anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeśli wystawiam paragon sprzedaży dla klienta indywidualnego za zakup towaru, czy oprócz nabitego to

ppuhpiker
#9 Pomysłodawca#

Jeśli wystawiam paragon sprzedaży dla klienta indywidualnego za zakup towaru, czy oprócz nabitego towaru muszę nabijać koszt dostawy na tym paragonie ? Będę wdzięczny za niezależną odpowiedź.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ppuhpiker Cześć. 🙂 W takich sprawach najlepiej skonsultuj się ze swoją księgowością. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ppuhpiker jeśli Kupujący płacił za dostawę, to tak. I pamiętaj o istotnej kwestii, na paragonie nabijasz koszty dostawy z takim samym VATem jak towar, który wysyłasz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@medalik_2009 nic podoblego , usługa przewozu objęta jest stawką 23% i kropka ,

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria 

Art. 29a. [Podstawa opodatkowania]
6.  Podstawa opodatkowania obejmuje:
1) podatki, cła, opłaty i inne należności o podobnym charakterze, z wyjątkiem kwoty podatku;
2)  koszty dodatkowe, takie jak prowizje, koszty opakowania, transportu i ubezpieczenia, pobierane przez dokonującego dostawy lub usługodawcę od nabywcy lub usługobiorcy.

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ujecie-kosztow-transportu-i-wysylki-na-fakturze-sprzedazy

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@medalik_2009 co ty mi tu jakieś broszurki podsyłasz  , dawaj podstawę prawną , to co tam piszą już dawno zostało obalone przez kilka interpretacji NUS ... ,ale tam jesteś przedsiębiorcą Twoja wola .

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@mdrogeria masz w tym artykule podane interpretacje NUS potwierdzające ten sposób rozliczania. Nie jestem przedsiębiorcą, tylko pracownikiem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria to co pisze @medalik_2009 jest prawdą dowiadywałem się i takie też są porady w necie i interpretacje przepisów, tylko tu trzeba doliczyć koszt wysyłki do towaru i nabić z jednakową stawką np. wysyłając książki można dać jako jedną pozycję na 5% 🙂 

Bo jak nabijasz oddzielnie jako dostawa to jak najbardziej musi być 23 % 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@medalik_2009 @kostas11 A jak Macie w karcie zamówienia ? , koszt dostawy jest osobną pozycją i tak musi być na paragonie , jeśli stosowana jest darmowa dostawa , koszt jej wliczony w cenę towaru to owszem  ,ale w każdym innym przypadku koszt dostawy musi być indywidualną pozycją na dokumencie .

Razem do zapłaty z góry

120,41 zł

Kwota za zakupy

109,46 zł

Koszt dostawy

10,95 zł

 

oznacz moderatorów

ppuhpiker
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, ale czy to się wlicza w moje dochody?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ppuhpiker tak , wszystko za co zapłacił klient , a Ty ufiskalniasz jest przychodem 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ppuhpiker z przesyłką jest ja z towarem, tyle że wychodzisz na 0 🙂

Kupujący płaci Ci 10 zł za wysyłkę, Ty nabijasz 10 zł na paragon a od przewoźnika masz fakturę kosztową na 10 zł, no chyba że jesteś na ryczałcie czy innych cudach to inaczej się liczy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@kostas11 a za dopłaty, wymyśloną wagę gabarytową płaci allegro 🙂

i jest git

oznacz moderatorów