anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient kupił towar i chcę zwrócić. Czy mam prawo do zwrotu prowizji ?

sagarysklep
#11 Animator#

klient kupił towar i chcę zwrócić. Czy mam prawo do zwrotu prowizji ? Proszę o odpowiedź 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

konto zamknięte
Nie dotyczy

zależy czy na AL czy na zwykłym A 🙂 jeśli to zwykłe Allegro, to pewnie, że tak 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak. Po odstąpieniu od umowy jest ona z mocy prawa (art 31 Ustawy konsumenckiej) niezawarta, a Allegro nie może pobierać prowizji od niezawartych umów - zgodnie z załącznikiem nr 4. do regulaminu, część III, punkt 1.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

podoba mi się twoja walka przeciwko niezgodności allegro z ich własnym regulaminem, może coś pomoże 😄

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Klient musi odstąpić od umowy tzn na adres e-mail mi to przyjdzie tak ? i jak już będę to miała wtedy sobie mogę kliknąć zwrot prowizji ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, a jeśli Allegro odmówi zwrotu prowizji, powołaj się na treść mojego postu z dnia wczorajszego. Formularz odwołania od decyzji jest dostępny - poszukaj w zapisach Pomocy na dole strony Allegro.

oznacz moderatorów

sagarysklep
#11 Animator#

Super dziękuje bardzo 😘

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a ja będę upierdliwy @xyz96 - jeżeli transakcji zgodnie nie było zgodnie z

(art 31 Ustawy konsumenckiej) i z załącznikiem nr 4. do regulaminu, część III, punkt 1.

to jakim prawem są wystawiane do czegoś niebyłego komentarze

i jakim prawem są widoczne na allegro te transakcje zarówno w ofertach jak i po stronie Sprzedawcy i Kupującego

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED W zasadzie masz rację, do niezwartych umów komentarze nie powinny być wystawiane, czyli powinny być usuwane po odstąpieniu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, czyli Allegro uznaje że jest ponad prawem i trzeba ich sprowadzić na ziemię? 🙂

oznacz moderatorów