anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaka alternatywa jak nie będzie zakładki Transakcje?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Zbychu18
#9 Pomysłodawca#

Jak dla  beznadziejnie, że nie będzie zakładki TRANSAKCJE - jakie alternatywy?

Jak dla mnie zakładka zamówienia dużo mniej czytelna. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
glenmoranghie
#13 Ambasador#

 Proces dewastacji allegro przez zarządzających trwa w najlepsze. Oby tak dalej, Ëbäy, Ämäzon, Äliëxpress chętnie przejmą użytkowników.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
  • Hulaj dusza i do przodu...
oznacz moderatorów
handlo_net
#9 Pomysłodawca#

Debili z nas robią ... 

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wszyscy tutaj polecają Baselinker. No cóż, jak zwykle przydatne funkcje musza być usunięte, żeby utrudniać pracę. Czas wyłączyć abonament 🙂

 

DarkStoorM_0-1598560838491.png

Yhym 🤣 wygodna, to jest zakładka Transakcje w MS, a nie jakieś zamówienia

oznacz moderatorów
handlo_net
#9 Pomysłodawca#

tylko kto za to zapłaci ? Złodzieje z allegro już czekają na kolejną kasę od nas - sprzedawców. 

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Alternatywą są ZAMÓWIENIA. Funkcjonalnie to prawie jest już wszystko co było w Transakcjach. Oczywiście dla osób bezpośrednio obsługujących każda zmiana to kryzys. Dlatego uprzedzałem moich współpracowników, że wkrótce nie będzie wyjścia. Sam przerobiłem w życiu tyle różnych aplikacji, że i to przeżyję, ale rozumiem tych co nie mają większych potrzeb niż dawał MS.

Dla usprawiedliwienia Allegro trzeba przyznać, że po zmianie struktury baz ofert, zamówień i płatności nie było sensu budować frontu w starej technologii. Tak robią wszystkie duże instytucje. Popatrzcie na nowe portale banków. Dla starych klientów to rozpacz, ale nikt im nie zrobi nowego designu w starej technologi, więc zmienia się totalnie wszystko.

Wracając do pytania jak w temacie, korzystając z promocji Baselinker'a na 60 dni próbuję go skonfigurować do funkcjonalności minimum jak w MS. Już mogę powiedzieć, że jeżeli MS ci wystarcza, to ucz się nowego interfejsu. Konfiguracja Baslinker'a do tego poziomu to kilka dni pracy dla doświadczonej osoby, a potem kosztuje miesięcznie więcej niż abonament.

Ma oczywiście znacznie więcej możliwości niż daje Allegro, ale są one niezbędne przy odpowiednim poziomie sprzedaży (głównie chodzi o ilość transakcji, spedytorów i miejsc sprzedaży). 

oznacz moderatorów
handlo_net
#9 Pomysłodawca#

ok. Zakładka zamówienia jest fajna jeśli ktoś ma kilka zamówień dziennie, jeśli są ich setki tygodniowo ,to jest mega upierdliwa i tylko utrudnia pracę ... Oznaczanie i wklejanie numerów paczek to jakaś masakra , czasowo wychodzę 2 razy tyle ,co wcześniej... chore to dla mnie ! Ja żądam zakładki transakcje

 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

Dla wszystkich którzy osiągają pułap sprzedaży powyżej 100 transakcji dziennie bawienie się w jakieś MS to samobójstwo. @annas14-firma   ma rację że programy oparte na RestApi wymagają konfiguracji, doświadczenia, nauki, nauki, nauki. Ale to się bardzo szybko spłaci. Ja do baselinkera dodam jeszcze EasyUploader.

oznacz moderatorów
handlo_net
#9 Pomysłodawca#

Na tablecie,czy smartfonie jest masakra ,listę trzeba przewijać i przewijać .... allegro robi ze sprzedawców debili, którzy dodatkowe godziny muszą poświęcać na ich debilne pomysły.

oznacz moderatorów
idf2005
#9 Pomysłodawca#

"Transakcje" są bardziej przejrzyste od strony wizualnej - jeden rzut oka i wiadomo już, gdzie są nowe zamówienia, gdzie te będące aktualnie w przygotowaniu, gdzie już wysłane, gdzie nieudane oraz zwroty oraz gdzie stare, zarchiwizowane.

A w "Zamówieniach" żeby coś znaleźć to trzeba oznaczać, filtrować i szukać.

Mało przejrzyste i większe ryzyko popełnienia błędu - zwłaszcza przy dużej liczbie zamówień od Kupujących.

Niestety - Allegro przyzwyczaiło nas już do tego, że jak coś jest dobre i funkcjonalne, to prędzej czy później to zepsują.

oznacz moderatorów
Zbychu18
#9 Pomysłodawca#

Handluję na allegro od 14 lat i chyba większej głupoty jak teraz to wyłączenie transakcji chyba nie było.

 Przecież niech sobie będą te zamówienie - kto chce niech korzysta, ale po co wyłączać transakcje. 

oznacz moderatorów
idf2005
#9 Pomysłodawca#

Bo wyłączenie "Transakcji" to dopiero pierwszy krok. Cytat z maila od Allegro:

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Rozumiem złość, irytację itd. Ale jest już po herbacie.

W momencie gdy zobaczyliście nowy system numeracji płatności i zamówień (jakiś rok temu), było jasne że podjęto decyzję i wdrożono nową aplikację zarządzania transakcjami. W okresie przejściowym, który jeszcze trwa do 2 listopada utrzymuje się funkcjonalność obsługi Transakcji, ale to jest dodatkowa robota bo każdą zmianę w nowym systemie trzeba obsłużyć też w starym.

Dlatego stary musi odejść. c'est la vie

oznacz moderatorów
Krexus
#8 Zapaleniec#

Cześć,
Mam pytanie do Was odnośnie alternatywy dla zakładki zamówienia z MS. Jak wszyscy wiemy zakładka, która do tej pory świetnie działała (transakcje) w poniedziałek zostanie wyłączona. 

Czy znacie jakieś rozwiązania, które możecie polecić, aby w sprawny sposób obsługiwać zamówienia? Zakładka transakcje do tej pory służyła mi głównie do generowania list wysyłkowych dla magazynu, ważne aby dało się taką listę posortować alfabetycznie według loginu klienta - w przypadku ~100 zamówień dziennie tylko alfabetyczne wygenerowanie listy i alfabetyczne wygenerowanie etykiet na zebrze pozwala na sprawne pakowanie zamówień. W zakładce zamówienia niestety nie widzę możliwości sortowania zamówień. 

Możecie coś polecić? 

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Krexus BaseLinker można testować bezpłatnie. Nie zastępuje w pełni TRANSAKCJI ale i tak jest bardziej funkcjonalny od ZAMÓWIEŃ

oznacz moderatorów