anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient twierdzi że nie dostał części towaru

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Witam, 

 

Kilent zakupił u mnie 18 października kilka przedmiotów, dzisiaj czyli po 21 dniach od dostarczenia przesyłki twierdzi że brakuje jednego przedmiotu o sporej wartości

Całe szczęście mam nagrania z kamer jak pakuje wszystkie rzeczy do paczki, odkładam paczkę i paczka czeka aż ją kurier odbierze 

 

Co w takiej sytuacji jak klient nadal będzie się upierał że niby nie dostał jak jestem pewien że było zapakowane co potwierdzają nagrania  ?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Sojiro
#12 Orędownik#

Napisz, że zgłaszasz na policję, bo skoro nie dostał, a Ty masz że od Ciebie wyszło, to znaczy, że zajumał ktoś po drodze 🙂

Albo zmięknie i cudownie towar się znajdzie, albo faktycznie ktoś sobie, na sortowni na przykład, przykleił do rączki 😉

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Na razie nie założył dyskusji tylko pisał w zwykłej wiadomości, napisałem że mogę udostępnić nagranie do allegro, dziwne 3 tygodnie nikt nie otwierał paczki  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na Policję, zgłasza brak i należy wyjaśnić sprawę a nie zaraz na Policję a jak sprzedajacy nie wyśle to także na Policję od razu?

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Ja ze swojej strony wszystko wyjaśniłem, Odpisał mi że jeżeli wysłałem to on przeprasza i sprawdzi przesyłkę jeszcze raz 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra zabezpiecz nagranie do celów dowodowych dla policji jak zgłosi w dyskusji że nie ma to poleć mu zgłoszeni sprawy na policję o kradzież i wklejenie w dyskusji notatki służbowej policjanta z przyjęcia zgłoszenia, a jak nie będzie chciał tego zrobić tzn że ma za uszami i próbuje oszukać w przypadku naliczenia ap zgłaszasz sam art 286 kk na policji z nagraniem i podejrzeniem próby oszustwa przez kupującego

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Naliczenia czego? allegro może mu zwrócić pieniądze i mnie obciążyć ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra może przecież wiesz jak działa allegro i jakie są kompetencje konsultantów zdziwisz się

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Wiem i tego się obawiam

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra pamiętaj o terminowych odpowiedziach i nie daj się wciągnąć w pyskowanie kupującemu odpowiadaj merytorycznie. Na sugestie o złożeniu zawiadomienia z art 286 konsultant allegro pewnie zmięknie i wypłaci ap z puli allegro no ale negatywa pewnie dostaniesz że śmiałeś się bronić

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Dzięki za informacje, no niestety to każdy by sobie zgłosił po miesiącu że czegoś brakuje i o tak masz wysłać mu towar za parę stów? Inaczej nie da się tego nazwać tylko patologią, rozumiem dostajesz paczkę, zgłaszasz do max tygodnia że coś brakuje i jak faktycznie była pomyłka to się dosyła, a tak to każdy może stwierdzić że mnie nie było a po miesiącu mało kto ma już nagrania 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra a to jeszcze po miesiącu to dochodzi powołanie się na prawo pocztowe art o doręczeniu bez zastrzeżeń miał 7 dni na wniesienie reklamacji do przewoźnika z tytułu braku lub uszkodzenia towaru to odrzuć na podstawie tego artykułu reklamację wygooglaj sobie nr art. Kupujący nie dopełnił obowiązku sprawdzenia zawartości przesyłki. Ewidentnie wina kupującego
@kostas11 podaj proszę te nr wyroków / orzeczeń sądu bo zdaje się ty tam to masz gdzieś zapisane w gotowcu

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra poproś kupującego o zdjęcia opakowania i działaj tak jak pisze @az1rael 

zawsze możesz złożyć doniesienie z art 286kk przeciwko kurierowi czy kupującemu i osobom przebywającym pod danym adresem

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Dziękuję wszystkim za wszystkie informacje i pomoc, jest cudowne odnalezienie na "dnie" kartonu (gdzie karton miał 20x40x40 a zagubiona rzecz 15x15x20 😅

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra Panie Boże daj cierpliwość do cwaniaków i ślepców

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Heh, no patrz Pan, a jednak 😄

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

miesiąc wcześniej założyłem monitoring,  zwrócił się już w 50% 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ElektroTechExtra Czyli dało się wyjaśnić bez Policji!🤔

oznacz moderatorów

ElektroTechExtra
#10 Popularyzator#

Tak, napisałem że jeżeli się nie znajdzie trzeba będzie zgłosić 

oznacz moderatorów