anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy oddajemy zwrot pieniędzy za towar zgłoszony jako zwrot, który nie został przez 10 dni nadany

MAMY ROZWIĄZANIE!
ArekKarp
#10 Popularyzator#

Kiedy oddajemy zwrot pieniędzy za towar zgłoszony przez klienta- kupującego - jako zwrot, który nie został przez 10 dni nadany

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
LEW433
#21 Demiurg#

Nie musi być w 10dniach nadany, kupujący ma na odesłanie 14dni od chwili zwrotu, a sprzedający ma 14dni max na zwrot środków.

oznacz moderatorów
ArekKarp
#10 Popularyzator#

przepraszam, że tak bezmyślnie strzeliłam te 10 dni, bo faktycznie zwrot był zgłoszony 21 maja tzn że 14 dni minęło wczoraj

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Mógł chcieć cię przechytrzyć licząc że wcześniej oddasz kasę a on potem ci prześle byle co w kopercie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa jak został zgłoszony zwrot, odstąpienie od umowy zakupu to przedmiot już nie jest własnością kupującego, są tacy co nie odsyłają, powinni Cie powiadomić o tym, teraz albo oddajesz kasę i nie wiesz czy otrzymasz zwrot albo czekasz co jest niezgodne z prawem i możesz się narazić na np : dyskusję, negatyw itd, więc...?

oznacz moderatorów
ArekKarp
#10 Popularyzator#

wg mnie jesli do 14 dni towar nie został nadany to klient się rozmyślił  i np sprezentował komuś źle trafiony z rozmiarem zakup

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ok, Twoja decyzja.

oznacz moderatorów
ArekKarp
#10 Popularyzator#

Czy mam wydzwaniać do klienta?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zapytać możesz, nic nie zaszkodzi.🤗

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ArekKarp masz 14 dni , ale Ustawodawca pozostawia Ci furtkę dopuszczając wydłużenie tego czasu do chwili ,aż otrzymasz przesyłkę zwrotną .

oznacz moderatorów
ArekKarp
#10 Popularyzator#

Dziękuje. Jeśli jest na to paragraf to super. Warto go udostępnić.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ArekKarp jest i masz pełne prawo go zastosować .

Art.  32.  [Zwrot przedmiotu świadczenia oraz płatności]
1. 
 Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
2. 
 Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
3. 
 Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
oznacz moderatorów
ArekKarp
#10 Popularyzator#
Dostałam taką wiadomość od użytkownika poniżej tzn. że mogę zapłacić dopiero jak będę mieć potwierdzenie zwrotu punkt 3
 
Art.  32.  [Zwrot przedmiotu świadczenia oraz płatności]
1. 
 Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.
2. 
 Przedsiębiorca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
3. 
 Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze towar od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania towaru z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
oznacz moderatorów