anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagła zmiana terminu dostaw w opisach ofert

hirudina
#7 Wielbiciel#

Witam!

Zauważyłem pewną niepokojącą mnie zmianę w terminie dostaw mianowicie: od lat zbieramy zamówienia codziennie do 13.00 i wysyłamy tego samego dnia, ostatnimi czasy w związku z ilością wysyłek nadajemy również w dniu zakupu sprzedane towary po 13.00, do przyjazdu kuriera. Przez szereg miesięcy we wszystkich naszych ofertach widniała dostawa na następny dzień, tempo naszej pracy nie zmalało, a obecnie wszystkie nasze oferty mają termin dostawy CZWARTEK. Do niedawna wszystkie miałyby wtorek. Skąd taki przeskok w tempie dostarczania, nagle o dwa dni dłużej? Jeśli zaniżają statystyki przesyłki, które nie zostały odebrane i wróciły nie powinny być brane pod uwagę, natomiast jeśli kurierzy inpostu, poczty, orlenu wydłużyli terminy dostaw, to równo wszystkim. Zatem obecność ofert na allegro, które mają terminy dostaw na wtorek są fikcyjne. Czy ktoś jest w stanie to skomentować?

Pozdrawiam
Bartek

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hirudina Cześć Bartek. W związku z dużą ilością paczek, które muszą obsłużyć firmy kurierskie, wydłużyliśmy wszystkim sprzedającym przewidywany czas dostawy. Chcemy dać kupującym znać o jak najbardziej realnym czasie realizacji ich zamówienia z dowozem włącznie. Oczywiście nie wpłynie to na wyniki w panelu jakości sprzedaży. Ta zmiana potrwa do końca dzisiejszego dnia. 

Informowaliśmy o tym w aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wydluzamy-o-jeden-dzien-przewidywany-czas-dostawy-7GGvnArg4hg 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

hirudina
#7 Wielbiciel#

Cześć Olu!

Nie wiem tylko czemu ten deklarowany "jeden dzień" o mnie trwał 48h, ale zawsze miałem luźne podejście do czasu. Tymczasem wszystko wróciło do normy. Książki kupione u nas wczoraj dojdą na czwartek, a książki kupione dzisiaj i jutro do 13.00 dojdą na środę. Cuda jakieś. Proszę na przyszłość mnie zaznaczyć do tej grupy, której opóźnia się dostawy o 24h, ta 48h mi nie odpowiada.

Pozdrawiam

Bartek

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@hirudina czas wysyłki podaje sprzedawca wg ustawy konsumenckiej

allegro wydłużając ten czas bez Twojej wiedzy łamie ustawę konsumencką

w razie problemów z kupującym allegro zwali to na Ciebie

@ko_alka to może by wydać oficjalny komunikat, że wasze allegrowe wysyłki nie działają

poprawnie?

dlaczego jest to robione bez wiedzy kupujących i sprzedawców?

wg mojej teorii spiskowej wasz sklep nie wyrabia się z terminami wysyłek (ostatnio ma za to dużo negów)

więc chcecie problem rozłożyć na całe allegro

 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Oficjalny sklep może i nie wyrabia się z wysyłkami ale pozostali sprzedawcy trzymają jakość, słupki w statystykach dostawa tego samego dnia i dostawa na następny dzień rosną więc nie powinni wszystkich traktować własną miarą.

oznacz moderatorów