anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawiacie dokumenty sprzedaży dla allegro.cz

super-okazje3009
#7 Wielbiciel#

Od jakiegoś czasu allegro nas namawia na wystawienie ofert na Czechy, mieliśmy już chwile oferty aktywne i po pierwszym zamówieniu wyłączyłem rynek czeski. Nie rozumiem jaki dokument mam wystawić dla klienta prywatnego w Czechach i w jakiej walucie. Napiszcie jak to robicie w praktyce

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Faktura imienna, stawka w PLN po kursie nbp z dnia poprzedniego. Dla prywatnego to akurat nie problem. Gorzej jak chce na firmę

oznacz moderatorów

super-okazje3009
#7 Wielbiciel#

Dlaczego problem z fakturą? Wydaje mi się że jeśli płatnik jest w VIES to wystawiamy normalna wewnątrzwspólnotową na 0%?

oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

No zgadza się, i zawracasz 23% kwoty przez allegro finanse (bo cena była z polskim vatem) a płacisz prowizje od całości. Jeśli to ci się będzie kalkulowało to spoko. Mi tak średnio. 

oznacz moderatorów

super-okazje3009
#7 Wielbiciel#

No tak, rozumiem że w tym wypadku jesteśmy stratni ale byłbym w stanie na tyle podnieść cene na czechy żeby się to w całości jakoś zbilansowało. Mam założony jeszcze jeden wątek na gadane i ktoś mi napisał że dla klienta prywatnego wystawia tylko fakturę imienną (bez wystawiania paragonu) czy wy również tak robicie? U nas dla polskiego klienta wystawiamy paragon a do paragonu robimy fakturę imienną. I teraz to już nie wiem czy my robimy błąd?

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Jak zapewne zauważyłeś, problem jest, wsparcia brak.

My zrezygnowaliśmy już w czerwcu po kilku transakcjach.  To największa porażka Allegro jaką wymyślili do tej pory.

 

Jeśli chodzi o wyliczenie zysku i podniesienie ceny, bierz pod uwagę, że do 3 lub 4 miesięcy masz te transakcje nie rozliczone w całości. Za sprzedaż w czerwcu dostajemy dodatkowe obciążenia, doliczenia i opłaty dodatkowe jeszcze w październiku.

 

Po kalkulacji klamka do IVECO za 67 zł sprzedana na Allegro CZ to obciążenia 48 zł.

W innych przypadkach marża Allegro przekracza 17% ceny.

To koszmar.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Nie robisz paragonu do faktury imiennej do Czech. "lagobonito" dobrze to opisał i zgadzam się z nim. Nie do końca zgadzam się z "brakestop" - ja podniosłem ceny na Czechy o 10% i to wystarcza aby zarabiać tyle co na allegro.pl bo rzeczywiście te przesyłki są droższe ale nie ma tragedii. Zamówień wpada sporo więc trochę szkoda rezygnować z tego rynku.

oznacz moderatorów

TopShop44
#7 Wielbiciel#

No dobrze, a co w przypadku jeśli handlujemy przedmiotami które nie są zwolnione z obowiązku nabijania na kasę, np. części samochodowe ? Wg polskiego prawa sprzedaż takich produktów musi być fiskalizowana. Tylko jak to zrobić skoro jest inna stawka VAT ? Kasa nie pozwoli na nabijanie tego samego produktu raz na 21 a za chwilę na 23%.

oznacz moderatorów

lagobonito
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, nie można tej sprzedaży wybijać na kasie fiskalnej. Do limitu obrotu 10 tysięcy euro rocznie przy sprzedaży wewnątrzunijnej dla osób prywatnych, jest obowiązek wystawienia faktury imiennej w walucie w jakiej zamówienie zostało opłacone ( zastosowanie polskich stawek VAT). Kurs waluty na fakturze ma być  z poprzedniego dnia roboczego według kursu NBP.  Przy rozliczeniu miesięcznym należy sumować obrót (netto) z miesiąca na miesiąc, ponieważ po przekroczeniu 10 tys euro należy zgłosić się niezwłocznie do procedury OSS (One Stop Shop) , wówczas wystawiamy dokumenty OSS ze stawką VAT kraju odbiorcy. Rozliczenie VAT jest wówczas kwartalne, sumy kwot wynikające z wyliczeń VAT wysyłać musimy w kwocie walut zamówień na specjalny rachunek US w Warszawie. Jednocześnie przy przystąpieniu do procedury OSS mamy dodatkowy obowiązek raportów okresowych do GUS, który sam się o to upomni. Faktury dla firm to inny temat, tam w zależności od Nip: UE czy nie , stawka VAT 0 lub krajowa. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

polski_propolis
#7 Wielbiciel#

Czy możesz rozwinąć fragment "Faktury dla firm to inny temat, tam w zależności od Nip: UE czy nie , stawka VAT 0 lub krajowa."? W zależności od mojego NIPu, czy w zależności od NIPu tej zagranicznej firmy kupującej?
Bo mam takich klientów (Francja, Litwa), co mają firmy, ale nie mają nr VAT... To ich traktować jak klienta prywatnego, czy jakoś inaczej?

oznacz moderatorów

polski_propolis
#7 Wielbiciel#

I jeszcze pytanie o wystawianie dokumentu OSS. Chyba będę musiał niebawem się do tej procedury zgłosić. Czy wystawianie tych dokumentów jest proste/szybkie jak paragonu, czy raczej bardziej jak wystawianie faktury?

oznacz moderatorów

lagobonito
#9 Pomysłodawca#

do procedury OSS trzeba przystąpić jeśli zbliża sie wspomniany limit obrótów , u mnie to zrobiło biuro księgowe które mnie rozlicza. Dokumenty OSS dotyczą tylko sprzedaży dla osób prywatnych, wystawianie takiego dowodu sprzedaży jest dość proste.

Jesli korzystasz z jakiegoś programu do wystawiania faktur VAT, to powinna być tam możliwość wystawiania dokumentów OSS. Jesli nie ma to trzeba zmienić operatora. 

oznacz moderatorów