anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient odstąpił od umowy odesłał towar a ja zwróciłem zapłacone pieniądze i... allegro odmówiło mi..

MAMY ROZWIĄZANIE!
blu-sky
#9 Pomysłodawca#

klient "odstąpił od umowy" odesłał towar a ja zwróciłem zapłacone pieniądze i... allegro odmówiło mi anulowania prowizji od sprzedaży ?? SZOK ! przecież wg.prawa umowa nie zostala zawarta.Więc za co mam zapłacić prowizję od sprzedaży ?? Dodatkowo jeszce poniosłem koszt zwrotu przesyłki. Sprawa nadaje się do UOKiK. Smieszna jest argumentacja allegro że pogorszyła się moja sprzedaż jako konsumenta !!....

Wobec tego "zapytam nieśmiało", jaka sprzedaż, skoro ostatni raz sprzedałem na allegro więcej niż 5 lat temu !! i zwrot prowzji od umowy niezawartej uzależnia się od sprzedaży sprzed kliku lat ?. Tym bardziej wydaje mi się to wszystko niepojęte i nie zrozumiałe dla mnie jaka i dla wielu osobób którym naświetliłem ten temat.

Czy "ktoś" kompetetny  w tej materii może mi napisać jaka jest podstawa prawna do zapłacenia kwoty prowziji która została naliczona od transkacji która nie ma trybu wzajemnie skonsumowanego ??

Sprawa nadaje się do UOKiK i do Prokuratury jako próba wyłudzenia nieprawnie należnych pieniędzy.

Jedno jest pewne że NIE ZAPŁACĘ, bo to byłby brak szacunku do swojej osoby jak i do... własnych pieniędzy ! 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
blu-sky
#9 Pomysłodawca#

blusky_0-1653508331566.png

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

Zapoznałam się ze sprawą i widzę, że Kupujący wskazał w powodzie zgłoszonego zwrotu "niezgody z opisem", jest to powód reklamacyjny. 

W przypadku gdy Kupujący zgłasza reklamację, może domagać się: 
- odstąpienia od umowy lub częściowego zwrotu środków
-wymiany towaru lub naprawy. 

 

to jest kopia email otrzymana z allegro. Chciałem zakończyć sprawę szybko i miło. Do głowy mi nawet nie przyszło że będą chcieli mnie złupać za transakcję której nie było.na drugi raz trzeba nie być frajerem i nie przyjmować zwrotu. Ale po boksujemy się prawnie, nie z takimi wygrałem już w sądzie.

Żle trafili... nie ten adres i nie ten klient !!

oznacz moderatorów
kuba1550
#12 Orędownik#

Takich osób powinno być więcej aby domagać się swoich praw w sądach. Inny by machnął ręką bo kwota niska i może allegro na to liczy. Albo ta reklamacja to tylko pretekst niemożności zrobienia zwrotu kupując u osoby prywatnej. Jeżeli kupujemy od osoby prywatnej to nie przysługuje zwrot. To taki kupujący zgłasza sprawę do allegro że produkt jest uszkodzony lub inny niż by chciał można znaleźć setki powodów wtedy allegro z automatu jest w 99% spraw po stronie kupującego i taki o to efekt. Mi kiedyś po pół roku napisał klient który kupił u mnie gdzie ja też jestem osobą prywatną że uszkodził mu się towar i podał się na rękojmie i allegro nakazało mi zwrócić jemu kasę lub wymienić produkt na nowy. To jest chore. Allegro powiedziało że jak nie zwrócę to zablokują mi sprzedaż. Tak samo jak w Ameryce jest państwo policyjne tak samo tutaj jest państwo stojące murem za klientem nawet jak kłamie. Allegro ma monopol na rynku więc trzeba grać wg ich reguł albo koniec naszego handlu 🤓

oznacz moderatorów
blu-sky
#9 Pomysłodawca#

kuba mam ich głęboko w ....

no właśnie, ale ja nie będę grać wg. ich reguł - pogramy tym razem moimi kartami  🙂 niech mi wysyłają komornika za 21,47 zł a jak zablokują konto to nie "będę płakał" bo i tak już tam nic nie kupuję jak zresztą wielu moich znajomych. A jeżeli będą mnie nękali to wiem co już mam zrobić tak samo jak będzie dzwoniła do mnie firma windykacyjna np. KRUK, to wiem jaka będzie moja cięta riposta, z szybką informacją dla dzwoniącego konsultanta że łamie prawo ( i tu podam dokładną podstawę prawną ) 🙂 NIE MOGĘ SIĘ JUŻ DOCZEKAĆ 🙂

oznacz moderatorów
StyloweStalowe
#8 Zapaleniec#

Cześć, możesz się podzielić informacją jak się sytuacja rozwiązała?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@StyloweStalowe wg prawa transakcji nie ma, wg allegro jest

 

oznacz moderatorów
StyloweStalowe
#8 Zapaleniec#

W Wiśle już trochę wody upłynęło od założenia tematu, ale chyba nic się w tej materii nie zmieniło bo nadal rozdają swoje talony w postaci "przyznaliśmy ci rabat".   UOKiK EŁO EŁO EŁO

oznacz moderatorów