się na jakimś swoim koncie gdzie miał jakiś spór czy cokolwiek co spowodowało blokadę konta allegro , w momencie gdy na swoim koncie (a tego przecież firmy nie są w stanie kontrolować) zaloguje się na komputerze w firmie której pracuje - to taka firma automatycznie zostaje powiązana . TO JEST SYTUACJA KTORA MOZLIWE ZE PRZYTRAFILA SIE FIRMIE W KTOREJ JA PRACUJE . 

Co prawda jeszcze nie wiem czy o to chodzi czy nie ale opisywana sama sytuacja jest luką systemową Allegro. Jak się Pani do tego odniesie Pani Olu ? 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@danuczkowo Wybacz, ale mogę odnosić się wyłącznie do faktów, a nie hipotetycznych sytuacji, które według Ciebie mogły się wydarzyć. Fakty zatem są takie, że zablokowaliśmy Twoje konto za naruszenie pkt. 2.9 regulaminu Allegro i jeśli wyjaśnisz sytuację na powiązanych kontach, które wskazaliśmy, będziemy mogli możemy wrócić do kwestii odblokowania Twojego konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Pani Olu a jak to zrobić . Podczas zebrania firmowego ze wszystkimi pracownikami , nikt nie przyznał się by z komputera firmowego logował się na inne w tym w wspomniane "wskazane" przez Panią konta. 

Co w takiej sytuacji ? Ma Pani jakieś doświadczenie w takich sytuacjach ?  . Co jeśli firma nie jest w stanie namierzyć takiego pracownika ? Co wówczas ? Czy to oznacza że żegnamy się ze współpracą i Allegro już nie jest zainteresowane kilkudziesięcioma tysiącami jakie dostaje od naszej firmy w ramach prowizji od sprzedaży. Za głowę się łapię . To chyba niedorzeczne .  Proszę o jakieś podpowiedzi . 

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

@danuczkowo  jeśli powiesz pracownikom na zebraniu że zgłaszasz sprawę na policję i oni sprawdzą do kogo należą wskazane przez allegro konta to raczej ktoś się przyzna, a jesli nie to allegro na wniosek policji poda te dane i gotowe!

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#
 
danuczkowo Nie wierzę że allegro zablokowało konto tylko dlatego że ktoś z tego samego komputera logował się na allegro. Jak dla mnie opcja jest taka że ten ktoś np. podbijał na Twoim koncie jakąś aukcję z licytacją lub kupował żeby wyświetlało się że dużo ofert sprzedanych. NIE WOLNO KUPOWAĆ ANI LICYTOWAĆ u siebie na różnych kontach, przemyśl dobrze czy to nie o to chodzi.
Ja np. mam dwa konta na allegro firmowe i prywatne i nieraz jak chcę sprawdzić jak faktycznie wyświetla sie czas dostawy komuś kto u mnie kupuje dodaje produkt do koszyka i przechodze dalej, ale tylko do momentu gdy mogę sprawdzić jaka się podstawi data dostawy, NIGDY nie przechodzę dalej żeby czasem nie "kupić: u siebie. Zastanów się czy ktoś z innego konta ale na tym samym kompie nie podbijał ofert z licytacją lub kupował.
oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Ciężko powiedzieć może .... kto wie ... im więcej ludzi pracuje w firmie tym więcej takich możliwości . Zagadnienie natomiast pozostaje nie zmienne : czy z takiego otóż powodu - działań poniekąd osob trzecich --> allegro rezygnuje ze współpracy a dużym dawcom kapitału ? . Czy jeśli jakiś pracownik odprawił prywate na terenie swojej firmy to powód do nieuniknionego procesowania się w sądzie ??? Zresztą co ma piernik do wiatraka . to bez sensu

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

danuczkowo  Powiem tak... dawno dawno temu chyba to było w okolicach roku 2003 miałam aukcje z licytacją i moja siostra na moim komputerze ale na swoim koncie podbiła mi kilka ofert bo była niska cena.... Allegro za to zawiesiło obydwa konta, musiałysmy napisać że się to nie powtórzy i odblokowali. Najlepiej zrobić zebranie w firmie (o ile naprawę nie wiecie czy ktoś celowo kupił lub licytował u Was) i zapytać wprost kto kupił. Wtedy moim zdaniem można napisać do allegro i przeprosić za to i zobowiązać się do tego że to się nie powtórzy. Wtedy moim zdaniem jest szansa na to że konto wróci do "pełni praw".

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Droga "Pszczola2013" . Chętnie przeproszę 🙂 Tylko muszę jeszcze wiedzieć za co ?? Oficjalne stanowisko Allegro : " Proszę o wyjaśnienie kwestii nałożonych sankcji na powiązanych kontach" , i dalej wymienione ta konta . Nie wiadomo czyje , nie wiadomo jakie , do kogo należą , o co mogole z nimi chodzi itp. Gdybyśmy dostali jakiś namiar telefon to byśmy chociaż mogli zadzwonić i się czegoś dowiedzieć . Masło maślane

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

tak jak napisałam wyżej:  jeśli powiesz pracownikom na zebraniu że zgłaszasz sprawę na policję i oni sprawdzą do kogo należą wskazane przez allegro konta to raczej ktoś się przyzna, a jesli nie to allegro na wniosek policji poda te dane i gotowe!

