anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka w tym samym dniu dla konkretnego przedmiotu

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Jestem producentem i sprzedaję swoje artykuły również na Allegro. Moja produkcja jest na bieżąco i wynosi z reguły od zamówienia do wysłania 48h. Mam jednak szlagiery, które robię na zapas i mogę je wysyłać tego samego dnia co zamówienia powiedzmy do godz. 10 czy 11. Niestety nie mogę znaleźć takiej możliwości w systemie Allegro, bo tutaj widzę przewiduje się jedynie system dystrybutora, czyli dla konkretnego systemu dostawy- np. każdy artykuł z dostawą kurier DPD. Ale ja chcę wdrożyć do tego modelu jedynie konkretne artykuły, a nie cały system wybranej dostawy, w której mam produkty zarówno dostępne od ręki, jak i te personalizowane. Można to jakoś zrobić?

Pozdrawiam szanowne grono  🙂

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Musisz sobie w ustawieniach rozdzielić na dwie grupy .Te które są dostępne oznaczyć innym słowem kluczem a te które wymagają czasu innym .Przy wystawianiu kolejnych nowych produktów będziesz dany produkt dostawiał do odpowiedniej grupy .Ja mam np. numizmatyka ,antyki ,biżuteria i każda grupa ma swoje warunki dostawy i każdy nowy przedmiot dostawiam tam gdzie mi pasuje.

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Przepraszam, ale nie rozumiem. Może wyraziłam się nie jasno. Chodzi o ustawienie wysyłki tego samego dnia dla konkretnych aukcji, albo dla konkretnego przedmiotu, czy EANa. Jak się daje Sprzedaż -> Ustawienia sprzedaży -> ustawienia dostawy -> Wysyłka tego samego dnia - ustaw warunki to można to zrobić tylko dla całego zestawu konkretnego przewoźnika... innymi słowy nie mogę tego uruchomić bo wszędzie tam mam pomieszane artykuły, które mam dostępne od ręki i personalizowane, które wymagają min. 48h na produkcję.

Mam takie szlagiery które mogę wysyłać od razu i chciałbym to uruchomić, ale system tego nie przewiduje niestety.... Oczywiście mogę to niby napisać w opisie aukcji, ale wiadomo... takiego terminu jak "wysyłka", "dostawa" nie mogę używać, bo zabroniono... obchodzić też słabo... jak wykorzystać bądź co bądź taki atut na Allegro zgodnie z prawem/regulaminem, czyli tak żeby było dobrze?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Próbowałeś przy aukcjach które masz od ręki czas wysyłki zaznaczać jako "natychmiast" a do tych pozostałych ustawiać czas wysyłki np. 2 dni.

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Tak, czas wysyłki mam natychmiast, ale to chyba nie to samo?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Moliland 
Wysyłka w tym samym dniu (do konkretnej godziny dla konkretnego przewoźnika) dotyczy tych ofert gdzie czas wysyłki jest 'natychmiast" lub '24h'. Dla '2 dni' (i więcej) to nie obowiązuje, ale ...
jeżeli produkty z niektórych ofert będziesz wysyłała natychmiast/w ciągu 24 h, a inne w ciągu np. 2-3 dni to trudno przewidzieć co na to algorytmy Allegro, które liczą predykcję czasu dostawy na konkretnym koncie sprzedawcy. Tzn. jeżeli tych wysyłanych natychmiast będzie więcej - to dla tych co deklarujesz 3-4 dni Allegro policzy dzień, a jak tych 3-4 dni będzie więcej to prawdopodobnie policzy ok. 3 dni także dla tych wysyłanych natychmiast. 
Napisałem "prawdopodobnie" bo Allegro nigdzie nie publikuje jasnych zasad wg których pokazuje coś Kupującym co łudząco przypomina deklaracje/zapewnienia Sprzedawców.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Czyli rozumiem, że jak to włączę na danym przewoźniku, to będzie aktywne tylko przy ofertach z deklarowanym czasem natychmiast i 24h. Czyli trochę i tak lipa, bo bo to musiałabym oddzielić, gdyż tego samego dnia mogę wysyłać jedne rzeczy od ręki (tutaj mam 'natychmiast'), a niektóre dopiero na następny dzień rano 'tutaj mam 24h).

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Moliland 
Wg tego co piszą sprzedawcy: 'natychmiast' i 'w ciągu do 24h' jest traktowane przez algorytm Allegro podobnie. 'Natychmiast' lepiej oddaje jednak specyfikę wysyłki drogą elektroniczną (mail), a nie fizycznych paczuszek, które aby zostać zaliczone jako wysłane: nie wystarczy że są natychmiast przez Ciebie spakowane czy nawet natychmiast umieszczone w paczkomacie nadawczym czy innym punkcie pośredniczącym np. w Żabce. Musiałyby natychmiast znaleźć się w rękach kuriera albo w okienku w Urzędzie Pocztowym.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Faktycznie z tym 'natychmiast' miałoby to zatem sens... Czyli w moim przypadku 24h, bo mam sam fizyczny towar. 

Reasumując: posiadając rzeczy, które mogę spakować tego samego dnia i wysłać (w zamówieniu do powiedzmy 11:00) oraz takie, które są nieco bardziej skomplikowane i wysyłka na następny dzień rano, obydwie mieszczą się w 24h i mają ten sam sposób dostawy, więc nie mogę dla tych pierwszych włączyć powiadomienia o wysyłce w tym samym dniu, bo ta opcja jest na sposób dostawy, a nie na konkretne artykuły.

 

Chyba, że bym dla reszty dał czas wysyłki 2 dni to z automatu by się nie łapały, ale pogorszyłbym ich odbiór przez klienta, wiec tak się nie opłaca.

 

Gdyby tylko można było włączyć to dla konkretnych aukcji byłoby super.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Moliland 
Jeżeli wszystko wysyłasz natychmiast lub w ciągu do 24h to nawet jak zadeklarujesz wysyłkę w ciągu do 2 dni - Allegro pokaże predykcję datę dostawy taką jak będzie chciało (najczęściej pokazuje w takich przypadkach: "dostawa jutro").

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

obslugana100-pl
#10 Popularyzator#

Czas wysyłki dla poszczególnych ofert możesz ustawić osobno. Dla jednych będzie to np. 2 dni, a dla innych natychmiast. Należy tak skonstruować oferty, aby w jednej aukcji nie mieszały się te dostępne od reki z tymi dostępnymi później.

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Cały czas mylicie ustawienia czasu wysyłki w ustawieniach oferty, od włączenie wysyłki w tym samym dniu przy zakupach do określonej godziny, co włącza taką dodatkową informację i się gdzie indziej uruchamia (ustawienia dostaw), ale trudno. Swoje już się dowiedziałam i niestety nie ma takiej opcji póki co, żeby w ramach jednej metody dostawy w jednych artykułach to włączyć a w innych nie, przy czym wszędzie jest ustawione prawidłowo 24h, a metod dostawy nie idzie rozdzielić.

Dobra nie ważne... Zamykam wątek

oznacz moderatorów