anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zamknąć sklep ze skutkiem natychmiastowym?

BARTER_
#7 Wielbiciel#

Witam,

niestety dzisiaj stała się tragedia zawaliło nam halę i chcą zamknąć sklep bo zagraża bezpieczeństwu. W jaki sposób mogę zawiesić konto ze skutkiem natychmiastowym w takiej sytuacji do czasu rozwiązania problemu. Urlop niestety trzeba zaplanować 7 dni wcześniej, tutaj nie mogę czekać bo dzisiaj mogą mi zamknąć sklep co robić?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Knowhere
#21 Demiurg#

@BARTER_ Po prostu zakończ wszystkie aukcje. Później będziesz mógł je wznowić (bodajże w terminie do 60 dni).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@BARTER_ jeszcze był jakiś urlop https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/urlop

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Tyle że urlop aktywuje się dopiero po 7 dniach od włączenia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BARTER_
#7 Wielbiciel#

7 dni wcześniej trzeba zaplanować ;/

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere to fatalnie co do urlopu. @BARTER_ pisz do Allegro i proś o zawieszenie konta na życzenie aż do odwołania życzenia 😉 a tak na serio to napisz i opisz im sytuacje, poproś aby wam je niezwłocznie zamrozili na jakiś czas aż wam się w firmie poprawi.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

usuń wszystkie oferty i napisz na stronie o sprzedawcy o swojej tragedii zapewniając wszystkim chętnym (transakcje juz zapłacone) zwrot wpłaty

lub proś kupujących o zgodę na późniejszą wysyłkę towaru

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BARTER_, przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że naprawdę przykro mi z powodu sytuacji, w jakiej się znalazłeś. 

Niestety nie możemy zawiesić Twojego konta. Dobrze Ci doradzono wcześniej - najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie wszystkich ofert i wznowienie ich, gdy uporasz się z tym wszystkim. 

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, daj proszę znać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mr_oma Bardzo ciekawe podejście:

Niestety nie możemy zawiesić Twojego konta

Można wywnioskować, że taka możliwość istnieje bo ciągle komuś zawieszacie konta, ale w celu pomocy komuś dla dobra waszego klienta (bo jest waszym klientem z którym macie umowę) taka możliwość nie istnieje. Trochę przykre i okazuje brak dobrej woli.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZibiK30 zawieszenie konta to najgorsze co można teraz zrobić, jak to odbiorą kupujący 😞 wystarczy usnąć aukcje i ogarnąć złożone zamówienia( zwroty kasy i info o tragedji ) nic innego nie trzeba robić !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 Niby tak, ale jeśli ma setki różnych aukcji wystawionych, to wstawienie ich ponownie zajmie dużo czasu i spowoduje też starty firmy. Zawieszenie na jakiś czas, po odwieszeniu nikt nie będzie widział, ze było zawieszone. Poza tym, co mają powiedzieć Ci którzy mają blokowane konta w celu tylko kolejnej weryfikacji? 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZibiK30 rozumiem że masz na myśli żeby wisiały aukcje ale nikt nie mógł kupować ? takie coś to ja mogę w swoim sklepie internetowym allegro raczej na to nie pójdzie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 Tak. Obojętnie jak by to wyglądało i by spełniało 2 warunki. Blokada możliwości zakupu a jednocześnie aby nie trzeba było usuwać aukcji i ponownie ich wstawiać.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 Allegro na pewno ma możliwości zawiesić konto z odpowiednią informacją dla kupujących.  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ZibiK30, odnosiłam się bezpośrednio do Twojej wcześniejszej sugestii: "pisz do Allegro i proś o zawieszenie konta na życzenie aż do odwołania życzenia". Może powinnam być bardziej precyzyjna - zawieszenie konta czy też nałożenie na niego ograniczeń wiąże się z konkretnymi naruszeniami naszych zasad opisanymi m.in. tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mr_oma To bardzo Cię przepraszam, zrozumiałem to nieco inaczej. Mój błąd. Możesz usunąć mój wcześniejszy wpis 🙂

Naruszenie zasad przez was ustalonych więc też możecie je zawsze nagiąć dla czyjegoś dobra i pomocy jeśli nie szkodzi to nikomu a pomaga 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ZibiK30 

Po co zawieszać, skoro w dwadzieścia kilka minut człowiek może zakończyć wszystkie oferty?

Poza tym zrobiliby mu krzywdę, naginając zasady. Napis "konto zawieszone" działa na klientów jak płachta na byka, negatywy sypią się stadami.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kasiulki2 To jak rozwiązują sprawę z blokadą konta w celu jego ponownej lub losowo wybranej weryfikacji? No i zakończone oferty można 1 kliknięcie potem przywrócić czy trzeba ponownie wstawiać całą ofertę? Pytam w razie setek różnych ofert a nie sprzedaje na Allegro to nie znam tego mechanizmu. Jesgtem tylko kupującym tutaj 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ZibiK30 

Łatwo to można zrobić. Wchodzisz na swoje trwające oferty, wyświetlasz po 1000 na stronie jeśli masz ich dużo, zaznaczasz wszystkie jednym kliknięciem i wybierasz "zakończ".

Wznowić - odwrotnie. Wchodzisz na swoje zakończone oferty, wyświetlasz po 1000 na stronie jeśli masz ich dużo, zaznaczasz wszystkie jednym kliknięciem i wybierasz "wznów".

Dla autora wątku zakończenie czy późniejsze wznowienie to kilkanaście czynności (po jednej dla każdej strony), trwających po minutę każda. Albo i mniej.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ZibiK30 blokady w celu weryfikacji konta najczęściej nie widać na zewnątrz, a skutkuje ona tylko tym, że sprzedający nie może wystawiać/wznawiać ofert ani edytować tych trwających. Oferty nie wznowią się też automatycznie.

Nie mamy narzędzia, które umożliwiałoby zablokowanie możliwości kupowania w trwających ofertach. Zresztą nie chcielibyśmy takiego narzędzia mieć - mamienie kupujących produktami, których nie mogą kupić, nie działałoby dobrze na opinię o Allegro czy poziom sprzedaży... Pod każdym względem lepiej oferty zakończyć, ich wznowienie to kilka chwil.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów