anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie informacje umieszczać na paragonie w przypadku pobrań oraz dostawy ze Smart?

gryfing_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć mam pytanie odnośnie wystawiania paragonów.

1. Przy transporcie kurierem za pobraniem jaką formę płatności wystawiacie na paragonie? Gotówka?

2. Czy na paragonie dodaje się pozycję "transport"?

3. Co w momencie kiedy klient korzysta z allegro smart? Czy też mam dodawać pozycję transport, tylko o wartości 0zł?

 

Z góry dziękuję za informację.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

cFiat
#12 Orędownik#

1) Przelew bo pieniądze otrzymujesz przelewem nie liczy się to jak klient płaci tylko jak ty je otrzymujesz, w dodatku może płacić kurierowi kartą !

2) Oczywiście, jeżeli była jakaś kwota przelana na twoje konto, czasami w smarcie nie ma opłaty to nie umieszczasz 0 na paragonie.

3) Jak jest 0 to nic oczywiście nie dodajesz !

oznacz moderatorów

gryfing_pl
#9 Pomysłodawca#

Ad 2. Czyli jeśli jest opłata za pobranie u kuriera to mam dodawać usługę transportu na paragonie z tą kwotą pobraniową?

 

Powiedzmy że jest dostawa kurierem za pobraniem:

- produkt kosztuje 80 zł

- transport 17 zł

Obie pozycje mają być na paragonie jako płatność "PRZELEW"? A jeśli dostawa jest za free wtedy nie umieszczam tego na paragonie? Dobrze zrozumiałem?

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

przecież napisałem jak otrzymujesz płatność to ją umieszczasz jak nie to nie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Najlepiej nie sprzedawać za pobraniem ,unikniesz wielu kłopotów z nieodebranymi przesyłkami i zwrotami prowizji za nie.

oznacz moderatorów

gryfing_pl
#9 Pomysłodawca#

A co w momencie jak paczka nie zostanie odebrana za pobraniem? Jakieś koszta ponoszę? Otrzymuje wtedy zwrot prowizji czy jest jakiś problem? 

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Ponosisz koszty transportu i powrotu paczki których możesz żądać zwrotu od kupującego.
Zwrot prowizji otrzymasz bez problemu.

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Bzdury, nieodebrane takie paczki to jakiś znikomy promil, nie chcesz nie wysyłaj na pewno ci co wysyłają się ucieszą.

oznacz moderatorów