anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygląda sprzedaż za granicę przez Allegro?

eightbitclone2
#13 Ambasador#

E-commerce VAT 1 lipca , sprzedaż za granicę, EU , jak to wygląda teraz na Allegro ?

Od dzisiaj wszedł pakiet . Planuje rozszerzyć sprzedaż za granice poprzez Allegro ale nie widzę żadnych sensownych informacji że są na to solidnie przygotowani jako pośrednik .

Ktoś ma jeszcze z tym problem czy wszyscy sprzedają tylko w Polsce ?

 

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 jeśli sprzedajesz z polski za granicę i masz firme w polsce to Cię to nie dotyczy 🙂 jak byś miał firmę z poza unii to tak 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Dotyczy. Limity znieśli od dzisiaj , zostało 10 000 euro na całą Unię, rocznie.   To jest problem.. Kto i jak ma ten VAT pobierać,  bo w/g nowych przepisów to portal sprzedażowy powinien ? Ogólnie, jest niezły bajzel...

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 jest i będzie bajzel, a o to pytasz, myślę że to musisz sam ogarnąć i rozliczyć bo allegro będzie pobierać vat od firm z poza unii wysyłających do nas ?  a Ty jako firma w unii wysyłająca do unii ma tylko ujednolicony limit i są dwie możliwości rozliczenia tego albo rejestrujesz po przekroczeniu 10 000 w kraju dostawy i tam odprowadzasz Vat albo łączne raportowanie OSS.

@mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  możecie się podpytać odpowiedniego działu na ten temat ?

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 znalazłem fajnie opisane z przykładami, może się przyda https://jadzynlt.pl/2021/04/13/sprzedaz-wysylkowa-do-niemiec-po-1-lipca-2021/

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 dopytuję o to odpowiedni dział, wrócę z informacją, gdy tylko ją otrzymam.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 VAT OSS (One Stop Shop) to korzystne rozwiązanie dla firm, które realizują dostawy do różnych krajów UE. Pozwala ograniczyć obowiązki w zakresie rejestracji do VAT i rozliczeń. Jeśli polski sprzedawca nie przekroczy progu to VAT rozliczy w Polsce (ale będzie mógł wybrać opodatkowanie w kraju konsumpcji), a jeśli przekroczy to będzie musiał rozliczyć się w kraju konsumpcji. Sprzedawca przekraczający limit 42 tys. zł wysyłający towary konsumentom np. z Francji i Niemiec może zarejestrować się tam do VAT i rozliczać podatek. Może też zarejestrować się w procedurze VAT-OSS i rozliczać VAT w Polsce, składając deklaracje kwartalne, ale według stawek francuskich i niemieckich.  Na pewno warto rozważyć tę formę rozliczeń ze swoim księgowym lub doradcą podatkowym. Dodatkowo, podmioty unijne mogą do wartości progu (w określonych sytuacjach) rozliczać dostawy do UE w kraju siedziby.
W rozliczenia VAT OSS polskich Partnerów Allegro nie jest zaangażowane. Jest to indywidulna sprawa każdego partnera. Tutaj znajdziesz komplet wiedzy na temat  VAT e-commerce. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Ja to wiem, też mam Google .....

Tylko jak mam na Allegro wystawić coś z wysyłką za granicę jeśli formularz mi umożliwia tylko ustawienie stawki  vat 23 albo 5 %. ? Chcę sprzedać coś do Hiszpanii, a tam jest 21 % . Więc ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 nie wiem czy to jest wykonalne bo w ofercie podaje się jedną stawkę, musiało by to się zmieniać po zmianie kraju dostawy 😞

Spróbuj tu Zgłoś swój pomysł!

Pewnie pozostanie Ci ustawić 23 % a wystawiając dokument dasz 21 % 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Taa, musze zrobić naradę z księgową...Szkoda tylko że Allegro przysłało mi maila że są gotowi na pakiet E-commerce. Jak widać, nie za bardzo są . Tylko po co w takim razie też uruchamiali szumnie reklamowane wysyłki za granicę ?  I można sie władować na minę....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 przepraszam, że dłużej czekałeś na odpowiedź. Zgodnie z regulaminem przyjmujemy deklaracje tylko dla stawki VAT PL (dla potrzeb Allegro Biznes i eCommerce VAT). W przypadku dostaw do innych krajów na allegro.pl określona jest cena brutto towarów. Jeśli partner rozlicza się indywidualnie z VAT, to od tej ceny metodą "w stu" najprawdpodbniej powinieneś wyliczyć VAT odpowiednią stawką i kwotę netto.
Sugerujemy jednak, aby skontatkować sie ze swoim księgowym lub doradcą podatkowym
W przypadku dostaw opodatkowanych w ramach pakietu eCommerce VAT przez Allegro, dla dostaw do innych krajów UE przyjmujemy stawkę podstawową dla kraju dostawy. Podatek VAT wyliczamy "w stu" na podstawie ceny transakcyjnej oraz stawki VAT dla danego kraju dostawy. Ma to podstawę w regulaminie - zal. 20.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów