anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wstawić plik json do pliku z szablonem aukcji

autocentrum_czd
#8 Zapaleniec#

Jak wstawić plik *.json z sekcjami do kolumny OPIS AUKCJI w pliku CSV z szablonami w celu wystawienia aukcji z pliku ?

Jak przesłać zdjęcia na serwer skąd można je używać w w/w pliku json w poszczególnych sekcjach opisu aukcji ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@autocentrum_czd Cześć. Ofertę z pliku wystawisz w tej zakładce: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wystaw-z-pliku.

Ze względów bezpieczeństwa opis, zdjęcia i parametry produktu nie będą od razu widoczne w pliku. Zostaną uzupełnione automatycznie w momencie wystawiania ofert. Jeśli produkt znajduje się w katalogu Allegro, to automatycznie zostaną uzupełnione: kategoria i podkategoria, nazwa produktu (tytuł oferty), opis, zdjęcia i parametry produktu.

Własny opis oferty możesz dodać w formacie JSON lub HTML. Maksymalna wielkość całego opisu jaki możesz przesłać to 40000 bajtów. W opisie możesz wykorzystać tylko zdjęcia, które przesyłasz w tablicy images.

Więcej informacji znajdziesz w naszej instrukcji: https://developer.allegro.pl/sale/#6-opis-oferty 
W razie problemów daj znać - załącz też proszę zrzuty ekranu, który pomoże mi zobrazować sytuację.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Rosablanka-pl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dołączam się do pierwszego pytania, bo przesłany przez Ciebie link nie działa, chcę tak jak autor postu dowiedzieć się jak wygląda struktura pliku json aby dodać zwłaszacza zdjęcia do opisu (na dole) aukcji przez plik csv, ale też tekst.

oznacz moderatorów

Rosablanka-pl
#7 Wielbiciel#

Ok znalazłem gdyby ktoś jeszcze szukał to tutaj jest: https://gist.github.com/DarkStoorM/304eaeec06a74586ec7e3e7b46a0527e

oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

@ko_alka  "Ze względów bezpieczeństwa opis, zdjęcia i parametry produktu nie będą od razu widoczne w pliku. Zostaną uzupełnione automatycznie w momencie wystawiania ofert. Jeśli produkt znajduje się w katalogu Allegro, to automatycznie zostaną uzupełnione: kategoria i podkategoria, nazwa produktu (tytuł oferty), opis, zdjęcia i parametry produktu."

W jaki sposób uzupełnić plik aby automatycznie uzupełniło te dane poniewaz gdy zostawiam je puste w arkuszu to wyrzuca błąd aby uzupełnić tytuł, opis, zdjęcia?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@gsyART Czy wystawiasz produkt, który jest już dostępny w naszym katalogu? Jeśli nie, dodaj własny opis i pozostałe dane zgodnie z informacjami zawartymi na stronach, które wskazała wyżej Ola.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

gsyART
#11 Animator#

Tak, produkt jest dostępny w Waszym katalogu jednak nie przechodzi dalej, pokazuje błąd aby uzupełnić dane jak na zdjęciu, przetestowałem w pliku 200 ofert i żadnej nie przeszedł dalej

Zrzut ekranu 2024-01-23 204421.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@gsyART Prześlij plik przez ten formularz. Nasi eksperci sprawdzą co jest przyczyną problemu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów