anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedawcą I Allegro zablokowało mi wysyłki Smart

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję na Allegro płacę duża prowizję , w kwietniu zwróciłem Allegro uwagę ze wysyłki Smart nie działają poprawnie.

Ten sam klient kupował u mnie dwie przesyłki do tego samego paczkomatu i niestety nie mógł je odebrać z paczkomatu. Allego zrzucało winę na Inpost a Inpost na Allegro.

Nie wyjaśnili tej sprawy musialem sam na swój koszt wysyłać 3 raz ta samą pacze, proszę o wyjaśnienie.

Miał ktoś takie sytuację? Też ktos był tak trakrowany na Allegro?

Allegro kazało mi zapłacić za wysyłki i sami nie wiedzą ile. Był też ktoś tak naciągany?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Allegro - InPost , InPost Allegro , reklamacje w InPost - czysta fikcja.

Jedynie zaginięcie przesyłki lub jej zniszczenie, potwierdzone protokołem z InPost.

Nie przedstawiłeś sprawy szczegółowo - co to znaczy, że klient nie mógł odebrać przesyłki z paczkomatu?

 

 

oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

W linku do śledzenia paczki pisze ze paczka jest w paczkomacie dostaje smsa również z taką informacją. Wiec idzie do paczkomatu aby odebrać przesyłkę i nie da się, wyskakuje błąd.

Więc dwie paczki wracają do nadawcy.

oznacz moderatorów

miliarderzy
#12 Orędownik#

Jaki błąd wyskakuje w tym paczkomacie? Trochę dziwne: "Allegro kazało mi zapłacić za wysyłki i sami nie wiedzą ile." Skoro nie wiedzą ile, to jak ci kazali zapłacić? Dziwne to trochę.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@padew_pl Nie mogę znaleźć u nas korespondencji w sprawie, o której wspominasz. Podaj mi proszę jej numer.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Allegro chce żebym sprawdzał paczki z roku 2018 i 2019 a nie chce mi za to zapłacić. 

Mamy już sierpień 2020. Chcą żebym im zapłacił 3 600zł za wysyłki Smart

 zgłoszenie nr "10857486" [ ref:_00D24aE05._5003V6T2N6:ref ]

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@padew_pl Z tego, co widzę, nie chodzi tutaj o jedno zamówienie.

Przesłaliśmy Ci w osobnym pliku listę transakcji, do których wysłałeś jedną przesyłkę, choć kupujący powinni otrzymać kilka paczek (dostałeś za każdą z nich wpłatę od nas w ramach Allegro Smart!).

Jeżeli wysłałeś właściwą ilość paczek, podaj numery nadania w dokumencie, który Ci udostępniliśmy. Tylko w ten sposób możesz uniknąć konieczności zwrotu kwoty 3651,85 zł.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Proszę o zapłatę to zatrudnimy pracownika który poszuka wam wszystkie paczki które wysyłaliśmy w latach 2018 i 2019, poza waszym portalem sprzedajemy jeszcze na trzech innych portalach. 

Dostałem od was pieniądze?, a ile pobraliście prowizji za sprzedaż tych przedmiotów?  Proszę o odpowiedź, jakie były koszty wraz z wystawieniem aukcji.

oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

To nie jest rozwiązanie, Allegro nie mogę udostępniać danych wrażliwych, zdodnie z zasadami RODO.  To sa dokumenty wewnetrze firmy co i ile paczek nadaję.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@padew_pl Konsultant już Cię poinformował, że jeśli nie przedstawisz potwierdzenia nadania tych przesyłek, kwota do zwrotu nie zostanie skorygowana. 

Rozumiem, że nie masz sobie nic do zarzucenia. Jednocześnie argumenty, które tu podajesz, nie uwiarygadniają Cię.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Na jakiej podstawie prawnej mam wam listę przesyłek udostępnić, które odbiera Inpost, to nie są tylko paczki z Allegro, tam są dane innych klientów. 

oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Na jakie konto Allegro wpłaciło mi pieniądze?

robicie windykację nieistniejącego długu ruszenie dóbra sobiste. Domagam się zadośćuczynienia 40000zł

za doznaną krzywdę. Dzieki wam doznałem nieprzyjemności, na które narazazacie mnie 
 bezpodstawnawie. Jestem przez was zastraszany że zablokujecie mi wysyłki Smart jak juz dawno są zablokowane.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Widzę, że chodzi o sytuację, gdzie Allegro zapłaciło Ci za 2 czy 3 przesyłki SMART, a wysłałeś to w jednej przesyłce. Sprawa jest dyskusyjna - warto przejrzeć regulamin z tego okresu i sprawdzić, czy taka sytuacja była zabroniona. Fakt, że zaoszczędziłeś i zarobiłeś. Z drugiej strony, czasem trzeba te np. 3 przedmioty 2 lub 3 razy pakować, żeby zmieścić się w gabarycie i odpowiednio pozabezpieczać - a to koszty, czas, roboczogodziny, materiały do zabezpieczania, materiały do wysyłki. A efekt taki, że 3 paczki zapakowałbyś w 10 min. Pakując to do jednej schodzi Ci pół godziny, więcej materiału zużywasz. I tak z All dostałeś 24 zł za wysyłkę , zapłaciłeś 8 zł, a koszt przygotowania przesyłki wyniósł 15 zł. Jesteś 1 zł do przodu. Ale All na to nie zwraca uwagi.

Teraz sytuacja jest z kupującymi - kupi Ci taki leszczu 10 przedmiotów po 4 zł, żeby mieć darmową wysyłkę. Pisze, że zaraz zwróci 8 szt., bo mu tylko 2 potrzebne. To jest zgodne z regulaminem i zasadami? Kto za to wszystko płaci? - ano sprzedawcy, ciągłymi podwyżkami...

oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Te przesylki co się nie zmieściły do paczkomatu musialem wysłać kurierem bo klient nie doplaci. Bo on zaplacil za wysyłkę....

To jest jakaś paranoja bo Allegro chce potwierdzenie odbioru paczek od 2018 roku... chcą abym im nie legalnie udostepnil dane innych osob co kupili poza Allegro i są na tej liście.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@padew_pl Twoje pieniądze są widoczne na koncie PayU oraz Przelewy 24. Co do pozostałych spraw @nat_not wypowiedziała się już w temacie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

padew_pl
#7 Wielbiciel#

Nie mam odpowiedzi na jakiej podstawie mam wam przekazać dane moich klientów z lat 2018 i 2019, którym wysyłałem paczki, to jest tajemnica wewnętrzna firmy. Proszę o uzasadnienie,

oznacz moderatorów