anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak postępować dalej z allegro by rozwiązać dziwny problem z ograniczeniem funkcjonalności konta

MAMY ROZWIĄZANIE!
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Witam , Allegro ograniczyło funkcjonalność firmowego konta (brak możliwości edycji ofert , wystawiania , modyfikacji ilości i cen. Jako powód allegro podało że dostęp do konta firmowego posiadała ta sama osoba która posiadał dostęp tez do innego jakiegoś tam konta na które nałożono jakieś tam ograniczenia .

Wszelkie próby kontaktu z allegro dla wyjaśnienia tej sprawy napotykają na odpowiedzi w stylu "robot odpisał" . Allegro wymaga od nas byśmy wyjaśnili jakieś sankcje na jakimś innym koncie o którym bladej wiedzy nie mamy . Równie dobrze mogli by napisać ze jak nie skontaktujemy się z Donaldem Trumpem by zadzwonił do Putina itd. No bzdura totalna . Nawet jeśli jakiś pracownik firma z firmowego komputera zalogował się na jakimś swoim koncie i np. nie wiem sprzedał coś i nie zapłacił dajmy na to rachunku , to taka sytuacja nie powinna nas dotyczyć . Nie mniej jednak Allegro nie chce podać żadnych informacji tylko w kółko powtarza jak robot to samo by se wyjaśnić by se wyjaśnić by se wyjaśnić .

Czy ktoś z Was kochani sprzedawcy miał taką sytuacje , może jakieś sugestie porady . Kompletnie nie wiem co robiąc poza ewentualnym rozstaniem się z allegro na stałe . Generalnie dziwi mnie podejście Allegro bo przecież terminowo co miesiąc płacimy do allegro kilkadziesiąt tysięcy prowizji . Urozmaicamy ofertę allegro o kilkadziesiąt tysięcy swoich ofert . Kurczę a może natrafiliśmy na jakiegoś niekompetentnego pracownika allegro sam już nie wiem , radźcie proszę bo nie wiem co robić . Pozdrawiam

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48
Pszczola2013
#12 Orędownik#

danuczkowo  Też mnie szlag trafia na to co robi allegro, czyli chore potrójnie płacone prowizje za jedną sprzedaż: od sprzedaży + od wyróżnienia + od wysyłki, komentarze tylko dla sprzedawcy itd.

Mam mnóstwo zastrzeżeń, ale tu nie chodzi o to że ktoś loguje się na swoje konto na allegro i coś kupuje a ktoś inny na tym samym komputerze ale innym koncie łamie prawo i obydwa konta ponoszą konsekwencje! Ewidentnie konto Pana firmy MUSI być w inny sposób powiązane z nazwami kont podanymi przez allegro, czyli np. licytowanie lub kupowanie u siebie nawzajem!

Jestem pewna, że gdybym ja mając konto prywatne i firmowe kupiła lub zalicytowała u siebie żeby podbić cenę lub pozornie zwiększyć zainteresowanie produktem to byłby to powód do zawieszenia obu kont, to samo gdyby z tego samego komputera ale na swoje konto zalogowała się np. moja siostra i zrobiła to samo to TRZY konta by były zablokowane. Gdyby jednak siostra nie kupowała u mnie nic ani ja u niej, ale logując się na swoim koncie ale z mojego kompa złamała by regulamin to TYLKO jej konto by było zablokowane ale moje już nie.

Ewidentnie jakoś te konta które podało Panu allegro są powiązane przez jakieś wzajemnie działania i zanim sprawa trafi do Sądu i straci Pan możliwość sprzedaży na allegro na długo, moim zdaniem warto zgłosić na policję działania na szkodę firmy (jeśli Pan naprawdę nic o tym nie wiedział) i wtedy policja szybko uzyska dane tych osób od allegro a Pan będzie wiedział kto to i wspólnie z tymi osobami zobowiążecie się że nie będziecie takich praktyk już stosować, wtedy szybciej pójdzie z odblokowaniem konta.

