anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient odmówił przyjęcia przesyłki pobraniowej

ALCkow
#13 Ambasador#

Witam, klient zamówił u mnie towar za 590zł przesyłka pobranie 145zł. Odmówił przyjęcia. Paczka wraca do mnie. Płacę 2x145zł   290zł za wysyłkę. Czy mogę zażądać zwrotu kosztu przesyłki od kupującego ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

"Jeśli Kupujący odstąpi od umowy po wysyłce paczki albo w ogóle nie odstąpi i nie odbierze przesyłki, wówczas może Pan obciążyć Kupującego kosztem przesyłki zwrotnej, jeśli musiał Pan za ten zwrot zapłacić.

Lepiej nie udostępniać pobrań.🤗

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

ALCkow tak , możesz się domagać pokrycia Twoich strat , ale tylko z powództwa cywilnego , nikt tu Ci więcej nie pomoże , allegro również .

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

żądać możesz ale jest to walka z wiatrakami - z doświadczenia wiem że bez sądu to tu nic się nie wskóra - sory, taki mamy klimat 😉

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ALCkow Możesz zażądać tylko zwrotu kosztu przesyłki zwrotnej, o ile kupujący odstąpi od umowy. Jeśli to zrobi, oddaj mu cenę towaru + koszt wysyłki do niego. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@xyz96 

Chyba oddaj mu cenę towaru, a koszt wysyłki odlicz na poczet kosztu przesyłki zwrotnej.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  oddać kase z nieodebranej pobraniowej ???? Ja tam nie oddaje 😉

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_Likos_  🤣🤣  Ale wtopa.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  oj tam wtopa, po prostu coś zabawnego na koniec cięzkiego dnia 🙂 Przynajmniej można sie uśmiechnąć 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ jak widzisz są sprzedawcy i SUPERSPRZEDAWCY jak np . Kaliope_Brzeg

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria   Baaaa, się wie 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Nie. Oddaj mu cenę towaru + koszt przesyłki do niego. O zwrot kosztów powrotu paczki może się upomnieć lub odliczyć ją od zwracanego kosztu towaru + kosztu wysyłki do kupującego. 

 Możesz zażądać tylko zwrotu kosztu przesyłki zwrotnej, o ile kupujący odstąpi od umowy. Jeśli to zrobi, oddaj mu cenę towaru + koszt wysyłki do niego. 

oznacz moderatorów

megii_ss
#12 Orędownik#

jeżeli zapłacił za towar i tylko miał zapłacić za koszt wysyłki (za pobraniem) w co wątpię bo taka przesyłka nie ma żadnego sensu - to walczyła bym na jego miejscu i odliczyła poniesiony koszt od tego co miał oddać, ale skoro paczka była pobraniowa to pewnie była na całość (590+145)  więc nie ma czego i z czego odliczać 🙂
Dlatego ja np. nie wysyłam gabarytów za pobraniem gdzie paczka kosztuje ponad 120 zł - klient chce i jest zdecydowany to wpłata na konto i dopiero zaczynam się brać za pakowanie paczki 😉
Takie są realia e-handlu, wiecznie kłody pod nogi i cały czas pod górkę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

megii_ss pięknie to ujęłaś 😀

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@xyz96 zmień pracę , na prawdę jesteś przemęczona ..

oznacz moderatorów