anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak się pozbyć złośliwych kupujących?

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Hej, mniej więcej tydzień temu jakiś żartowniś dokonał u mnie zakupu, nie zapłacił i za kilkanaście minut wystawił mi negatywną opinię. Moje produkty trzeba zapakować i wysłać, żeby móc je ocenić. Generalnie zadzwonilłem, odebrała zdziwiona Pani, że z jej konta korzysta wiele osób i ona nic nie wie. Na drugi dzień komentarz został przez allegro anulowany. Dla mnie temat zamknięty...ale dzisiaj do tamtej pseudotransakcji znowu wleciał negatyw. Nie mam z nikim zatargów, z żadnym klientem nie mam na pieńku, więc nie wiem o co chodzi i dlaczego ktoś jest taki złośliwy. Nie chcę dzwonić ani reagować, bo pewnie tylko czeka na mój ruch, a na takich najlepiej działa ignor.

Czy tego typu zachowania zdarzają się też innym sprzedawcom?

Czy allegro ma jakiś system, który umożliwi stałe zablokowanie danej karty sieciowej, żeby taka patologia następnym razem nie była sprytniejsza? Trochę oleju w głowie i wystarczy zakup i zainwestowanie paru złotych, poczekać na paczkę, zwrot i w ramach rewanżu za ponowne usunięcie negatywa do poprzedniej pseudotransakcji nasmaruje już takiego, którego mi nie usuną. Obawiam sie Sama czarnà lista tego użytkownika jedynie zmotywuje do dalszego nękania.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

LEW433
#21 Demiurg#

Anulowanie zakupu a ocena sprzedającego

Jeśli anulujesz zakup z poziomu zakładki Kupione, nie będziesz mieć możliwości wystawienia oceny sprzedającemu za ten zakup.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 negatywny komentarz do takiej transakcji jest karą dla sprzedającego, a skoro przebieg transakcji jest nieznany, to Allegro pozwala kupującemu wydać wyrok. Bez udowodnienia winy.

Ja nie wierzę, że ty wierzysz w to co piszesz, a jeśli wierzysz to jesteś ofiarą manipulacji albo taką masz pracę.🙂

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Allegro nie pozwala kupującemu wydać wyroku. Allegro informuje, że usuwa komentarze po wyroku sądu 🙂 A komentarz karą jest, masz rację 🙂

Twoja wiara mało mnie interesuje 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@desingsy bardzo możliwe, że to konkurencja. Sprawdź konto użytkownika, jeżeli jest na osobę prywatną to opisując wszystko możesz zgłosić do Allegro jako konto użytkowane niezgodnie z regulaminem, ponieważ, jak sama pani ci powiedziała, z konta korzysta wiele osób, a komentarz w takim razie wystawiła osoba nieuprawniona do korzystania z konta.

oznacz moderatorów

desingsy
#9 Pomysłodawca#

Mały update:

udało mi się dodzwonić do kupującej, znów zaskoczona sytuacją. Przeprosiła za kłopot i usunęła komentarz na moją prośbę.

Oby za tydzień nie było powtórki. Pewnie nadal każda osoba z dostępem do jej konta będzie miała możliwość wystawienia kolejnego komentarza. Jak będę się znów musiał z tej sytuacji tłumaczyć, to chyba osiwieją moje resztki włosów.

W pełni rozumiem prokonsumenckie podejście platformy. W dzisiejszych czasach klient jest najważniejszy. Tylko gdzieś tam po drodze są też sprzedawcy, którym allegro co miesiąc wystawia rachunek za swoje usługi. Aktualnie w tej sytuacji występuję jako sprzedawca i jednocześnie jako klient.

Może warto poszukać pewnych alternatyw, bo aktualne zapisy w regulaminie nie są dla wszystkich uczciwe.

oznacz moderatorów