 

 

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Drogi użytkowniku a co ma do tego policja 🙂 ??? Naprawdę ..... To może zadzwońmy na policję bo sąsiad za Ļożno do pracy wstał . Nie ch to sobie wyobrażę.... Droga Policjo czy możesz do nas przyjechać i przesłuchać wszystkich bo allegro twierdzi ze któryś z naszych pracowników zalogował się na koncie allegro zamiast pracować 🙂 . Zamykam wątek Pszczola2013 czekam na odniesienie się Pani Oli co do merytoryki

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Jak ma Pan takie podejście to się nie dziwię że ma Pan problemy. Allegro TYLKO na wniosek policji lub Sądu udostępni dane właścicieli kont, a skoro jest zagrożone dobro firmy bo ktoś ewidentnie złamał prawo licytując lub kupując nawzajem w sowich aukcjach to policja oczywiście że to sprawdzi po zgłoszeniu przez właściciela. Jak woli Pan nadal uważać że wszyscy są winni ale nie ja i nie będę sprawdzał kto mnie naraża na takie straty finansowe to spoko. Powodzenia!

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Panie(i) pszczółko od kiedy "bo ktoś ewidentnie złamał prawo licytując lub kupując nawzajem w sowich aukcjach" jest regulowane przez kodeks karny 🙂 Wszystkiego dobrego na święta ! 🙂

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

Pani(e)

 
danuczkowo   

skoro przez czyjeś nadużycia ma Pan mieć straty w firmie bo nie będzie mógł Pan sprzedawać na allegro (a tak się stanie skoro nie może Pani nic na koncie zrobić) to jak najbardziej policja ma obowiązek się tym zająć i się zajmnie. Allegro podało Panu konta osób i z tym właśnie idzie Pan na policję i zgłasza że działania tych osób których danych Pan nie zna narażają Pana na szkody finansowe. Allegro na wniosek policji udostępni im dane tych osób, a policja je przesłycha pod kontem działań przeciwko firmie.

Z tego co czytam ma Pan pretensje do wszystkich tylko nie do siebie i liczy że allegro odblokuje Panu konto jak Pan trochę "pokrzyczy", a jak prawnik allegro Panu napisał  że podali Panu nicki tych kont to nic Pan z tym nie chce zrobić. Czego zatem Pan od społeczności allegro oczekuje? Ma Pan wytyczne od allegro co ma Pan zrobić, ale trzeba to zrobić a nie narzekać że to wina allegro. Allegro ma dużo minusów ale tutaj musi mieć 100% pewności złamania regulaminu i straszenie prawnikiem nic nie da, allegro nie blokuje kont "ot tak"

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

To nie tak działa!  . W tej sytuacji należało by zgłosić Policji , UOkiK  działania czynione przez allegro  , a nie "jakiś tam" ludzi co gdzieś tam coś tam ze może a tak naprawdę to nie wiadomo czy się logowali czy się nie logowali i po co dlaczego i ...... co to wogole kogoś obchodzi........ Helooo . S

ytuacja wygląda tak że nasz system prawny pozwolił Monopoliście na zbyt wiele i niezbędne są działania ukrócające tego typu praktyki wpływające na brudną grę wobec konkurencji i innych firm które również sprzedaj internecie . Tu potrzebna jest natychmiastowe podjęcie działań antymonopolowych. 

Gdyby zaś było tak ze allegro czyni jakieś Blokady i konkretnie rzeczowo informuje np. ciebie pszczółka ze na twoim koncie w dniu tym i tym zalogowała się ta osoba która na takim koncie logowała się dnia tego i tego , a w związku z tym proszę skontaktować się z użytkownikiem takim i takim co ma telefon taki i taki , to by trochę zmieniło postać rzeczy .

A na dzień dzisiejszy to wyglada tak :

Allegro sprzedaje dajmy na to proszek AJAX jako allegro , ty pszczółka również wystawiasz ofertę na allegro z takim samym produktem rownież proszek AJAX . Następnego dnia dowiadujesz się ze twoje konto jest zablokowane i nie dlatego ze Allegro nie chce mieć konkurencji dla swojego proszka , no gdzież to to przecza nie możliwe 🙂 Tylko małym druczkim ci piszą ze w związku z powiązanymi kontami już se nie pohandlujesz pszczółko na allegro .

Zobaczymy co UOKiK jeszcze odpisze , w Warszawie mi powiedzieli ze mogole jakiś pozew zbiorowy się szykuje o coś tam . 

oznacz moderatorów