anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kategoria oferty jest różna od kategorii produktu - 256008

czescivw
#8 Zapaleniec#

Witam.

Mam problem z wystawianiem aukcji mianowicie chciałem wystawić półoś i otrzymuję błąd widoczny jak w tytule. Wszystkie parametry obowiązkowe uzupełniłem i jest numer katalogowy części. Podczas którejś tam z rzędu próby wstawienia pojawia się podpowiedz odnośnie parametrów tej półosi tyle, że tamte dane są niepoprawne i zawierają błędy ( nazwa przedmiotu oraz kategoria ). Gdy chciałem zmienić te parametry wyskakują mi w podpowiedziach zamienniki ( ja mam oryginalną półoś ) albo półosie od całkiem innych aut.

Wcześniej nie miałem takich problemów.

Jeżeli ktoś wie jak to naprawić lub rozwiązać ten problem to proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mikeza
#20 Guru#

@czescivw tego nie da się naprawić, to jest bubel made in allegro. Ja mam to samo, ktoś pierwszy wpisze głupoty, a potem jak poprawnie dopisuję swój produkt to wyskakują mi błędy. Dla przykładu chcę sprzedać jakiś zamiennik i podaję kod EAN i nr producenta, to mam komunikat, że nr producenta jest błędny i wyskakuje mi nr oryginału. Czyli ktoś przede mną wprowadził taki sam produkt tylko celowo zamiast nr zamiennika wpisał nr oryginału. I już jest klops. Trzeba byłoby zgłaszać to jako błąd do allegro, ale ja nie mam na to czasu niestety, bo praktycznie 90% pozycji to są błędy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

partner_online
#8 Zapaleniec#

Mam to samo w innych kategoriach. Ktoś z naszym kodem EAN dał zamiennik firmy konkurencyjnej 😞 jak zgłaszam błąd - Allegro nic z tym nie robi. Doszło do tego, że mam aukcje na swoje produkty podpisane produktami konkurencji;/

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czescivw Na ten moment najlepszym rozwiązniem jest zgłoszenie błedu w produkcie, W formularzu wystawiania, a dokładnie w oknie, w którym możesz potwierdzić produkt, znajdziesz przycisk [Zgłoś błąd w produkcie]. Taki sam przycisk znajdziesz na formularzu wystawiania i edycji.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Problem polega głównie na zgłaszaniu błędnej kategorii. W formularzu zgłoszenia nie ma możliwości zmiany kategorii, trzeba wpisywać ręcznie "w sugestiach", a tak to byście mieli z automatu pełną ścieżkę i numer kategorii. Jest to strasznie problematyczne dla sprzedających, którzy wystawiają z poziomu aplikacji.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Bardzo dziękuję za tę uwagę @DarkStoorM. Przekażę ją do właściwych osób i przeanalizujemy, jakie są tutaj możliwości zmian w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

partner_online
#8 Zapaleniec#

Za każdym razem zgłaszałam i nic nie zostało poprawione.

oznacz moderatorów

adiesel
#8 Zapaleniec#

Witam,

Kontaktowałam się z Allegro w tej sprawie już kilka tygodni temu i otrzymałam odpowiedź, że z kategorią nie da się nic zrobić. Można jedynie zamknąć ofertę i wystawić ją od nowa w innej kategorii (co jest oczywistą bzdurą, bo traci się wszelkie "rankingi" oferty).

W mojej opinii w kategorii Motoryzacja "baza produktowa" Allegro to jakiś żart. 80% to bubel. Tak jak pisze założyciel wątku dane są niepoprawne a niektóre podawane przez Allegro parametry (właśnie zamienniki) po prost śmieszne - zazwyczaj w ogóle nie istnieją. Brak z kolei pełnych danych o numerach zamiennych i numerach "poprzednich" części. Błędy w producencie...

Błędy w produktach zgłaszałam wielokrotnie, bez skutku i już mi się po prostu nie chce.

Taka podpowiedź dla osób, które mają problem z wystawieniem, wznowieniem, czy też edycją oferty - jak się usunie z oferty kod EAN, to zazwyczaj już można działać. Wiem, że nie o to chodzi, żeby tego kodu nie było, ale to chyba jedyna możliwość. Dziś sama usunęłam kody EAN z prawie połowy ofert, bo nie mogłam w nich zmienić nawet liczby sztuk...

Brawo Allegro!!!

oznacz moderatorów