anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić sprzedającego, który sprzedaje repliki i podróbki markowych butów?

tonsil11
#8 Zapaleniec#

13799627935 (to login)sprzedaje repliki butów oryginalnych za tanie pieniądze, jego adresu nie można wyszukać w google maps, nie ma też adresu do zwrotów w mapach google, przypuszczam, ze jak się kupi to koniec z reklamacja czy zwrotem, stracone pieniądze, jak zgłosić do allegro, ze to oszuści?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Knowhere
#21 Demiurg#

@tonsil11 Na dole każdej oferty, po prawej, masz przycisk "zgłoś naruszenie zasad". Możesz też zgłosić przez formularz https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8e311c44-98a3-4d2e-8f17-5dd78b81a519

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

allecd
#10 Popularyzator#

Allegro nie zablokuje tych aukcji i wykręci się niemożnością zweryfikowania tych rzeczy. Normalka, niestety dla serwisu sprzedaż podróbek to nadal czysty zysk z prowizji - przerabiam to samo z płytami CD. 

Zgłaszam piraty których tu mnóstwo - bez jakiejkolwiek reakcji niestety 😞

oznacz moderatorów

tonsil11
#8 Zapaleniec#

A regulaminie mają ze podróbki są niedozwolone w sprzedaży.

oznacz moderatorów

mstanik89
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, szukam na allegro Nike Air max i co się okazuje nie ma tu żadnej oryginalnej pary butów wszystko to **piiip**ki choć dobre i nie do wykrycia przez laika. Ale szczegółów nie dają rady podrobić i ktoś kto obejrzy wystarczy jeden filmik jak odróżnić podróbkę od oryginalnych widzi to od razu 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@tonsil11 a już kogoś oszukał ? Ciebie ?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@terazauto  Sprzedaż podróbek to nie jest już oszustwo? 

oznacz moderatorów

tonsil11
#8 Zapaleniec#

Sprzedaż Podróbek, replik, kopii jest zabroniona przeczytaj sobie regulamin. A spróbuj sprzedać takie coś na vinted to nie masz ani pieniędzy ani towaru. Regulamin Allegro też zabrania sprzedaży replik, A każdy Chińczyk tutaj takie sprzedaje.

oznacz moderatorów

marysorganista
#7 Wielbiciel#

Polecam zapoznać się co to jest replika. Replika to reedycja danego modelu. 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Client:79577720 - Jest. Ale kto stwierdził że to są podróby ? Tak się komuś "wydaje" ? Szybko można tak konkurencję załatwić.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@terazauto  Off-white i supreme nie mogą kosztować 200 zł. Spora cześć z tych butów nie jest nigdzie dostępna a odsprzedaż takich butów to transakcja warta kilka tysięcy. Nie 200 zł. 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Client:79577720 - jest to dla mnie jasne. Ponawiam pytanie - kto stwierdził że to są podróby ? A może w przypływie przedświątecznej dobroci jakich bogacz postanowił sprawdzić ludzką ufność ? To jest zapewne wykluczone, ale to że są to "podróbki" nie jest wykluczone ? Ja po prostu wracam uwagę, akurat na tym przykładzie, jak łatwo poprzez zgłaszanie "że mnie się wydaje" konkurencję i blokować im sprzedaż, szczególnie w takim okresie.

Uważa Pani / Pan że takie sytuacje się nie zdarzają ? Każdy kto zgłasza PODEJRZENIE że inny sprzedaje towar nieoryginalny, powinien posługiwać się certyfikatem producenta pozwalającym na orzecznictwo autentyczności.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@terazauto Masz rację nie ma w tym wypadku pewności czy nie jest to jakiś szalony dobroczyńca. Jednak na 99,99% jestem przekonany że są to podrób.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Client:79577720 - Oczywiście że również nie wierzę w taka formę filantropii 🙂 Pozdrawiam i Zdrowia 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@terazauto  Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie wyznacznikiem weryfikacji sprzedawcy są jego dane i możliwość ich zweryfikowania. Skoro po danych sprzedawcy nie można go odszukać i zweryfikować to sygnał że coś z takim sprzedawcą jest nie tak. Uczciwi sprzedawcy chcą być rozpoznawalni a nie anonimowi. Jak mam wydać większą kwotę to weryfikuje firmę w necie sprawdzając wszystkie dane a szczególnie kontaktowe

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@ZibiK30 - to tak jak dla mnie.

oznacz moderatorów

tonsil11
#8 Zapaleniec#

Dokładnie ta, adres do zwrotu jest jakiś dziwny, zaczynający się na społeczność a dalej chińskie wyrazy i jakieś cyfry, google maps nie odszukuje, po zapytaniu o realne zdjęcie wnętrza buta sprzedający mi pisze ze nie rozumie co ja od niego chcę..

oznacz moderatorów

mweddie
#1 Nowicjusz#

jeśli ktoś w pozycji marka wpisuje z premedytacją nieprawdziwą markę to chyba jest

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tonsil11 Najskuteczniej zgłosisz to przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Pracownik Allegro zapozna się z ofertami i poinformuje Cię o podjętych działaniach, albo odmówi podjęcia działań. Stawiam na to drugie 🙂

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Mysle ze zareaguje ale niezbyt szybko😉🤣

oznacz moderatorów