anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak złożyc reklamacje allegro na zbyt dużą prowizje allegro do produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

Witam, allegro zaczęło pobierać absurdalne wielkości prowizji od sprzedanych produktów, czy ktoś wie gdzie i ijak można złożyć zapytanie do allegro o tą kwestie, bo szukam i nie mogę znaleźć.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
mdrogeria
#21 Demiurg#

@e-krewetkowy to mało prawdopodobne , ale może napisz coś więcej .

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Nawet jak złożysz reklamacje na zbyt wysoka prowizje to nie licz że ci ją rozpatrzą pozytywnie . 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@e-krewetkowy Chodzi Ci o ten zaworek za 1,19 zł? Sprzedałeś tylko jedną sztukę? W kategoriach Pozostałe prowizja wynosi 20%, a minimalna prowizja za każdy sprzedany przedmiot wynosi 0,30 zł (w tej kategorii), więc liczą co wychodzi więcej. Oczywiście do tego liczymy prowizję od kosztów wysyłki i taki sam % prowizji z kategorii.

Ile wyszło Ci prowizji? 3 zł?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

@DarkStoorM podobno "dzięki niemu twoje akwarium zmieni się nie do poznania"

Tylko, że jak?, bo nie potrafię sobie tego wyobrazić, w środku będzie większe niż na zewnątrz? Czy jak...

oznacz moderatorów
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

Towar za 1,19zł ma 1,30zł prowizji i jest to kolejny już towar z absurdalną marżą allegro. Gdyby to był jeden tylko to bym olał. Wygląda to tak że wszystko poniżej 3,49zł musi mieć dodatkowy narzut 3zł żeby opłacało się sprzedawać bez strat. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@e-krewetkowy jakiej pomocy oczekujesz , cennik allegro jest powszechnie dostępny .... ba , masz narzędzie , które nazywa się ,, kalkulator opłat ,,. Wszystko masz transparentne , Twoją rolą jest ustalenie marży  na takim poziomie , aby wyjść na swoje .

oznacz moderatorów
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

 Niestety tu jest problem bo oferty cenowo mają być konkurencyjne i są to oferty likwidacyjne a przez prowizje od wysyłki szlak trafia sens sprzedaży niewielkiej ilości sztuk tanich produktów. Problem znika gdy zamówienia są większe ilościowo i przychód sumaryczny jest znacznie większy. Dziękuje za przypomnienie że można wszystko samemu. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@e-krewetkowy osobiście hołubię zasadzie ,, jak mam nie zarobić to wolę w ogóle nie robić ,,  , a Ty rób jak uważasz .

oznacz moderatorów
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

Ten towar sprzedawaliśmy po 64grosze i nadal uważam że nie jest wart więcej jak 99 groszy. Ale nie szkodzi po prostu usuniemy oferty tych tanich produktów z allegro bo masz rację, że dokładać do tego nie ma żadnego sensu. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@e-krewetkowy po mojemu usuwać nie ma sensu tylko cenę wywindować lub sprzedawać po kilka sztuk z zestawach  ,a można i pojedynczo i w kompletach w osobnych ofertach z odpowiednią różnica w cenie / szt..

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@e-krewetkowy  no i wszystko sie zgadza

1) prowizja za przedmiot- 50 gr

2 Prowizja za wysyłke - 0,80 

razem : 1,30

 

Oczywiściee nie wiem jaka byla wysyłka wiec wartości są w przybliżeniu o mogą sie odrobine różnić. Ale generalnie myśle że właśnie stąd wzieło sie 1,3 prowizji.

oznacz moderatorów
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

Tak wysyłka miała wpływ, ten efekt oszałamiającej prowizji jest tylko przy zamówieniach o niewielkie wartości i ilości produktu, stąd takie rozbieżności w wysokości prowizji. Dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
Becia51095
#9 Pomysłodawca#

Musisz zapoznać się dobrze z prowizjami, niestety tak łapczywie pobierają opłaty że ceny są już wyższe niż w marketach czy sklepach stacjonarnych....  A powinno być na odwrót. W tym że sklep stacjonarny jeśli masz i nie masz konkurencji to cena może być wyższa, plus dla ciebie, jeśli jest konkurencja jak np sklep nazwa i korporacja płaz w ilość 5 na 1 km upadniesz. Tak samo na allegro, Polak to nie Niemiec i nie ma 8 tys aby kupować w takich cenach, tym bardziej allegro to nie hurtowania bo po co komu 10 suwaków?? Bedzie chciał 5 czy 10 i więcej kupi w hurtowni lub od producenta. Czyli allegro podkłada sobie same minę. 

Takie drobne rzeczy sprzedawaj na innych portalach, tam sprzedaż za 66 gr i zapłacisz 7 gr prowizji nic więcej , decyzja należy do ciebie. 

Pozostaje ci zbadać kalkulatorem prowizji ceny twoich produktów i o tyle podnieść cenę.  Te poniżej 2.5 zł zdejmij lub jak wyżej podnieś cenę. 

Tylko pamiętaj że ten efekt też ma swoje granice, klient potrafi, kupić suwaków 20 za 2 zł i zwrócić 19 🤣

oznacz moderatorów
e-krewetkowy
#8 Zapaleniec#

Tak, masz absolutną rację. Nie ma już miejsca na allegro dla małych sklepików i to już się nasila dość mocno. Absurdy gonią absurdy a rynek jest coraz bardziej nie konkurencyjny. Wiem bo niektóre marki "polskich" produktów są tańsze znacząco na allegro niż w dobrej starej hurtowni o uznanej renomie. Przestudiowałem sobie rozbieżności marżowe i już wiem co robić. Dziękuje serdecznie za podpowiedźi i odpowiedzi.

oznacz moderatorów