anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy myślisz że na allegro widziałeś już wszystko...

MAMY ROZWIĄZANIE!
mdfimage
#10 Popularyzator#

Luźny post dla umilenia dnia innym sprzedawcom, krótka historia:

Po kilku latach sprzedaży na allegro człowiek myśli że poziom absurdu i patologii obsługi tego portalu przekroczył wszystkie granice i widział już wszystko ale jednak nie...

Prosta sytuacja:

Nadajemy paczki DPD w automacie DPD obok naszego biura (mamy ich bardzo mało - nie opłaca się zamawiać podjazdu). Zgłosiliśmy się do DPD z pytaniem o godzinę graniczną nadania paczek w tym automacie aby zostały one odebrane tego samego dnia. Otrzymaliśmy informację - do 15:00.

1.png

Ostatnio po nadaniu paczek przed 15:00 nie zostały one odebrane tego samego dnia - poleciały statystyki. 

Dobra, w inpoście się zdarzało że kurier nie odebrał do godziny granicznej - wysyłaliśmy wtedy do allegro prośbę o wykreślenie ze statystyk i nie było żadnego problemu. 

Zgłosiliśmy sprawę do allegro załączając screen maila z odpowiedzią DPD. Allegro odrzuca wniosek o wykreślenie przesyłek, powód - DPD nie przyznaje się do błędu (brak odbioru paczek w określonej godzinie nie stanowi opóźnienia w realizacji przesyłek) XD

2.png

Pomijając obsługę DPD która z dużym prawdopodobieństwem wącha klej przed rozpatrywaniem wniosków reklamacyjnych, allegro też staje na poziomie odrzucając mój wniosek o wykreślenie przesyłek bo przewoźnik nie przyznaje się do winy 🙂

Kochamy ten portal 💓

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
kostas11
#21 Demiurg#

@mdfimage Ostatnio po nadaniu paczek przed 15:00 

wiesz że jak nadajesz przed 15 to systemy nie przerabiają tego 🙂 sam ostatnio w DPD nadałem 10 minut przed godziną graniczną i kurier dostał zlecenie dopiero na następny dzień 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

To nie jest mój problem, mam potwierdzenie od przewoźnika - to on nie wywiązuje się z umowy. Etykieta była tworzona o 14:20, nadanie 14:45. Jeśli się nie wyrabia do tej godziny to może ustalić inną. 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage działam w Twojej sprawie, więc jak tylko zdobędę konkrety, wrócę tutaj do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Absurdu ciąg dalszy  🤡😂
3.png

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

konrad 1.pngkonrad.png

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

dpd 1.pngdpd 2.pngdpd 3.png

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Niestety maile nie są wystarczającym potwierdzeniem odbioru paczek z punktu nadań. Według BOK allegro potrzebne będzie osobiste stawiennictwo kuriera z regionu i podpisanie cyrografu krwią w biurze w Warszawie 🤡 

"kto na allegro sprzedawał, ten się w cyrku nie śmieje" 

hahahahhahahhaha

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ błagam uratuj dobre imię pracowników BOK i napraw ten bałagan. Skąd wy bierzecie tych ludzi 😂😂😂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage przybywam i zamówienia:

1030cd50-693d-11ef-8c6a-a346aa689448

4cb66120-696c-11ef-b70a-7567b2e8ad5f

są już wykluczone z jakości Twojej sprzedaży. Będzie to widoczne po jutrzejszym przeliczeniu danych. Czy masz jeszcze inne zamówienia z DPD do wykluczenia? Jeśli tak podaj mi proszę ich numery. 

 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Dziękuje za pomoc ❤️

Następne:

4b77e400-6ae8-11ef-8a6c-e907f1f19dd2

9e650b30-6ae2-11ef-b701-5199c9558e37
 
Powiedz mi jeszcze gdzie mogę złożyć skargę na konkretnych pracowników BOK którzy udzielają odpowiedzi mailowo? 
Z góry dziękuję.
 
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage dziękuję, oba przekazane już do wykluczenia 🙂 

W sprawie skargi dot. tej korespondencji możesz złożyć ją standardowo przez formularz. Będziesz miał tam do wpisania numer korespondencji, do której się odnosi. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mdfimage te dwa zamówienia, które wysłałeś mi dziś również są już wykluczone 🙂  Nie będą brane pod uwagę w Twoich statystykach po jutrzejszym przeliczeniu danych. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Wczoraj nadaliśmy o 14:00, znowu nie odebrał - znowu poleciały statystyki 😞 

Wykreślamy DPD z opcji dostaw.

oznacz moderatorów
-SuperMario-
#8 Zapaleniec#

Trzeba mieć margines bezpieczeństwa na te ich godziny graniczne. To tak samo jak urząd miejski jest czynny do 15 to myślisz że jak przyjdziesz o 14:50 to ktoś cię obsłuży ? Tam już wszyscy są ubrani i gotowy do wyjścia. Powinno się minimum 30 minut skracać te deklarowane godziny odbiorów. Jeżeli nie mamy podpisanych umów z kurierem to oni będą olewać te paczkomaty. Im to bez znaczenia takie odbiory nie zależy im bo mało na tym zarabiają. Wolą rozwozić paczki wtedy mają lepszą kasę, a najlepsza jest prowizja z paczek za pobraniem. Ja nadaje inposty w epace i wiem że mimo że mam godzinę graniczną 13:00 to muszę nadać paczki max do 12:30 bo jak przyjadę później to kurier ich nie odbierze.

oznacz moderatorów
mdfimage
#10 Popularyzator#

Allegro nie daje mi się żadnych marginesów jeśli chodzi o moje statystyki, zatem dlaczego ja mam dawać margines na błędy przewoźnika w usłudze "ALLEGRO kurier dpd" i obrywać za nie spadkami jakości sprzedaży ? 🙂 

oznacz moderatorów
-SuperMario-
#8 Zapaleniec#

I tak nie wysyłasz paczek do 20 więc jesteś w grupie tych gorszych sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@mdfimage

Problem jest w czymś innym. Firmy kurierskie rozumieją nadanie przesyłki inaczej niż Allegro. Dla DPD nadanie przesyłki następuje w chwili zamknięcie drzwi skrytki i od tego czasu liczymy czas dostawy do odbiorcy, który dla usługi DPD Pickup wynosi do 5 dni roboczych.

Natomiast dla Allegro nadanie następuje dopiero po odbiorze przesyłki z punktu, oddziału, automatu itp. 

oznacz moderatorów
pecela
#17 Koryfeusz#

@-SuperMario-

IInpost liczy godziny graniczne trochę inaczej. U nich liczy się zamówienie podjazdu kuriera do godziny granicznej lub umieszczenie jej w Paczkomacie nadawczym. Tak samo w przypadku PaczkoPunktów, liczy się godzina pozostawia przesyłki. 

A i te godziny są już z odpowiednim zapasem. Jak masz np 13:00, to punkt przekazuje dane paczek do wysłania dopiero po tej godzinie.

A paczkę możesz nadać nawet o 12:59:59 i kurier ma ją zabrać. 

oznacz moderatorów