anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

karygodne błędy w katalogu allegro

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry,

Jak wszyscy wiedzą, allegro w niektórych kategoriach wymaga, by 100% ofert było połączonych z katalogiem.

Problem pojawia się, gdy chcę wystawić produkt, który w katalogu allegro jest w niewłaściwej kategorii ( np. w kategorii pozostałe- gdzie jest oczywiście większa prowizja allegro ;/) W momencie wystawiania produktu zgłaszam błąd w katalogu i o ile zmianę innych parametrów allegro akceptuje, to zmiana kategorii w 100% przypadków jest odrzucana. Ciekawe dlaczego? bo jeżeli w nazwie jest pędzel i sprzedawany jest pędzel, to allegro uważa, że najlepsze miejsce dla niego to kategoria "pozostałe" pomimo tego, że jest w tej grupie kategoria pędzle

W momencie gdy chcę wystawić produkt we właściwej kategorii, allegro informuje, że w katalogu jest taki produkt- tyle tylko, że przypisany do totalnie złej kategorii, której nie chcą zmienić. A bez powiązania z katalogiem system nie pozwala na wystawienie produktu.

Jak w takim razie wystawić produkt, tak by znajdował się we właściwej kategorii? a może #adminallegro wyjaśni, dlaczego nie chcą zmieniać kategorii produktów???? tak by, np. pędzel był w kategorii pędzle

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Methrylis
#13 Ambasador#

@MOMAZU Jak oznaczysz modreratorów i podasz im EAN i/lub numer oferty, to ci jakiś tam jeden produkt zmienią, ale oboje wiemy, że nie w tym rzecz, bo produktów są miliony, my w swoich ofertach mamy ich tysiące i nikt nie ma ani czasu, ani cierpliwości, by teraz to wszystko wypisywać. Na zgłaszanie błędów odpowiadają bodaj boty i robią to chyba tak jak im wiatr zawieje. Ale niestety, allegro w życiu się z tego nie wycofa. Nie umieją się przyznać do błędów, bo nie widzą, że takie zmiany wprowadza się latami, a nie w dwa (!) miesiące! Bo najpierw przyzwolili sprzedawcom na samowolkę, by każdy wprowadzał co chce, gdzie chce i z jakimi chciał parametrami, a potem to samo allegro kazało sprzedawcom nagle wszystko naprawiać - bo to nasza wina, że parametry i kategorie źle. 

Komentarz do tego wszystkiego jest i przedstawię go za pomocą poniższego znaku graficznego:

 🤡 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

 No właśnie w tym rzecz- skoro jest opcja zgłoś błąd w ofercie, to powinno to być faktycznie weryfikowane skoro i tak dodaję sobie pracy, żeby to zgłosić. My mamy tysiące produktów i opcja, żeby za każdym razem pisac do administratorów allegro wymagała by zatrudnienia dodatkowej osoby do tego, żeby to ogarniała.

Mam wrażenie, że to niezmienianie kategorii jest celowe, bo różnica w prowizji allegro pomiędzy kategorią właściwą a kategorią "pozostałe" wynosi kilka procent...oczywiście na korzyść allegro. Co w tym przypadku podchodzi za stosowanie praktyk zakazanych.

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

Też miałam taką durną sytuację: przeniosłam produkt do kategorii zgodnej z katalogiem, wszystko było piękne, aż nagle dostałam maila od allegro, że przenieśli moją ofertę do kategorii 'pozostałe' xd Ten bot przenoszący oferty do kategorii według swojego widzimisię to jest jeszcze jeden problem, bo to draństwo nie jest w ogóle kompatybilne z tym przeklętym katalogiem.

Tu nic nie działa, my nie mamy żadnych narzędzi, by jakkolwiek sobie z tym bajzlem radzić - bo przecież my, sprzedawcy, musimy to ogarniać, a nie allegro. Ale po co komukolwiek pomagać i ułatwiać, nie?

oznacz moderatorów