anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie otrzymał pieniędzy, mimo zwrotu przez PayU.

ELECTROPARTS
#7 Wielbiciel#

Witam,
Klient kupił u mnie towar i zwrócił. Ja zwróciłem pieniądze przez PayU, według zaleceń allegro. Założył dyskusję i twierdz, że pieniądze nie zostały zwrócone. Ja mam dowód zwrotu! Dyskusja trwa ponad miesiąc, klient odrzucił zamknięcie dyskusji, allegro mówi żebym ja to wyjaśnił, chociaż ja nie mam nic do dodania, ponieważ pieniądze zostały zwrócone. Dodatkowo na prośbę klient o wtrącenie się allegro, do dyskusji, od 12 godzin allegro się nie wypowiada. Przez nie rozwiązaną dyskusję, mogę stracić tytuł super sprzedawcy. Co mam zrobić w takim wypadku? Jakieś rady?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

butikagata
#9 Pomysłodawca#

Tak, stracisz tytuł "Super Sprzedawcy" jestem w podobnej sytuacji. W moim przypadku Allegro zwróciło środki kupującemu za towar, a nie zwrócili za koszty przesyłki. Pracownik Allegro nie podjął tematu od wczoraj od godziny 20:30. Dzisiaj straciłam tytuł 😞

Wczoraj otrzymałam komentarz negatywny od kupującego za analogiczną sytuacją

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak on płacił? Może ma pieniądze, ale nie potrafi ich znaleźć, niech sprawdzi tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ To są efekty zwrotów przez Allegro, gdybyś zwrócił przelewem na jego konto lub przekazem pocztowym, znalazłby bez problemu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Jakby zwrócił tak jak radzisz, to by się miesiąc prosił o zwrot prowizji i na koniec nie dostał. To jest właśnie cała głupota Allegro.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Art_bazarek
#8 Zapaleniec#

Jestem jako kupujący w podobnej sytuacji.Zwróciłam towar, Sprzedawca poinformował mnie przed tygodniem że przez Allegro finanse zwrócił należność a pieniędzy na koncie brak.

Korzystając z informacji że może nie umiem ich znaleźć i z rady by sprawdzić historię operacji zajrzałam do tej historii a tam zwrotu oczywiście nie ma ale są trzykrotnie wystawione faktury z 14 stycznia i 14 października 2019 r oraz z 14 kwietnia 2020 r, każda na 20 groszy za - Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej Allegro.pl.

Z konta z którego robiłam zakupy i zwrot towaru nic nie sprzedaję, służy mi tylko do zakupów więc skąd taka opłata i od kiedy są one pobierane?

No i gdzie są moje pieniądze za zwrócony towar. Negatywnej opinii nie wystawiłam bo na Allegro też sprzedaję i wiem że nie jest łatwo być Sprzedającym ale teraz zastanawiam się czy moje zwroty do Kupujących docierają, a robię je często za podwójnie opłacane koszty dostawy. Reklamacji od Kupujących w tej sprawie nie miałam ale może nie sprawdzają wpływów na koncie?

Może doradca z Serwisu coś napisze w temacie zwrotów należności?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Art_bazarek  te fv to może opłata za przekształcenie zdobytych monet w bon, bo z tego co się orientuję allegro pobiera z tego tytułu jakieś symboliczne pieniądze.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Art_bazarek  sprawdziłem u siebie na koncie zakupowym - 20groszy to opłata za zakup kuponu, czyli jak pisałem przekształcenie monet w ten kupon/bon.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

butikagata
#9 Pomysłodawca#

Proszę poprosić sprzedawcę o przesłanie skanu zwrotu i zgłosić sprawę do Allegro. Proszę nie czekać, bo środki nie zostaną zaksięgowane na koncie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@butikagata nie udzielaj złych rad

 

jeżeli Sprzedawca zwrócił środki przez allegro - to allegro o tym wie - więc niech się zapyta Allegro gdzie jest kasa - był tu wątek gdzie Kupujący skarżył się że nie wie od kogo ma zwroty (bo robi ich dużo) gdyż allegro w tytułach przelewów wpisuje jakieś głupoty

oznacz moderatorów

KRZYSIEKNO1
#9 Pomysłodawca#

Witam w clubie. Ja pieniądze zwróciłem dokładnie miesiąc temu i Kupujący twierdzi iż do dziś ich nie otrzymał i dyskusji nie zakończy do ich otrzymania a ja za kilka dni stracę Super Sprzedawcę. Allegro ma to gdzieś tylko piszą iż Kupujący ma się z nimi skontaktować i proszą o zakończenie dyskusji ale NIE. I co teraz? Przecież to jest platforma Allegro i przez nią wpłata została zwrócona a do dziś nie potrafią odp. gdzie trafiła, na jaki środek płatniczy itd. Ale gdy napiszesz do nich to zawsze się pytają w czym mogą pomóc ale tylko pytają bo jeszcze ani razu mi nie pomogli i taka jest prawda.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pamiętajcie, że dyskusja się zamyka sama, po 44 dniach (tzn xyz tak mówił) 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pisz do allegro przez formularz i męcz ich dlaczego

serwis robi z Ciebie o sz usta

w oczach Kupującego

niech szukają kasy

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dyskusja się sama zamyka jeżeli Kupujący nie odpowie się na maile, którymi spamuje

Allegro skrzynkę Kupującego

 

 

oznacz moderatorów