Tak jak wspomniałam dla mnie sporo działań allegro budzi WIELKIE zastrzeżenia, ale skoro nie może Pan ich obejść może Pan zrobić to co napisałam, bo allegro raczej nie odblokuje konta bez tego co napisałam.

Ps. To co Pan napisał o przysłowiowym "AJAXIE" może i jest prawdą, ale z tego tylko powodu nie zablokuje konta bo by przegrało w Sądzie, musi to być coś innego.

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

"Musi to być co innego" - jakie to oczywiste . Tylko jak do jasnej cholery się tego dowiedzieć co to niby jest tym czymś skoro allegro nie udziela od 10 maili żadnej informacji co to niby by miało być tym czymś innym .... My chcemy rozwiązać problem a allegro .... ?

Co do policji na policja takie sprawy rozwiązuje naprawdę bardzo szybko , nie speluna 3 lata i wszystko będzie na TIPTOP czyli informacja o umorzeniu śledztwa 🙂 

Problem jest tu i teraz . Stawiam na praktyki przy wykorzystaniu swojego stanowiska monopolowego

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

  Żeby była jasność, jestem za Panem, ale bez współpracy z allegro nic Pan nie zrobi, musi Pan współpracować a osobo złożyć pozew do Sądu. Administratorka Panu napisała co należy zrobić bo podała konta, a jedyna opcja żeby się dowiedzieć kto jest ich właścicielem to policja. Wbrew pozorom takie coś szybko załatwią bo mając dowody (e-maile od allegro do Pana z nazwami kont) nie potrzebują wnikać głębiej i przesłuchiwać kogoś, wystosują pismo do allegro o podanie danych tych osób. Tym naprawdę się policja zajmie, a jak Pan nie wierzy to proszę zadzwonić na 112 i zapytać.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Pszczola2013 to nadal nie rozwiązuje debilnego podejścia Allegro do tematów wiązania kont. Ktoś się zaloguje do publicznego wi-fi (autobus, galeria, kawiarnia, biblioteka itp.) gdzie logował się oszust i jest u...walony po wsze czasy.

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

medalik_2009  Tu nie chodzi o publiczne wi-fi tylko o IP urządzenia, a raczej nikt niepowołany np. w autobusie nie zaloguje się na Pana konta w allegro z Pana urządzenia.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A czy przypadkiem ktorys z pracownikow nie odkupuje z firmy towaru i nie wystawia na swoim koncie prywatnym jednoczesnie wkleja identyczne opisy i zdjecia z aukcji firmowego konta allegro?

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Nie  , ale hipotetycznie gdyby tak nawet było to chyba nie jest to zabronione ...

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@danuczkowo To jest zabronione. 

"Użytkownik nie może wykorzystywać Kont do dokonywania czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności:

a. uczestniczenie w danej Licytacji przy użyciu więcej niż jednego Konta,"

Skopiowałem od RED, żeby nie było. Gdyby ktoś licytował coś korzystając z prywatnego konta, to teoretycznie mogą to podpiąć pod sztuczne podbijanie aukcji albo licytowanie z wielu kont. W każdym razie - trzeba by też ludzi zapytać, czy ktoś nie ma jakichś zaległości z płatnościami na Allegro. Nieuregulowany rachunek na "powiązanym koncie" może powodować, że wy macie blokadę. 

Generalnie uważam taki system za absurdalnie głupi, a moderacja w takich przypadkach nie za bardzo chce lub może pomóc.

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

Rozumiem , ale Allegro nie pisze o co im chodzi , a jedynie o to by wyjaśnić sankcje na powiązanych kontach , nie wiadomo co to za sankcje i nie wiadomo czyje są te konta . 

Kochani .. rozumiecie anegdotę tej bzdurnej sytuacji . To tak jak jakby kazano któremuś z was  zadzwonić do Donalda Trumpa bo tak ! i już !

