anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kod EAN dla produktów personalizowanych, własnej produkcji

MAMY ROZWIĄZANIE!
malokosklep
#1 Nowicjusz#

Witam, jestem sprzedającym na allegro. Sprzedaje głównie w kategorii Dom i Ogród. Są to przedmioty własnej produkcji, wykonane z pliku powierzonego od klienta. Finalnie każdy produkt wygląda inaczej. Allegro coraz bardziej zwiększa procent wymaganego kodu EAN. Nie jestem w stanie generować kodu EAN dla każdej sprzedanej pozycji. W tej chwili mam zablokowana możliwość edycji aukcji i wystawiania nowych. W moim przypadku nie ma z czym połączyć gdyż drugi taki produkt nie istnieje.

Kontaktuję się z pomocą allegro na różne sposoby i mam wrażenie że temat jest dla nich niewygodny. Odpowiadają mi że na ten moment mogę wygenerować jeden EAN dla jednej grupy produktów i połączyć. ,, na jakiś czas powinno to starczyć ". Nikt nie chce mi gwarantować na jaki czas to wystarczy bo możliwe że tylko na chwilę. Takie rozwiązanie jest również niekorzystne gdyż mogą powstać sytuacje gdzie klient się pomyli poprzez rozbieżność informacji. Mam wrażenie, że kwestią tygodni jest gdzie zostaniemy w ogóle wykluczeni z allegro. 

Czy macie podobne doświadczenia ? Jakie wiedziecie rozwiązania ? czego spodziewać się w przyszłości? z góry dziękuję za opinie 🙂 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
exoryna
#14 Krzewiciel#

Jakie wiedziecie rozwiązania ?

- wykupić własne kody

- przejść na allegro lokalnie

- sprzedawać gdzie indziej

Niestety - ich podwórko, ich zasady.

 

oznacz moderatorów
malokosklep
#1 Nowicjusz#

dzieki za odpowiedź chociaż nie podoba mi się w ogóle 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

malokosklep jeśli dobrze kojarzę wkategorii ,, rękodzieło ,, do której kwalifikowałyby się Twoje produkty nie ma obowiązku podawania w formularzu EAN

oznacz moderatorów
malokosklep
#1 Nowicjusz#

no być może jest to jakieś rozwiązanie ale chciałbym, pozostać w swoich grupach gdyż zależy mi na widoczności aukcji. 

 

oznacz moderatorów
PS_DZIEKUJE
#7 Wielbiciel#

Problem jest znany, nam również nikt jasno nie odpowiada. 

Niedawno usunięto nam produkt z katalogu. kiedy zapytaliśmy o przyczynę odpowiedź była następująca:

Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Otrzymała Pani takie powiadomienie, ponieważ dodała Pani ten produkt do naszego katalogu. Produkt ten jest personalizowany, robiony na zamówienie, dlatego nie może on znajdować się w katalogu produktów - produkt ten nie będzie taki sam dla każdego Kupującego.

Życzę Pani miłego dnia.

Pozdrawiam
// Karolina .............
Zespół Allegro

 

Na pytanie co w przypadku gdy mamy tylko produkty personalizowane, kategoria wymaga ean, a procent ofert które będą musiały być powiązane z produktem poszybuje do 100% (do czego dążą) nie mamy do dziś odpowiedzi...

oznacz moderatorów
malokosklep
#1 Nowicjusz#

Potwierdzam że konsultanci allegro są pomocni ale w tej kwestii nie wiedzą co mówić. W ogóle nie są przygotowani do rozmów na ten temat. Dzwoniłem do GS1 i wniosek jest beznadziejny. Twierdzą że allegro i tak późno to wprowadza bo od dawna obowiązuje to na **piiip**ie, **piiip**u itd.
Są jakieś rozwiązania tymczasowe np. wygenerować EAN dla bazy przed zadrukiem, podpiąć pod pokrewne aukcje i liczyć że allegro to przepuści na jakiś czas. 
Uważam że jest to sygnał, że za parę miesięcy nie będzie miejsca dla podobnych działalności na tych kanałach sprzedaży. Jest to zabijanie kreatywności na rynku i jestem oburzony. Tylko czekać aż wejdą na nasze prywatne sklepy i będą nam narzucać co i jak mamy produkować 😞

oznacz moderatorów
cookieland
#2 Obserwator#

hej. w jaki sposon zostal wygenerowany kod ean ? mamy ten sam problem zwiazali nam rece nie ammy zadnego ruchu z aukcjami, pozdrawiam

oznacz moderatorów