anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeden towar w jednej przesyłce

Bioires-Polska
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Zajmuję się sprzedażą nawozów. Mam pewien problem dotyczący sytuacji, gdy klient kupuje np.:

- 1x nawóz 25 kg,
- 1x nawóz 4 kg, 
- Wysyłka następuje za pomocą Allegro Smart

Ze względu na gabaryty nie mam możliwości wysłać tego w jednej paczce. Poustawiałem w formach wysyłki ilość sztuk w paczce na "1". Niestety, w sytuacji gdy klent dobiera kilka produktów do nawozu 25 kg jestem bezradny. Klient płaci za jedną przesyłkę, a ja muszę to wysłać w dwóch. 

Rozmawiałem na ten temat na czacie Allegro. Konsultant zaproponował mi jako rozwiązanie.... założenie nowego konta i sprzedawanie na nim tylko nawozów 25kg. 

Czy ktoś z Państwa ma jakieś bardzie kreatywne rozwiązanie na tego typu problem?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Przy Smart klient nie płaci za przesyłkę. Co się dzieje, gdy klient kupi 10 nawozów po 25 kg?

oznacz moderatorów

Bioires-Polska
#9 Pomysłodawca#

Z tym nie ma problemu. Jeżeli ustawione jest, że w paczce może być tylko 1 towar, a sprzeda się 10 TYCH SAMYCH produktów to allegro pozwala stworzyć 10 przesyłek Smart.

Gorzej, gdy do jednego nawozu, klient dobiera inne produkty.. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bioires-Polska Jaka jest różnica gdy do nawozu 25 kg klient dobiera drugi taki sam nawóz lub inny towar? Jeśli przy nawozie masz max 1 sztukę w paczce to chyba nie można do tego dołożyć i takiego samego nawozu i innego produktu?

oznacz moderatorów

Bioires-Polska
#9 Pomysłodawca#

No właśnie o to chodzi, że klient może dołożyć inny produkt, do tego następny i następny... i tak nawet 100 produktów, a Allegro policzy kupującemu koszt dostawy tylko raz - jak za jedną wysyłkę. Ja natomiast muszę to wysłać w kilku przesyłkach

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Bioires-Polska Było już poruszane. Niestety Allegro nie ma na to odpowiedzi...cóż dopisz kolejny "bug" do listy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Polecam różne koszta transportu do różnych typów produktów

Nawóz 25 kg - osobne koszty transportu

Dodatki - osobny koszt transportu

 

Czyli jak ktoś kupi 25 kg paczkę, i doda do tego coś innego to z automatu naliczy mu drugi koszt transportu w przypadku paczek kurierskich, jeśli Smart no to oczywiście istnieje możliwość generowania drugiego listu przewozowego

Całość po prostu polega na obliczeniu co i w jakich ilościach się mieści, ja mam na przykład ok. 8 kosztów transportu, i nie ma już problemu między gabarytami, wszystko trzeba przeliczyć i sprowadzić do najlepszej formy, kwestia kilku dobrych chwil a oszczędności czasowych no i finansowych o wiele więcej.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Prawdopodobnie masz źle ustawione Ustawienia dostawy. 

Sposób obliczania kosztów dostawy: przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

InkedOpera Zrzut ekranu_2020-03-27_213122_allegro.pl_LI.jpg

oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Tylko to nie jest wyjście, bo to działa do wszystkich aukcji na koncie. Jeśli sprzedaje się szeroki asortyment, począwszy od rzeczy wielkości pudełka od zapałek po paczki niestandardowe ustawienie tego będzie mega niekorzystne dla tych, którzy kupują małe rzeczy. To powinna być opcja, którą można wybrać do konkretnych aukcji.

oznacz moderatorów