anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży - o co chodzi?

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Dostałem dziś powiastkę, że moja jakość zleciała z akceptowalnego poziomu. Mam punkty, na minusie, bo…uwaga. Za terminowość odpowiedzi mam -950/20 pkt. Czym zawiniłem? Klient napisał wiadomość (zadaj pyt. sprzedającemu) wieczorem 30.12. Treść wiadomości to: „Proszę o kontakt: nr tel.”

Zadzwoniłem, na następny dzień - mimo, że Sylwester (nawet klient zdziwiony). Rozumiem, że zawiniłem tym, że nie odpisałem: „Dobrze, zadzwonię”. Przecież klient wyraźnie chciał kontaktu tel. bo potrzebował porady.

Allegro! Serio?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DlaMistrzow_pl, przykro mi z powodu tej sytuacji, natomiast powinieneś odpisać na jego wiadomość. System nie weryfikuje treści wiadomości, a jedynie to, czy udzieliłeś odpowiedzi.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Zwracam uwagę, na coś innego. Zdarzyło się tak, że jest to jedyne pytanie od kupujących w ciągu miesiąca. Tym samym jeden brak odpowiedzi powoduje takie kuriozum jak - 950 pkt. i masakrę całych statystyk. Wnioski pozostawiam dla myślących.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@DlaMistrzow_pl 
Cytując Marka Twaina: 
"Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki."

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

Trzymaj się zasad, jak klient napisze to odpisujesz, jak pozdrowi to tez pozdrawiasz, pamiętaj, ze ty piszesz jako ostatni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy braku odpowiedzi na jedno zapytanie nie spada poniżej akceptowalnej, zapewne więcej rzeczy się do tego przyczyniło.🤔https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zawieszone-konto/moje-konto-zostalo-zawieszone-ze-wzgledu... Zawiesili konto?

oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Owszem, spada. System jest tak skonstruowany, ze liczą % nieudzielonych odpowiedzi. Było to jedyne pytanie w ciągu miesiąca i statystyki z super poleciały na -213/1000 w jeden dzień. Konto nie jest zawieszone.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko już wiesz , do roboty.🙂

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ale jak klient prosi o kontakt telefoniczny to zazwyczaj skutkuje to prośbami o sprzedaż poza allegro. Powinna być możliwość ignorowania takich zapytań. Wpisanie słowa nr. telefonu powinno blokować możliwość wysłania takiego pytania. 

oznacz moderatorów

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

Po co to wałkujesz, jak jest zasada ze przechodzisz na zielonym, to nie rozmyślaj dlaczego nie na czerwonym. Chcesz się trzymać logicznego myślenia zamiast odgórnie ustalanej zasady. Większość zapytań z chęcią zakupu poza allegro i tak jest blokowana

oznacz moderatorów