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@danuczkowo nie jest ale jesli ma ten sam asortyment i opisy/zdjecia i zalogowal sie z kompa w firmie to na tej podstawie allegro moglo uznac zlamanie regulaminu. A probowal ktos w wyszukiwarke allegro wpisac nr kont lub zapytac allegro o nicki sprzedajacych z tych kont to nie jest zabroniona rodo informacja wrazliwa 

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

az1rael  przecież allegro podało @danuczkowo  nicki tych osób, dlatego moim zdaniem z nimi powiniem iść na policję jeśli sam nie jest w stanie dojść do tego kto to jest

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

A policja ma się zająć tym w imię czego ? Niby do jakiego przestępstwa doszło ? Przecież oni tam umrą ze śmiechu

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@danuczkowo Próbowaliście napisać do tych kont w wiadomości prywatnej poprzez Allegro? Skontaktować się jakoś z tymi kontami? Może ktoś odpisze, warto spróbować.

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

na te konta proby logowania bo to można sprawdzić w wyszukiwarce allegro następowały bardzo dawno temu , to konta które nie działają , nie można tez do nich nic napisać bo nie wystawiają tez żadnych produktów

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@danuczkowo "nie można tez do nich nic napisać bo nie wystawiają tez żadnych produktów"

Oczywiście, że można. Można napisać do każdego. 🙂

Klikasz na ikonę wiadomości, klikasz POKAŻ WSZYSTKIE. W Centrum Wiadomości wybierasz po prawej NOWA WIADOMOŚĆ, tam podajesz login odbiorcy i piszesz wiadomość.

"to konta które nie działają"

Skąd taki wniosek? A nawet jeśli, powiadomienie o wiadomości przyjdzie im na maila. 🙂

Przestańcie odrzucać każdy pomysł, próbujcie wszystkiego bo to wasze pieniądze są na szali.

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

o jest jakiś pomysł wreszcie , ciekawostką jest że pracownicy allegro jeszcze do tego nie doszli i nie wiedzą jak my możemy skontaktować się ze swojego ramienia z takimi urzytkownikami. Dziękuję Ci za podpowiedz !

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@danuczkowo  hmm a może mieliście "na pieńku" z byłym pracownikiem. Skoro konta dawno nie działają znaczy sie że cała "akcja" na tatmtych kontach musiała sie odbyć dość dawno

Ewentualnie były wspólnik, była żona itp

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

któż to wie ? trzeba Pana Boga spytać

oznacz moderatorów
danuczkowo
#7 Wielbiciel#

A tak na poważnie , skontaktowałem się tak jak Client:94057046 polecił poprzez centrum wiadomości z tym "powiązanym" kontem , zobaczymy czy coś odpiszą ale marna szansa .

Pytanie zatem nasuwa się jedno ... CZY TO ZONACZA KONIEC współpracy z allegro ? Czy allegro ma w poważaniu nasze marne kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie bo ktoś tam coś tam se powiązał konto .... Wiadomo kilkadziesiąt tysięcy w skali bilionów które zarabiają to zaledwie kropelka , ale kilkadziesiąt tysięcy w skali do "powiązania to tez kropelka w morzu.

Sytuacja patowa i żenująca , myślę ze na 99,99% zakończy się w Sądzie i UOKiK. 

oznacz moderatorów
__DAM__
#9 Pomysłodawca#

danuczkowo Zgłasza Pan działanie na szkodę firmy i to jest podstawa do wszczęcia postępowania. Niech mi Pan wierzy, zajmą się tym. Przestawia Pan emiale z allegro i zaznacza że ktoś bez Pana wiedzy coś robił na Pana koncie i przez to ma Pan straty bo nie może dalej sprzedawać z powodu zawieszenia konta. Na podstawie tych kont policja uzyska dane tych osób. Niech Pan zadzwoni na 112, nic to Pana nie kosztuje przecież.

oznacz moderatorów